Γενικά Διακοπές Πάσχα

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΤΕ ΤΟ ΠΑΣΧΑ;;;

[
30.04.2011 Πίζα-Ρόδος με ryanair στα 60,99 ευρώ![/I]

Δηλαδή θα επισκεφτώ 5 πόλεις με 263 ευρώ τελική τιμή!

ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΤΕ ΤΟ ΠΑΣΧΑ;;;
Φροντισε παντως να εχεις μαζι σου και πορτοφολι που φουσκωνει αρκετα γιατι 16 μερες διαμονη + διατροφη σε αυτα τα μερη που γραφεις δεν κοστιζουν και λιγο. Μετα θελεις χρηματα για μουσεια, αξιοθεατα κλπ, δεν νομιζω να περπατας ολη μερα στο οπου σε βγαλει ο δρομος.
 
Last edited by a moderator:

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
γιατι το λετε αυτο? αρκετος κοσμος κι απο'δω μεσα και γενικα πηγαινει στο εξωτερικο για 10 15 μερες. ο peter προσπαθησε τουλαχιστον να εξοικονομησει χρηματα απ'τα αεροπορικα.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Απλα ενημερωνω οτι τα εισιτηρια μπορει να ειναι σταγονα στον ωκεανο μπροστα σε ολα τα αλλα εξοδα.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.207
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
0 κόστος για αποσκευές! Θα έχω μαζί μου ΜΟΝΟ 1 χειραποσκευή 55Χ40Χ20!
Mια χειραποσκευή για ένα δεκαπενθήμερο? Επειδή θα σε φάει η μπουγάδα, φρόντισε το ξενοδοχείο σου να έχει θερμαινόμενη towel rack για τα στεγνώματα...
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
γιατι το λετε αυτο? αρκετος κοσμος κι απο'δω μεσα και γενικα πηγαινει στο εξωτερικο για 10 15 μερες. ο peter προσπαθησε τουλαχιστον να εξοικονομησει χρηματα απ'τα αεροπορικα.

συμφωνώ μαζί σου..και να συμπληρώσω πως δεν είναι δύσκολο να μη χαλάσει
ένα σωρό λεφτά σε ξενοδοχεία και φαγητό αν το θέλει(πχ.hostel,πρόχειρο φαγητό κτλ.):)
εγώ πάντως θα ήθελα να μάθω τι χρήματα έχει προϋπολογίσει να χαλάσει σ' αυτό το 15μερο ταξίδι του για διαμονή και φαγητό:)
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.437
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
διαμονη μπορεί κι τζάμπα με couchsurfing
φαγήτο σε κεμπαμπ, φαστ φουντ
άρα κάνα 50άρικο την μέρα άνετα

το ίδιο σκέφτομαι κι γω για βαλκάνια 14 μέρες ταξίδι
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Αφού έχω εξοικονομήσει τόσα χρήματα με τις αεροπορικές εταιρίες high cost που απέρριψα, θα εξοικονομήσω χρήματα για φαγητό και διαμονή αφού τα έχω φροντίσει όλα. Αλλού έχω φίλους με σπίτι, αλλού σε χόστελ, αλλού σε κανένα πάρκο, κάτι θα γίνει!
Σαε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τις συμβουλές αλλά ταξιδεύω χρόνια. Ξέρω από κόστος διαμονής κλπ στις χώρες. Και δεν θα πεινάσω, μην ανησυχείται καθόλου γιαυτό!
 

rrrrr

Member
Μηνύματα
42
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια,Ν.ΥΟΡΚΗ,Μαλδιβες
επειδη μενω κι εγω Ροδο...μπορεις να μου δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για την ryanair;....ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΩ
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Δυνατότητες με ryanair από Ρόδο

Προς το παρόν έχει δρομολόγια από Ρόδο απευθείας για Μιλάνο, Πίζα και Ρώμη 2 φορές την εβδομάδα. Μπορείς να κλείσεις και άλλη πτήση την ίδια ή την επόμενη μέρα για οπουδήποτε στην Ευρώπη σε αντίστοιχη τιμή.
Γίνονται συχνά προσφορές μέχρι και 10 ευρώ την πτήση όπως τώρα για Ιανουάριο 2011. Η αγορά εισιτηρίου γίνεται μόνο μέσω του www.ryanair.com και θα πρέπει να εκτυπώσεις μόνος σου την κάρτα επιβίβασης 15 μέρες πριν. Αν θέλεις, παίρνεις μόνο 1 χειραποσκευή 10 κιλών 55Χ40Χ20 η οποία είναι δωρεάν. Όλες οι άλλες παροχές είναι επί πληρωμή, π.χ. δεύτερη βαλίτσα 15 ευρώ ανά πτήση. Ελπίζω να βοήθησα!
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Πέτρο, μιας και βρεθήκαμε όλοι οι Ροδίτες εδώ, πόσο αυστηροί είναι στην μέτρηση της χειραποσκευής?? Αν είναι 1 ή 2 εκατοστά μεγαλύτερη παίζει πρόβλημα?
Γιατι στην easy δεν την κοιτάνε καν σχεδόν...
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Διαστάσεις-Βάρος βαλίτσας

Κοίτα από Ρόδο εξυπηρετούν συνήθως υπάλληλοι της Α3 οι οποίοι αλλάζουν απλώς πουκάμισο και δεν πολυκοιτάνε.
Γενικά όλοι φέρνουν προβλεπόμενες χειραποσκευές και δεν είδα να υπάρχουν προβλήματα στην επιβίβαση. Τώρα αν περισσεύουν τα ροδάκια 1-2 εκατοστά πραγματικά δεν τρέχει κάτι αφού τα ντουλάπια είναι μεγάλα.
Για το βάρος μπορεί να περάσεις με 12-13 κιλά αν και δεν σου το προτείνω. Από Ιταλία προς Ρόδο είδα να αφήνουν με 12 κιλά, είδα όμως και να γκρινιάζουν με 10,5!!! Κανόνισε το βάρος σου πάντως, όπως κανουν όλες οι επιβάτες.
Έχεις πετάξει με τη λατρεμένη ή όχι ακόμη; Να το κάνεις και να μας πεις εντυπώσεις!
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
thanks!!

Δεν έχω πετάξει, αλλά ένα 3ημεράκι στη Ρώμη με 20 ευρώ δεν θα με χάλαγε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.648
Μέλη
39.255
Νεότερο μέλος
Katerina Arno

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom