Ουγγαρία Βουδαπέστη

gianna1976

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Καλησπέρα και απο εμένα.Είμαι καινούργιο μέλος και οσες φορές επισκεφθηκα το site το βρήκα πάρα πολύ χρήσιμο,επειδή πρόκειται να πάω Βουδαπέστη 22/6 μήπως έχει κάποιος να μου προτείνει κάποιο ξενοδοχείο;Ευχαριστώ!:lol:
 

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
Καλώς όρισες Γιάννα..!!!:p
 

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Booking.com: ξενοδοχείο Sofitel Budapest Chain Bridge, Βουδαπέστη, Ουγγαρία - 197 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

μακράν το καλύτερο ξενοδοχείο στη Βουδαπέστη..με θέα στη γέφυρα των αλυσίδων,εκπληκτικό ντιζάιν,τέλεια δωμάτια,πισίνα,μασάζ..και ότι άλλο ζητάει η ψυχή σου!ψάξε σε όσα σάιτ μπορείς,μήπως βρεις καμιά προσφορά για αυτό τις ημέρες που θα πας!
καλώς ήρθες και καλά να περάσεις!
 

gianna1976

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και τις πληροφορίες για το ξενοδοχείο ,θα το ψάξω.:clap:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.936
Likes
3.927
http://www.booking.com/hotel/hu/sofitel-budapest.el.html
μακράν το καλύτερο ξενοδοχείο στη Βουδαπέστη..με θέα στη γέφυρα των αλυσίδων,εκπληκτικό ντιζάιν,τέλεια δωμάτια,πισίνα,μασάζ..
Πόσα χιλιόμετρα μακράν δηλαδή? Να βάλω 10 ή να κόψω κάτι...

Επί της ουσίας... αν εννοείς ότι είναι μακράν καλύτερο από τις λαϊκές αλυσσίδες ξενοδοχείων θα συμφωνήσω εν μέρη... το Hilton της Πέστης μου αρέσει πιο πολύ... αν εννοείς ότι είναι μακράν το καλύτερο ξενοδοχείο σε όλη την Βουδαπέστη απλά θα γελάσω... είπαμε δεν βρίζουμε εδώ μέσα...
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Πόσα χιλιόμετρα μακράν δηλαδή? Να βάλω 10 ή να κόψω κάτι...

Επί της ουσίας... αν εννοείς ότι είναι μακράν καλύτερο από τις λαϊκές αλυσσίδες ξενοδοχείων θα συμφωνήσω εν μέρη... το Hilton της Πέστης μου αρέσει πιο πολύ... αν εννοείς ότι είναι μακράν το καλύτερο ξενοδοχείο σε όλη την Βουδαπέστη απλά θα γελάσω... είπαμε δεν βρίζουμε εδώ μέσα...
στο σουρεαλισμό και τη ψυχεδέλεια όλα επιτρέπονται,έτσι μπορείς άφοβα να βάλεις όσα χιλιόμετρα θέλεις!εκεί θα τα χαλάσουμε?:bleh:
επί της ουσίας..περί ορέξεως κολοκυθόπιτα!
εγώ προτιμώ να ξυπνάω το πρωί,να τραβάω τις βαριές κουρτίνες και να πίνω τον 1ο καφέ της ημέρας ,ατενίζοντας τη γέφυρα των αλυσίδων...
και το βράδυ,να χαλαρώνω με μια παγωμένη μπύρα,κοιτώντας τη φωτισμένη γέφυρα με φόντο το κάστρο στη Βούδα!
εσύ αλήθεια γιατί προτιμάς το hilton??
ΥΓ.και το Corinthia είναι εξαιρετικά όμορφο ξενοδοχείο..αλλά δεν έχει τη σωστή θέα!;)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.936
Likes
3.927
Αnel μου με όλο το θάρρος δεν ξέρεις από ξενοδοχεία στην Βουδαπέστη... γιαυτό αφορισμούς του στυλ το Sοfitel είναι μακράν το καλύτερο ξενοδοχείο της πόλης καλό θα ήταν να τους αποφεύγεις...

Όσα ξενοδοχεία αναφέραμε Sofitel, Corinthia, Hilton είναι μια χαρά ξενοδοχεία της σειράς αλλά ούτε για αστείο δεν είναι κανένα από αυτά το καλύτερο ξενοδοχείο της πόλης... ψάξε, ρώτα, διάβασε και κυρίως κάνε μια βόλτα από εκεί και αμέσως θα καταλάβεις ποιό είναι μακράν το καλύτερο...

Υ.Γ. Όσον αφορά το Hilton της Πέστης το προτιμώ γιατί έχει ησυχία, άριστο location και υπέροχη αμφιθεατρική θέα προς το ποτάμι και τις γέφυρες...
 

jpsih

Member
Μηνύματα
262
Likes
128
Επόμενο Ταξίδι
???
Αnel μου με όλο το θάρρος δεν ξέρεις από ξενοδοχεία στην Βουδαπέστη... γιαυτό αφορισμούς του στυλ το Sοfitel είναι μακράν το καλύτερο ξενοδοχείο της πόλης καλό θα ήταν να τους αποφεύγεις...

Όσα ξενοδοχεία αναφέραμε Sofitel, Corinthia, Hilton είναι μια χαρά ξενοδοχεία της σειράς αλλά ούτε για αστείο δεν είναι κανένα από αυτά το καλύτερο ξενοδοχείο της πόλης... ψάξε, ρώτα, διάβασε και κυρίως κάνε μια βόλτα από εκεί και αμέσως θα καταλάβεις ποιό είναι μακράν το καλύτερο...

Υ.Γ. Όσον αφορά το Hilton της Πέστης το προτιμώ γιατί έχει ησυχία, άριστο location και υπέροχη αμφιθεατρική θέα προς το ποτάμι και τις γέφυρες...
let me guess..

le meridien? boscolo new york?
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.936
Likes
3.927
Ναι κάνεις λάθος... είναι πεντάστερο έχει θέα στη γέφυρα που αρέσει και στην Anel , ήταν πρώην παλάτι και είναι πανάκριβο... ποιό είναι άραγε???

Four Seasons Hotel Gresham Palace Budapest: A Luxury Hotel in Budapest, Hungary

Άντε και άλλη φορά να προσέχετε τι γράφετε... και μην ακούσω φτηνές δικαιολογίες περί γούστου γιατί εδώ δεν σας παίρνει...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.348
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom