Ζιμπάμπουε Νότια Αφρική Βουτιά στο…αφρικάνικο όνειρο (Ζιμπάμπουε & Ν.Αφρική)

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Πληροφορίες για την DevilsPool: Όπως ανέφερα παραπάνω, πιστεύω πως αξίζει να κάνει κανείς το ταξίδι ακόμη και μόνο γι’ αυτή την εμπειρία. Η μοναδική εταιρία που έχει το δικαίωμα να οργανώνει αυτή την εκδρομή, είναι η Tongabezi. Η περίοδος που μπορεί κανείς να βρεθεί εκεί, είναι από Σεπτέμβρη ως Δεκέμβρη, λόγω χαμηλής ορμής του νερού. Πραγματοποιούνται πέντε τουρ την ημέρα. Η τιμή αλλάζει, αναλόγως την ώρα που θα επιλέξει κανείς και κυμαίνεται από 65$ ως 115$. Θεωρώ αδιανόητο αν κάποιος θέλει να κάνει την εκδρομή, να μην μπει νωρίς και να την κλείσει από το ίντερνετ. Είναι απλή και εύκολη διαδικασία.
Γιατί καλέ?

Στα έλεγα Αντώνη θυμάσαι? Απλά η εμπειρία αυτή δεν υπάρχει, αξίζει το ταξίδι εκεί μόνο γι'αυτό...
Ναι Γιώργο, το γράφω κι εγώ.
Όντως, μου το έλεγες εσύ, πως να μη το θυμάμαι, αλλά που να φανταστώ!! Όσα και να σκεφτείς, όσα και να περάσουν απ' το μυαλό σου πρίν, όσα και να σου πούν, τίποτα δεν μοιάζει με το να βρίσκεσαι εκεί. Αλήθεια, πρίν πόσο καιρό πήγες εσύ;

Βουτιά στην απελπισία, εννοεί προφανώς επειδή βλέπουμε τις φωτος, αλλά απελπιζόμαστε εδώ που είμαστε............. :(
 
Last edited by a moderator:

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Βγήκαμε από την πισίνα με ευκολία, καθώς μας ενημέρωσαν πώς θα ξανακάναμε το άλμα για την βιντεοσκόπηση. Η τετράδα των αμερικάνων βούτηξε όπως και πριν, ο φωτογράφος ανέλαβε χρέη κάμεραμαν και πήραμε θέση να βουτήξουμε δεύτερη φορά.
Οκτώβριος του 2009....βίντεο έχεις από τις βουτιές??
Εννοείται!! :D
 
Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: GTS

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.273
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Υπέροχες φωτογραφίες, μοναδικές εμπειρίες, εκπληκτικό ταξίδι!
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.430
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
έτσι εξηγείται η βουτιά στη devil's pool… Πες μας από την αρχή ότι είσαι extreme τύπος;;;; Λέω και γω τόσο κότα είμαι;;; Όταν θυμάμαι είχα πρωτοδεί αυτό το μέιλ και γω είχα πάθει ίλιγγο μόνο που τους έβλεπα όλους στην άκρη!!!! :shock:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
έτσι εξηγείται η βουτιά στη devil's pool… Πες μας από την αρχή ότι είσαι extreme τύπος;;;; Λέω και γω τόσο κότα είμαι;;; Όταν θυμάμαι είχα πρωτοδεί αυτό το μέιλ και γω είχα πάθει ίλιγγο μόνο που τους έβλεπα όλους στην άκρη!!!! :shock:

Ναι, είμαι!! Είμαι τρελός και θέλω να κάνω ότι extreme βρίσκω μπροστά μου!!! :D Ελπίζω να καταφέρω να κάνω ελέυθερη πτώση στο Λας Βέγκας, να περπατήσω σ'αυτη την κρεμαστή σκάλα στην Κίνα, ούτε που μπορώ να σκεφτώ τι άλλο!! :lol:

Εγώ με το μέιλ δεν είχα πάθει ίλιγγο, αλλά πίστευα ότι είναι ψέμα (το γράφω στο 1ο κεφάλαιο νομίζω). Φαινόταν τόσο ιδανικό, τόσο απίστευτο, που έλεγα ότι είναι photoshop! Αλλά ευτυχώς, υπάρχει!!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.903
Likes
9.993
Ο τρόπος που περιγράφεις βήμα-βήμα την προετοιμασία και τελικά τη βουτιά με έκανε να νιώσω κι εγώ λίγω από την αδρεναλίνη αυτής της εμπειρίας!!! Δεν έχω λόγια!!! Καταπληκτική στιγμή!!!
 

deka

Member
Μηνύματα
471
Likes
347
Επόμενο Ταξίδι
Mama Africa
Ταξίδι-Όνειρο
Περού/Γουατεμάλα/Ν.Πάσχα
Μπράβο Αντώνη! Να είσαι καλά και να ζεις τέτοιες όμορφες και ξεχωριστές εμπειρίες!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.589
Likes
8.104
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
..Αντωνη εγω μια αλλη φωτογραφια περιμενω σε αλλα νερα και με αλλα ζωακια!!!!!!!!:haha:
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
859
Likes
1.293
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
κατάφερες να μου μεταδώσεις την ένταση και την ευτυχία της στιγμής!!!!!

τι άλλο να πω Αντώνη......είσαι θεός!!!!!!!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.544
Μηνύματα
899.822
Μέλη
39.260
Νεότερο μέλος
ArgyK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom