Ακριβο μου ταξιδι

Μηνύματα
777
Likes
622
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Οπότε τι άλλο μένει, να μην πλησιάζουμε τα 5στερα ξενοδοχεία, που σε σύγκριση με παροχές που δίνουν στα Κανάρια, Τουρκια και Ταϊλάνδη θα πρεπε να θεωρούνται μοναστερα. »
Ούτε κατά διάνοια δεν ισχύει αυτό που λες, μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Τα ελληνικά ξενοδοχεία (ανεξαρτήτως κατηγορίας) ψηφίζονται από χιλιάδες τουρίστες ως τα κορυφαία σε ικανοποίηση πελατών πανευρωπαϊκά. Κάθε χρόνο! Και με την ψαλίδα να ανοίγει. Ειδικά με τα Κανάρια δεν υπάρχει καμία μα καμία σύγκριση.
Διαφωνώ και εγώ με το νέο "χαράτσι" που βαφτίσανε "τέλος ανθεκτικότητας" γιατί δεν είναι ανταποδωτικό, αλλά ας μην απαξιώνουμε τα πάντα.
 

tdoumos

Member
Μηνύματα
54
Likes
42
Έτσι μπράβο, συγκρίνετε το βιοτικό επίπεδο και υποδομές που έχουν η Βαρκελώνη και το Παρίσι, οι δυο πιο δημοφιλείς προορισμοί στον κόσμο,με την πιο φτωχή χώρα στην Ε.Ε.
στην Κροατία άραγε πόσο είναι ο φόρος;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.721
Likes
50.751
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σε πολλές ημερομηνίες η Norse έχει ναύλους μετ' επιστροφής για ΝΥ γύρω στα 400€. o_O
Απευθείας πτήσεις, αλλά χωρίς βαλίτσα. Μια δεκαπεντάκιλη είναι 60$/σκέλος, εξακολουθεί να είναι σούπερ η τιμή.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.721
Likes
50.751
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
άβο, συγκρίνετε το βιοτικό επίπεδο και υποδομές που έχουν η Βαρκελώνη και το Παρίσι, οι δυο πιο δημοφιλείς προορισμοί στον κόσμο,με την πιο φτωχή χώρα στην Ε.Ε.
στην Κροατία άραγε πόσο είναι ο φόρος;
ιουνιο εχει και με 368! 4-11 ιουνιου
ΣΚΑΝΔΑΛΟ.

Από την άλλη τα ξενοδοχεία στο Μανχάτταν έχουν ξεφύγει τελείως, καμία σχέση με το πρόσφατο παρελθόν.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
ΣΚΑΝΔΑΛΟ.

Από την άλλη τα ξενοδοχεία στο Μανχάτταν έχουν ξεφύγει τελείως, καμία σχέση με το πρόσφατο παρελθόν.
Δεν πάνε καθόλου καλά. Και αυτό με πρωινό με πλαστικά πιάτα και μαχαιροπήρουνα, δεν μπορώ να το καταλάβω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.109
Likes
41.363
Δεν πάνε καθόλου καλά. Και αυτό με πρωινό με πλαστικά πιάτα και μαχαιροπήρουνα, δεν μπορώ να το καταλάβω.
Ειναι αυτο που λεει ενας φιλος: πασχιζεις στην Ευρωπη για λιγοτερα απορριματα, λιγοτερη καταναλωση ενεργειας και πας ΗΠΑ, βλεπεις πως ζουν και καταλαβαινεις οτι ειναι ενα βαρελι διχως πατο και τελειως αχρηστο να προσπαθεις.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.750
Likes
15.219
Ειναι αυτο που λεει ενας φιλος: πασχιζεις στην Ευρωπη για λιγοτερα απορριματα, λιγοτερη καταναλωση ενεργειας και πας ΗΠΑ, βλεπεις πως ζουν και καταλαβαινεις οτι ειναι ενα βαρελι διχως πατο και τελειως αχρηστο να προσπαθεις.
Την αηδία με το χάρτινο καλαμάκι πάντως δεν έτυχε να τη δω σε καμία χώρα εκτός ΕΕ.Δεν ξέρω αν ισχύει καν σε όλη την ΕΕ.

Κ μιλά ένας άνθρωπος που από παιδί που ήμουν κ υπήρχαν ελάχιστα σημεία ανακύκλωσης σε όλο το νομό Αττικής,τρέχαμε να τα βρούμε ν'ανακυκλώσουμε,μην πετάξουμε ό,τι μπορούμε, που πάει όσο επιτρέπει ο χώρος κ ο χρόνος σε χώρες εξωτερικού με ΙΧ,πλοία αν γίνεται ν'αποφύγει αεροπλάνο...

Ίσως κ μάταιος κόπος.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.109
Likes
41.363
Την αηδία με το χάρτινο καλαμάκι πάντως δεν έτυχε να τη δω σε καμία χώρα εκτός ΕΕ.Δεν ξέρω αν ισχύει καν σε όλη την ΕΕ.

Κ μιλά ένας άνθρωπος που από παιδί που ήμουν κ υπήρχαν ελάχιστα σημεία ανακύκλωσης σε όλο το νομό Αττικής,τρέχαμε να τα βρούμε ν'ανακυκλώσουμε,μην πετάξουμε ό,τι μπορούμε, που πάει όσο επιτρέπει ο χώρος κ ο χρόνος σε χώρες εξωτερικού με ΙΧ,πλοία αν γίνεται ν'αποφύγει αεροπλάνο...

Ίσως κ μάταιος κόπος.
Φυσικα και ειναι ματαιο. Η Περιφερεια Αττικης ομολογει στα στατιστικα της οτι δεν ανακυκλωνει πλαστικο ενω κοροιδευει τον κοσμο ζητωντας πλαστικο για ανακυκλωση. Οι δε μπλε καδοι συλλεγονται με τους πρασινους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.529
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom