Ισπανία Βαρκελώνη: Τips και προτασεις!!!

gkalla

Member
Μηνύματα
1.431
Likes
7.878
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Στο μουσείο πικασο είχατε πάει; έχω διαβάσει ότι έχει έργα της νεότερης του ηλικίας κυρίως.
Έχω πάει και αξίζει. Έχει πολλά έργα από την πρώιμη περίοδο του αλλά και αρκετά μεταγενέστερα. Μου άρεσε όμως πολύ σαν μουσείο και για 2 άλλους λόγους. Πολύ ωραίο το κτίριο που φιλοξενεί το μουσείο και εξαιρετικά οργανωμένη η έκθεση των έργων του.
 
Μηνύματα
41
Likes
25
Στις 9 έχω κλείσει! Αν άνοιγε και από τις 7 θα πήγαινα. Κάποια άλλη πρόταση σε αξιοθέατα εκτός από τα πολύ γνωστά, υπάρχει;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.652
Likes
43.895
Και εγώ θέλω να τα δω και τα δύο και νομίζω θα κόψω από κάπου άλλου. Στο μουσείο πικασο είχατε πάει; έχω διαβάσει ότι έχει έργα της νεότερης του ηλικίας κυρίως.
Ναι και δεν αξιζει τα λεφτα του. Μικρης σημασιας εργα.
Πολυ καλυτερο του Νταλι στο Φιγκερες.
 
Last edited:

foliasi

Member
Μηνύματα
14
Likes
23
Στις 9 έχω κλείσει! Αν άνοιγε και από τις 7 θα πήγαινα. Κάποια άλλη πρόταση σε αξιοθέατα εκτός από τα πολύ γνωστά, υπάρχει;
Εξαρτάται πόσες μέρες έχετε στη διάθεσή σας. Εμείς στο 3ημερο που διαθέταμε, πέρα από τις ατέλειωτες βόλτες στην πόλη, κυριολεκτικά την γυρίσαμε όλη γιατί είναι πανέμορφη, σαν αξιοθέατο με εισιτήριο είχαμε ακόμη επισκεφθεί το Ισπανικό Χωριό. Αν φτάσεις στην Αρένα και το Συντριβάνι ανήκει σε εκείνο το κομμάτι της πόλης. Ωραία εμπειρία. Τουριστική ιδέα, αλλά καθώς πήγαμε λίγο πριν το σούρουπο, το είδαμε και φωτισμένο και μας άρεσε πολύ..αν έχετε χρόνο θα το πρότεινα!

Poble Espanyol · Barcelona, Barcelona

Κάποιοι θεωρούν απαραίτητη την επίσκεψη και στο ενυδρείο. Για μας δεν ήταν! Έχουμε δει αξιολογότατα ενυδρεία και τα συγκεκριμένα χρήματα είχαμε αποφασίσει να τα διαθέσουμε αλλού...
 

armar

Member
Μηνύματα
8
Likes
65
Δύο ερωτήσεις:1) Τη Σαγράδα φαμίλια αξίζει να την δεις όταν έχει λειτουργία και είναι δωρεάν ή δεν μπορείς να κινηθείς μέσα στον ναό και ο χρόνος που έχεις είναι λίγος;
2) Αν βγάλουμε εισιτήρια για Σαγράδα, Παρκ Γκουελ και Καζά Μπατλο υπάρχει κάποιο πάσο που να μας συμφέρει;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.195
Μέλη
39.245
Νεότερο μέλος
PachaMama

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom