Νότια Κορέα Ερωτήσεις για Νότια Κορέα

travel_lover

Member
Μηνύματα
158
Likes
89
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ -
Καλημέρες παιδιά! Και εγώ ετοιμάζομαι για Νότια Κορέα για 11 ημέρες!! Εκτός από τα μέρη που έχετε ήδη αναφέρει, υπάρχουν άλλες που να αξίζουν να προστεθούν ;
 
Last edited:

poised

Member
Μηνύματα
1.021
Likes
8.347
Σε 11 μέρες δεν έχεις πολύ χρόνο. Αν μπορείς να νοικιάσεις αυτοκίνητο γιατί αλλιώς δε μπορείς να κάνεις πολλά (προσοχή χρειάζεται το λεγόμενο διεθνές δίπλωμα), τότε πέρνα 1-2 μέρες στην περιοχή της Pohang. Αν βάλεις άλλη μία μέρα πήγαινε στο παραδοσιακό χωρίο Andong και Dosan Seowon. Δεν είναι μέρη που θα πεις τι θα έχανα αν δεν το έβλεπα, γενικά η Ν. Κορέα δεν έχει πολλά τέτοια, αλλά αν σου βγαίνει ο χρόνος αξίζει.
 

Kyriakao

Member
Μηνύματα
272
Likes
1.358
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ματσου πιτσου,περου
Καλημέρες παιδιά! Και εγώ ετοιμάζομαι για Νότια Κορέα για 11 ημέρες!! Εκτός από τα μέρη που έχετε ήδη αναφέρει, υπάρχουν αλλάσπου να αξίζουν να προστεθούν ;
Εξαρτάται την εποχη που θα πας, το νησι Τζετζου στα πολυ νότια της χωρας ,αλλα αξίζει άνοιξη καλοκαιρι περισσότερο.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.752
Likes
6.498
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Καλημέρες παιδιά! Και εγώ ετοιμάζομαι για Νότια Κορέα για 11 ημέρες!! Εκτός από τα μέρη που έχετε ήδη αναφέρει, υπάρχουν αλλάσπου να αξίζουν να προστεθούν ;
Στο μνημείο Ελλήνων πεσόντων στον πόλεμο της Κορέας στην πόλη Yeoju.
 

travel_lover

Member
Μηνύματα
158
Likes
89
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ -
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας.
@poised Κατατάσσεις την χώρα ως μέτρια σε αξιοθέατα και ομορφιά; Να σας πω την αλήθεια, και εγώ ψάχνοντας είδα ότι δεν έχει τα τόσα φανταστικά πράγματα να δεις όπως έχουν άλλες τόσες χώρες της Ασίας, απλά ήταν σχετικά φθηνά τα εισιτήρια που βρήκαμε και επίσης έχω ταξιδέψει σε πάρα πολλές χώρες της Ασίας!
Τι γνώμη έχετε και οι υπόλοιποι; Ποια είναι η τελική σας γνώμη γι αυτή τη χώρα;;
Πείτε ειλικρινά, είμαι έτοιμος να πιω αυτό το φαρμάκι.. :( :p
Να σας πω θέλω μερικές από τις χώρες που έχω δει στην Ασία
Κίνα, Ταϊλάνδη, Καμπότζη, Βιετνάμ, Νεπάλ, Μαλαισία, Ινδονησία, Ινδία
 

poised

Member
Μηνύματα
1.021
Likes
8.347
Ωραία είναι να πας και δε θα το μετανιώσεις. Υπάρχουν πολλά ωραία μέρη αλλά όχι κάτι που θα το θυμάσαι ως μοναδικό.
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
429
Likes
246
Επόμενο Ταξίδι
???
Επειδή αυτές τις μέρες διαβάζω και ψάχνω αρκετά για τη Ν. Κορέα, λόγω του προγραμματισμένου ταξιδιού για το Πάσχα, έχω να σου πω ότι σε σχέση με την αρχή που πίστευα ότι αξίζει μόνο η Σεούλ, έχω αναθεωρήσει σε πολλά. Πρόσφατα είχα επικοινωνία με φίλη που πήγε πέρσι ένα δεκαήμερο και σκέψου ότι θα ξαναπάει προσεχώς. Βέβαια, όλα είναι γούστα και περί ορέξεως κολοκυθόπιτα που λένε...
Τον Απρίλιο θα έχω μία καλή εικόνα από Σεούλ, Μπουσάν και Γκιονγκού. Αυτές τις 3 πόλεις έχω βάλει στόχο για επίσκεψη με διανυκτέρευση/εις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.585
Μηνύματα
902.782
Μέλη
39.332
Νεότερο μέλος
mariakardara91@gm

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom