"Ελευθ.Βενιζέλος": Πλαφόν στα ταξί από και προς το αεροδρόμιο

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
Εγω απ οτι εγω δει τo ποσοστο των ταξιτζηδων που ξερουν αγγλικα ειναι κατω απο το 50%...Ασε που στο παρκινγκ που καθονται διπλα στα εβερεστ τα πετανε ολα τα χαρτια κ τις χαρτοπετσετες γενικα τα σκουπιδια κατω στο δρομο.Ζωα ειναι:xmas_evil:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εγω απ οτι εγω δει τo ποσοστο των ταξιτζηδων που ξερουν αγγλικα ειναι κατω απο το 50%...Ασε που στο παρκινγκ που καθονται διπλα στα εβερεστ τα πετανε ολα τα χαρτια κ τις χαρτοπετσετες γενικα τα σκουπιδια κατω στο δρομο.Ζωα ειναι:xmas_evil:
Α, εσυ σοβαρα μιλας τοση ωρα και τα 'χεις παρει κιολας...
ελα καημενε, μαζι μου βρηκες να κανεις σοβαρη συζητηση στις 3 το πρωι;
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
τα χω παρει....εικονιδια στον υπολογιστη ειναι μην νομιζεις.

Απλα ξερεις τι μωρε;φευγουν οι ανθρωποι με κατι εντυπωσεις πολυ χαλια απο την χωρα κ δεν μου αρεσει...
Δεν μας αξιζει κατι τετοιο.Τοσα καλα εχουμε

(γιαυτο κ εγω τους λεω να μην παιρνουν ταξι κ τους πηγαινω στα λεωφορεια κ στα μετρο κ τους δειχνω τις διαδρομες)

:xmas_razz:παρε κ αυτο να δεις οτι τιποτα δεν ειναι ο,τι δειχνει...
καλη χρονια κ να σαι καλα
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Απλα ξερεις τι μωρε;φευγουν οι ανθρωποι με κατι εντυπωσεις πολυ χαλια απο την χωρα κ δεν μου αρεσει...
Δεν μας αξιζει κατι τετοιο.Τοσα καλα εχουμε
Γιατι η μονη κακη εντυπωση που εχουν απο τη χωρα μας ειναι οι ταριφες στο Ελευθεριος Βενιζελος;
Εγω απορω πως ερχονται αυτοι οι ανθρωποι Ελλαδα με τοσο που βλεπουν καθημερινα να συμβαινουν εδω

Καλη Χρονια και σε σενα!
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Κάτω τα χέρια απο τον αθάνατο Αθηναίο ταξιτζή! Εντάξυ υπάρχουν και μερικοί κλέφτες άλλα που αλλού θα μπείς σε ταξί και θα σου κάνει ο ταξιτζής ψυχανάληση? Στη Νέα Υόρκη αν σου μιλήσει θα σου πεί για την mail order bride του απο το Bangladesh (αληθινή ιστορία).

Ο Αθηναίος ταξιτζής για εμένα είναι ο καλύτερος στο κόσμο (και δικηγόρος, και φιλόσοφος, και σεξολόγος, και γιατρός και πολιτικός αναλυτής και και και)! Με την Ζήνα στο τέρμα και το Marlboro στο χέρι.

True landmark...
 

Theodora_F

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Εγώ πάντως κλαίω γιατί χθες ήταν μάλλον η τελευταία φορά που πλήρωσα με διπλή ταρίφα 32 ευρουλάκια από αεροδρόμιο για κέντρο. Καθώς συνήθως ταξιδεύω αξημέρωτα είμαι σίγουρη ότι όλοι πενηντάρικα θα μου ζητάνε πια!
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ο Αθηναίος ταξιτζής για εμένα είναι ο καλύτερος στο κόσμο (και δικηγόρος, και φιλόσοφος, και σεξολόγος, και γιατρός και πολιτικός αναλυτής και και και)! Με την Ζήνα στο τέρμα και το Marlboro στο χέρι.

True landmark...
Με μια μικρή παραλλαγή στον καλλιτέχνη και στη μάρκα του τσιγάρου, νομίζω τα είπες όλα!:xmas_cheesygrin:
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Ο Αθηναίος ταξιτζής για εμένα είναι ο καλύτερος στο κόσμο (και δικηγόρος, και φιλόσοφος, και σεξολόγος, και γιατρός και πολιτικός αναλυτής και και και)! Με την Ζήνα στο τέρμα και το Marlboro στο χέρι.

True landmark...
Derti 98,6 & Karelia Xrysi Casetina... :xmas_mrgreen: (asso afiltro paizei episis)
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Derti 98,6 & Karelia Xrysi Casetina... :xmas_mrgreen: (asso afiltro paizei episis)
Δέν μπορώ να μπαίνω σε ταξί που να μην παίζει Derti. Ειδικότερα αν έχει Σπορ ΦΜ μου τη χαλάει εντελώς. Εκτός και αν ο ταξιτζής αρχίζει και βρίζει τους παίκτες που πάντα είναι καλοδεχούμενο.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Αμ το άλλο με τους ρίφες
μπαίνουν αττική Οδό σε δρόμο εντελώς άδειο και πανε δεξιά με 80 και αν τους πεις και κατι σου λεει ''Κυριος τηρώ το όριο ταχύτητας ''

Ουστ με τους κιτρινιαρηδες

Παρκιν μακράς διάρκειας και εισαι κύριος ..........
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δέν μπορώ να μπαίνω σε ταξί που να μην παίζει Derti. Ειδικότερα αν έχει Σπορ ΦΜ μου τη χαλάει εντελώς. Εκτός και αν ο ταξιτζής αρχίζει και βρίζει τους παίκτες που πάντα είναι καλοδεχούμενο.
Αν είναι Κυριακή δικαιολογείται!:xmas_lol:
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Το καλύτερο σας έχω....Ταξιτζής, ξημέρωμα, παλιό αεροδρόμιο- κέντρο η απόσταση, με τέρμα τα άπαντα του Ρακιντζή, ομοία αμφίεση- είχε μείνει στην δεκαετία του '80 και λίγα λέω, να τρέχει σαν τρελός, να προσπερνάει όπως οι συνάδελφοί του στη Κων/πολη- χωρίς φλας δηλαδή, να τραγουδάει Μιχαλάκη- να τον ρωτάς και να μην απαντάει και όταν φτάσαμε επιτέλους και κάναμε και τον Σταυρό μας, να αλλάζει τη κασέτα και να βάλει Μπίγαλη. :xmas_mrgreen:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.042
Μέλη
39.267
Νεότερο μέλος
Yiouli

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom