Ενοικίαση αυτοκινήτου στο εξωτερικό

sotos8

Member
Μηνύματα
17
Likes
19
Καλημερα.Εχω βρει δυο εταιριες ενοικιασης αυτοκινητου.autoeurope και doyouitaly(ειναι αξιόπιστες; ). Οταν επιλεγω ημερομηνιες και μέρος παραλαβής-παραδοσης μου εμφανίζει μια λιστα με προτεινομενες εταιρειες. Πληρωνω με πιστωτικη ή χρεωστικη καρτα; Γιατι κάπου διάβασα οτι χρειαζονται πιστωτική για να δεσμεύσουν ενα ποσο
Η autoeurope ειναι καλή , δες και την holiday autos ,εχει τις καλυτερες τιμές
 

teoxen

Member
Μηνύματα
63
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
μηλος
Ταξίδι-Όνειρο
μαλβιδες
Καλύτερα από τις ίδιες τις εταιρίες πάρα μεσάζοντες στο πρόβλημα είναι σίγουρο ότι θα έχεις πρόβλημα! Και πάντα φουλ ασφαλεια.
 

Antonio100288

Member
Μηνύματα
49
Likes
4
Καλύτερα από τις ίδιες τις εταιρίες πάρα μεσάζοντες στο πρόβλημα είναι σίγουρο ότι θα έχεις πρόβλημα! Και πάντα φουλ ασφαλεια.
Παρατηρησα οτι με φουλ ασφάλεια βγαινει σε ολες σχεδον τις εταιριες ενα ποσο 500+.Γινεται να το αποφυγω αυτο;; Γιατι για 5 μερες να φτασω να δωσω σχεδον 100+ την ημέρα νομιζω ειναι υπερβολικο.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.861
Likes
16.086
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Παρατηρησα οτι με φουλ ασφάλεια βγαινει σε ολες σχεδον τις εταιριες ενα ποσο 500+.Γινεται να το αποφυγω αυτο;; Γιατι για 5 μερες να φτασω να δωσω σχεδον 100+ την ημέρα νομιζω ειναι υπερβολικο.



Η παραλαβή και η παράδοση θα γίνει στο ίδιο σημείο;;[/QUOTE]
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.861
Likes
16.086
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ναι.Αεροδρομιο Μπαρι
[/QUOTE]


Τί κατηγορία αυτοκινήτου ψάχνεις;;
 

Antonio100288

Member
Μηνύματα
49
Likes
4
ναι.Αεροδρομιο Μπαρι

Τί κατηγορία αυτοκινήτου ψάχνεις;;
[/QUOTE]
Θα ειμστε οικογενειακως με ενα παιδακι 2.5 ετων. Επειδη ειναι η πρωτη φορα κ εχω το αγχος του παρκαρισματος κατι προς μικρο σε μεσαια κατηγορία.
Δηλαδή για να καταλάβεις ,Toyota aygo,fiat panda ,VW polo
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.861
Likes
16.086
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Τί κατηγορία αυτοκινήτου ψάχνεις;;
Θα ειμστε οικογενειακως με ενα παιδακι 2.5 ετων. Επειδη ειναι η πρωτη φορα κ εχω το αγχος του παρκαρισματος κατι προς μικρο σε μεσαια κατηγορία.
Δηλαδή για να καταλάβεις ,Toyota aygo,fiat panda ,VW polo
[/QUOTE]

Τέτοια αμάξια που περιγράφεις από 16 με 21 Σεπτεμβρίου η Goldcar τα έχει γύρω στο 100σταρικο και πιστεύω ότι άλλο ένα 100ρικο να είναι η ασφάλεια.
 

Andreas7582

Member
Μηνύματα
17
Likes
12
Παρατηρησα οτι με φουλ ασφάλεια βγαινει σε ολες σχεδον τις εταιριες ενα ποσο 500+.Γινεται να το αποφυγω αυτο;; Γιατι για 5 μερες να φτασω να δωσω σχεδον 100+ την ημέρα νομιζω ειναι υπερβολικο.
Καλυτερα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.
 

Antonio100288

Member
Μηνύματα
49
Likes
4
sicilybycar τι γνώμη εχετε;;; Φαινεται οτι με πλήρη ασφάλεια για μικρου-μεσαιου τυπου οχηματος μου βγαινει πιο οικονομικά από οποιαδήποτε εχω ψαξει.Να φοβαμαι;
Μηπως οταν ερθει η ωρα της παραλλαβης θα αντικρισω κανα σαπακι;😅
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.861
Likes
16.086
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
sicilybycar τι γνώμη εχετε;;; Φαινεται οτι με πλήρη ασφάλεια για μικρου-μεσαιου τυπου οχηματος μου βγαινει πιο οικονομικά από οποιαδήποτε εχω ψαξει.Να φοβαμαι;
Μηπως οταν ερθει η ωρα της παραλλαβης θα αντικρισω κανα σαπακι;😅

Δεν έχω προσωπική άποψη από την συγκεκριμένη εταιρεία, αλλά οι περισσότερες έχουν καινούργια αυτοκίνητα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.512
Μηνύματα
897.835
Μέλη
39.217
Νεότερο μέλος
Vaggelis19

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom