Αθηνα, ό,τι συμβαινει και μας ενδιαφερει!

Μηνύματα
42
Likes
25
Το ΕΜΣΤ το έχω πετύχει δωρεάν μόνο την Διεθνή Ημέρα Μουσείων, δεν έχει δωρεάν είσοδο κάθε πρώτη Κυριακή. Είναι μετρημένα τα μουσεία που έχουν δωρεάν είσοδο κάθε πρώτη Κυριακή από τον Νοέμβριο μέχρι τον Μάρτιο.
 

Spark

Member
Μηνύματα
130
Likes
1.342
Το Vegan Life Festival Athens 2024 είναι γεγονός! Το μεγαλύτερο vegan event της χώρας έρχεται για όγδοη φορά στην πόλη! Στις 5 και 6 Οκτωβρίου, από τις 11 το πρωί έως και τις 11 το βράδυ, θα μπορείς να απολαύσεις το πιο γεμάτο φεστιβάλ, στην Τεχνόπολη Δήμου Αθηναίων με ελεύθερη είσοδο.
Vegan Life Festival στην Τεχνόπολη στο Γκάζι | Αθήνα 9,84
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.466
Likes
8.056
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία - Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.982
Likes
10.281
Dali – Cybernetics
Να πατε οπωσδηποτε!

Δεν ειμαι ο τυπος που θα παει Εθνικη Πινακοθηκη γιατι δεν γνωριζω πολλα απο ζωγραφικη οποτε και δεν θα εκτιμησω δεοντως αυτα που θα δω… Ομως οταν πετυχω immersive “εκθεσεις” προσπαθω να μην τις χανω γιατι με βοηθουν να καταλαβω την ζωη και το εργο του καλλιτεχνη.
Εχω παει και στις αντιστοιχες του Βαν Γκογκ και του Λεοναρντο ντα Βιντσι, αυτη ομως του Νταλι ηταν μακραν η καλυτερη.
Συναντηση τεχνης και τεχνολογιας με τα εργα να «ζωντανευουν» μπροστα σου (με εμβυθιση, 3d και virtual reality), υποβλητικη μουσικη και πολυ καλο στησιμο της ολης παρουσιασης που καταφερνει να σε βαλει στο μυαλο αυτης της ιδιοφυιας που εβλεπε πολυ μπροστα για την εποχη του.
IMG_8826.jpeg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.581
Μηνύματα
902.097
Μέλη
39.315
Νεότερο μέλος
Dim.Zaf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom