Γενικά Διακοπές Πάσχα

arabickostas

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.761
Ρε παιδιά έλεος πια με αυτό to θέμα...Έχει κορεστεί όσο δε πάει..

Ο καθένας κάνει τις επιλογές του...εδώ είμαστε για να ανταλλάζουμε πληροφορίες..όχι για να επιτιθόμαστε ο ένας στον άλλο...

Όποιος θέλει ας ταξιδεύει σαν καραβάνι με χαμηλό κόστος..Όποιος θέλει με business class..

Ανοίχτε ένα θέμα για τις business class και πείτε τα θετικά τους που δεν έχουν οι loco..

Αυτό το ελληνικό στοιχείο της επίθεσης σε ότι δε μας αρέσει ή οτι δεν επιλέγουμε εμείς , είναι μοναδικό...

Αν παλι σας ενοχλεί ο τροπος και ο ζήλος που δείχνει κάποιος για κατι που δεν σας αρέσει,μπορείτε απλά να μην σχολιάζετε..

Καλή χρονιά σε όλους κ ψυχραιμία...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.598
Likes
29.750
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ρε παιδιά έλεος πια με αυτό to θέμα...Έχει κορεστεί όσο δε πάει..

Ο καθένας κάνει τις επιλογές του...εδώ είμαστε για να ανταλλάζουμε πληροφορίες..όχι για να επιτιθόμαστε ο ένας στον άλλο...

Όποιος θέλει ας ταξιδεύει σαν καραβάνι με χαμηλό κόστος..Όποιος θέλει με business class..

Ανοίχτε ένα θέμα για τις business class και πείτε τα θετικά τους που δεν έχουν οι loco..

Αυτό το ελληνικό στοιχείο της επίθεσης σε ότι δε μας αρέσει ή οτι δεν επιλέγουμε εμείς , είναι μοναδικό...

Αν παλι σας ενοχλεί ο τροπος και ο ζήλος που δείχνει κάποιος για κατι που δεν σας αρέσει,μπορείτε απλά να μην σχολιάζετε..

Καλή χρονιά σε όλους κ ψυχραιμία...
Δεν είναι έτσι.

Βρισκόμαστε σε ένα forum δημόσια αναρτημένο στο internet. Σε κάθε τέτοιο forum, η καλή χρήση του, και ο σκοπός για τον οποίο κόσμος μπαίνει και συμμετέχει, δεν είναι για να βοηθήσει τον ένα ή τους δύο που άνοιξαν ένα θέμα και ρωτάνε κάτι, αλλά γιατί η πληροφορία που δίνεται παραμένει αναρτημένη και μπορεί να τη συναντήσει οποιοσδήποτε την αναζητήσει, είτε μέσα από το forum, είτε μέσω google κλπ.

Επομένως, όταν γράφονται το λιγότερο ανακρίβειες και απόψεις που εστιάζουν μόνο στη μια πλευρά (το θετικό της χαμηλής τιμής μιας low cost εταιρίας), επιβάλλεται κάποιος να παραθέτει και την αντίθετη οπτική, ειδ' άλλως ο αναγνώστης διαμορφώνει ψευδή εικόνα της πραγματικότητας και παρασύρρεται.

Είναι δυστυχώς πάγια τακτική marketing κάποιων τέτοιων εταιριών, να αναρτούν την προπαγάνδα τους τόσες πολλές φορές σε τόσα σημεία, με πληρωμένους κονδυλοφόρους, ώστε να γίνεται αφενός πλύση εγκεφάλου με το κεντρικό τους μήνυμα, και αφετέρου, μετά από κάποια στιγμή οι "εθελοντές" να σταματούν να μπορούν να ανταπεξέλθουν στον όγκο του σκουπιδιού και να απαντούν. Αυτός είναι κατά τη γνώμη μου κι ο λόγος που ο αγαπητός συμφορουμίτης είναι τόσο πολυγραφότατος...

Και φυσικά, δεν έχει νόημα η σύγκριση low cost - business class. Ούτε την επιχείρησε κανείς.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
1.738
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΤΕ ΤΟ ΠΑΣΧΑ;;;
Λοιπόν, παίδες, έκλεισα για δύο εβδομάδες Ευρώπη και πάλι Ευρώπη για το επόμενο Πάσχα. Μένω Ρόδο και για να φύγω προς Ευρώπη χρησιμοποιώ μόνο ryanair:

14.04.2011
Ρόδος-Μιλάνο με ryanair στα 35,99 ευρώ!
15.04.2011 Μιλάνο-Μαδρίτη με easyjet στα 38,99 ευρώ!
19.04.2011 Μαδρίτη-Αμστερνταμ με easyjet στα 41,99 ευρώ!
26.04.2011 Άμστερνταμ-Βρυξέλες με το τρένο στα 28 ευρώ!
28.04.2011 Βρυξέλες-Πίζα με ryanair στα 57,36 ευρώ!
30.04.2011 Πίζα-Ρόδος με ryanair στα 60,99 ευρώ!


Δηλαδή θα επισκεφτώ 5 πόλεις με 263 ευρώ τελική τιμή!

ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΤΕ ΤΟ ΠΑΣΧΑ;;;
πιζα -ροδος με 60,99ευρω;;;; Πανακριβα!!!! πολλα δινεις.... δεν βρηκες καμια πιο φτηνη λυση; :xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin:
 
Last edited by a moderator:

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Ωραιο το προγραμμα σου, καλες διακοπες να εχεις. Η αληθεια ειναι οτι εχω ψαξει και εγω κατα καιρους το προγραμμα αυτης της εταιριας και θα το ξανακανω στο μελλον. Αν πας στο Αμστερνατμ, αξιζει να πεταχτεις και μεχρι το Ροτερνταμ (για το εντυπωσιακο λιμανι και τα κυβοσπιτα) ή μεχρι τη Χαγη (στην οποια πιο πολυ απ όλα μου αρεσε η θεα του Ατλαντικου, την οποια τοτε εβλεπα πρωτη φορα). Καλο ταξιδι
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
εγω δεν καταλαβα το χρονικο εύρος για την καθε πόλη.
τον αριθμό τον κατάλαβα ειναι το 5.
το λέω γιατί η κάθε πόλη θέλει minimum τρείς μερούλες...
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.761
Δεν είναι έτσι.

Βρισκόμαστε σε ένα forum δημόσια αναρτημένο στο internet. Σε κάθε τέτοιο forum, η καλή χρήση του, και ο σκοπός για τον οποίο κόσμος μπαίνει και συμμετέχει, δεν είναι για να βοηθήσει τον ένα ή τους δύο που άνοιξαν ένα θέμα και ρωτάνε κάτι, αλλά γιατί η πληροφορία που δίνεται παραμένει αναρτημένη και μπορεί να τη συναντήσει οποιοσδήποτε την αναζητήσει, είτε μέσα από το forum, είτε μέσω google κλπ.

Επομένως, όταν γράφονται το λιγότερο ανακρίβειες και απόψεις που εστιάζουν μόνο στη μια πλευρά (το θετικό της χαμηλής τιμής μιας low cost εταιρίας), επιβάλλεται κάποιος να παραθέτει και την αντίθετη οπτική, ειδ' άλλως ο αναγνώστης διαμορφώνει ψευδή εικόνα της πραγματικότητας και παρασύρρεται.

Είναι δυστυχώς πάγια τακτική marketing κάποιων τέτοιων εταιριών, να αναρτούν την προπαγάνδα τους τόσες πολλές φορές σε τόσα σημεία, με πληρωμένους κονδυλοφόρους, ώστε να γίνεται αφενός πλύση εγκεφάλου με το κεντρικό τους μήνυμα, και αφετέρου, μετά από κάποια στιγμή οι "εθελοντές" να σταματούν να μπορούν να ανταπεξέλθουν στον όγκο του σκουπιδιού και να απαντούν. Αυτός είναι κατά τη γνώμη μου κι ο λόγος που ο αγαπητός συμφορουμίτης είναι τόσο πολυγραφότατος...

Και φυσικά, δεν έχει νόημα η σύγκριση low cost - business class. Ούτε την επιχείρησε κανείς.
Κατα μια 'εννοια συμφωνώ μαζί σου..

Απλά εχω την εντύπωση ότι απο την πλειοψηφία των φίλων που αντιδρούν έντονα για το συγκεκριμένο θέμα ,ελάχιστοι έχουν την τάση να διορθώνουν ανακρίβειες..οι περισσότεροι απλά κραζουν κάτι που δε κάνουν..είτε επειδή το θεωρούν τρομακτικά χαμηλό σαν επίπεδο για αυτούς, είτε επειδή κάποτε έκαναν τα ίδια ταξίδια με περισσότερα χρήματα και τώρα ζηλεύουν...

Άλλωστε για ποιες ανακρίβειες μιλάμε? Ο άνθρωπος το λεεί ξεκάθαρα...τόση τιμή, με μονάχα μια χειραποσκευή, χωρίς ούτε νερό μεσα στο αεροπλάνο, με προσγείωση στο Mπέργκαμο και όχι στο Μαλπένσα..

Απλά τα λέει κατα την γνώμη μου..Από κει και πέρα ο καθένας κάνει τις επιλογές του..Αν νομίζεις ότι διαφημίζει συγκεκριμένη εταιρία και αυτό απογορεύεται εδώ, ανεφερέ το στους Mods για τα περαιτέρω...

Το να υπάρχουν όμως σχόλια τύπου" παρε 15 σώβρακα μαζί σου" κτλ δε νομίζω ότι είναι διόρθωση ανακριβιών....
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
βρεθηκε ο απο πανω φιλος και τα λεει οπως ειναι. Χρειαζεται και λιγο το αυτονοητο! Παντως η καλυτερη διαφημιση μιας υπηρεσιας ειναι η αμεση, χωρις διαφ. εταιριες, απο στομα σε στομα!
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
εγω δεν καταλαβα το χρονικο εύρος για την καθε πόλη.
τον αριθμό τον κατάλαβα ειναι το 5.
το λέω γιατί η κάθε πόλη θέλει minimum τρείς μερούλες...
Ναι θα εχω χρονο για να δω ολες τις πολεις. Για Αμστερνταμ και Μαδριτη θα εχω πανω απο 3 μερες, στις αλλες πολεις εχω παει πολλες φορες. Με ενδιαφερει και το Ροτερνταμ οπως ειπωθηκε και το Ντεν Χαγκ αλλα δεν ξερω αν θα προλαβω...
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Delta-Werken

Ωραιο το προγραμμα σου, καλες διακοπες να εχεις. Η αληθεια ειναι οτι εχω ψαξει και εγω κατα καιρους το προγραμμα αυτης της εταιριας και θα το ξανακανω στο μελλον. Αν πας στο Αμστερνατμ, αξιζει να πεταχτεις και μεχρι το Ροτερνταμ (για το εντυπωσιακο λιμανι και τα κυβοσπιτα) ή μεχρι τη Χαγη (στην οποια πιο πολυ απ όλα μου αρεσε η θεα του Ατλαντικου, την οποια τοτε εβλεπα πρωτη φορα). Καλο ταξιδι
Ναι, θα παώ και στο Ρότερνταμ αλλά θέλω να δω τα περίφημα Delta-Werken. Έχεις πάει στο μεγάλο φράγμα που προφυλάσσει την ολλανδική γη από τη Βόρεια Θάλασσα; Είναι προσβάσιμα για επίσκεψη; εννοώ υπάρχει κάποιο Dokumentationszentrum ή βλέπεις απλά και ό,τι κατάλαβες;
 

artonweb

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Καλησπέρα στην παρέα.
Λοιπόν σκέφτομαι το Πάσχα να κάνω μια μικρή απόδραση με την οικογένεια.
Δεν έχω σκεφτεί κάτι συγκεκριμένο.
Υπάρχει κάποια προσφορα (κυρίως Ελλάδα) για αυτή την περίοδο;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.641
Μέλη
39.255
Νεότερο μέλος
Katerina Arno

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom