Γενικά Αεροπορικά εισιτήρια

Aleli Papa

Member
Μηνύματα
16
Likes
4
Θελω να κλεισω εισητηρια για Βουκουρεστι αρχες του ετους και ειμαι αναμεσα σε wizz air και Tarom. Εχει ταξιδεψει κανεις προσφατα να μου πει τι ισχυει με τις αποσκευες που μπορει να παρει καποιος δωρεαν στην καμπινα και ποσο χρεωνουν καθε εταιρεια μια χειραποσκευη 55x45x25;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.398
Likes
49.585
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Αναζητείται!
Θελω να κλεισω εισητηρια για Βουκουρεστι αρχες του ετους και ειμαι αναμεσα σε wizz air και Tarom. Εχει ταξιδεψει κανεις προσφατα να μου πει τι ισχυει με τις αποσκευες που μπορει να παρει καποιος δωρεαν στην καμπινα και ποσο χρεωνουν καθε εταιρεια μια χειραποσκευη 55x45x25;
Στο απλό εισιτήριο η wizz σακίδιο πλάτης. Η tarom μεγαλύτερη αποσκευή αλλά προσοχή στις διαστάσεις, δεν είναι αυτές που γράφεις, είναι μικρότερες. Περισσότερα εδώ:

Hand baggage | TAROM - Official Website

Για το πόσο χρεώνουν την έξτρα πρέπει να ξεκινήσεις τη διαδικασία κράτησης και να δεις τι επιλογές σου βγάζει.
 

figaro

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλημέρα σε όλους!
Σκέφτομαι να κάνω ενα ταξίδι στην Μπανγκόκ κοντά στην Πρωτοχρονιά και όπως καταλαβαίνετε οι τιμές είναι ιδιαίτερα υψηλές. Πιστεύετε ότι είναι καλή ιδέα να περιμένω τις προσφορές της black Friday ή είναι ριψοκίνδυνο να περιμένω μέχρι τελευταία στιγμή;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

pan82

Member
Μηνύματα
716
Likes
908
Καλημέρα σε όλους!
Σκέφτομαι να κάνω ενα ταξίδι στην Μπανγκόκ κοντά στην Πρωτοχρονιά και όπως καταλαβαίνετε οι τιμές είναι ιδιαίτερα υψηλές. Πιστεύετε ότι είναι καλή ιδέα να περιμένω τις προσφορές της black Friday ή είναι ριψοκίνδυνο να περιμένω μέχρι τελευταία στιγμή;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Καλησπέρα και καλή αρχή στο forum.
H black friday είναι στα τέλη Νοέμβρη, οπότε και τώρα οι πιθανότητες να βρεις κάτι καλό αν μιλάμε για τη περίοδο 20/12-10/1 είναι λίγες τότε νομίζω θα είναι απίθανο. Εκτός αν μιλάμε μετά τα μέσα Γενάρη που και πάλι αργά θα είναι η black friday θεωρω
 

figaro

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα και καλή αρχή στο forum.
H black friday είναι στα τέλη Νοέμβρη, οπότε και τώρα οι πιθανότητες να βρεις κάτι καλό αν μιλάμε για τη περίοδο 20/12-10/1 είναι λίγες τότε νομίζω θα είναι απίθανο. Εκτός αν μιλάμε μετά τα μέσα Γενάρη που και πάλι αργά θα είναι η black friday θεωρω
Καταλαβαίνω, αυτό φοβάμαι κι εγώ. Ευχαριστώ για την απάντηση!
 

George V

Member
Μηνύματα
89
Likes
41
Καλημέρα σε όλους!
Σκέφτομαι να κάνω ενα ταξίδι στην Μπανγκόκ κοντά στην Πρωτοχρονιά και όπως καταλαβαίνετε οι τιμές είναι ιδιαίτερα υψηλές. Πιστεύετε ότι είναι καλή ιδέα να περιμένω τις προσφορές της black Friday ή είναι ριψοκίνδυνο να περιμένω μέχρι τελευταία στιγμή;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Οτι προσφορα και να βγαινει η περιοδος 20.12 - 15.1 περιπου. ειναι εκτος.

Εκτος και βγει προσφορα για την συγκεκριμένη περιοδο ή για συγκεκριμενους προορισμους
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.675
Likes
14.167
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Κι αν δε βγει προσφορά τι κάνεις; ξεχνάς το ταξίδι;
για μένα είναι πολύ αργά να περιμένεις τόσο. Μέχρι τέλος Σεπτέμβρη βαριά έτσι κ αλλιώς θα ακριβύνουν κ άλλο για τις γιορτές, θα είναι άπιαστα μετά.
 

georgi d

Member
Μηνύματα
105
Likes
212
Κάτι που βρήκα σε ένα ξένο φόρουμ για Μπανγκόκ από Ρωσία.
Μήπως είναι το ίδιο από Ευρώπη.
Αυτά γράφουν :
TravelRadar. Υπάρχουν και άλλοι. Είναι εύκολο να τα βρεις. Εγγραφείτε και ακολουθήστε.
Αλλά αυτό είναι συνήθως 1-2 εισιτήρια. Και φεύγουν πολύ γρήγορα. Θέμα λεπτών. Δεν κάνει για οικογένεια/εταιρεία.



Το Trip.com έχει καλές τιμές για εισιτήρια.
Εδώ κάτι καλό μας γράφει.
Και επίσης. Δεν ξέρω γιατί έγινε έτσι . Ίσως ήταν καθαρή σύμπτωση. Αλλά, για άλλη μια φορά, αγοράσα τα εισιτήρια που ήθελα σε καλή τιμή στις 3 π.μ. ώρα Μόσχας στα μέσα της εβδομάδας.)

Του απάντησαν ότι οι τιμές αλλάζουν από το βράδυ της Τρίτης προς Τετάρτη.

Κοίταξε το γιατί αυτός που απάντησε κάτι παραπάνω γνωρίζει. Και εδώ τα παιδιά του φόρουμ μπορεί να μας πουν εάν έχει δίκαιο.
 
Last edited:

georgi d

Member
Μηνύματα
105
Likes
212
https://www.condor.com/tca/eu/offers/find-cheap-flights από 22 Σεπτεμβρίου θα βάλει πτήση από Γερμανία για Μπανγκόκ.
Δεν την γνωρίζω την εταιρεία απλώς για το καλοκαίρι έχει πτήσεις προς την Ελλάδα.
Suvarnabhumi Airport - Wikipedia
Frankfurt Airport - Wikipedia

https://www.ita-airways.com/el_gr έχουμε ακόμα μια από 641€ με επιστροφή (16 Νοεμβρίου ξεκινάει από Ιταλία) .Αυτή βλέπω έχει πτήσεις και προς Αθήνα.
ITA Airways στην Ελλάδα Αθήνα - Ρώμη 4 φορές την εβδομάδα.

Rome Fiumicino Airport - Wikipedia Ρώμη. Η ryanair έχει μαζί με την aegean και skyexpress από την Ελλάδα όμως δεν γνωρίζω πόσες φορές την εβδομάδα έχει πτήσεις.

Πιο οικονομικά από την εταιρεία κάποιος θα πουλάει όμως αυτό δεν το γνωρίζω.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.198
Μέλη
39.245
Νεότερο μέλος
PachaMama

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom