Αγαπημένο ελληνικό νησί

MarilenaAth

Member
Μηνύματα
121
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ...
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ...
Η Κρήτη έχει να προσφέρει πολλά στους τουρίστες...δεν μιλάμε βέβαια για τουριστικές περιοχές όπως τα Μαλια και η Χερσόνησος. Στα νότια όμως έχουμε πολύ όμορφες και πολύ καθαρές (ακομα...) παραλίες. Οπως είναι οι Καλοι λιμένες ο τσουυσουρας και πολλές πολλές αλλες. Αν κάποιος έχει πολλές μέρες για τις διακοπές του η Κρήτη έχει πολλά να προσφέρει απο Χανια μέχρι Σητεία...

Το νησί που εγω αγάπησα πολύ αν και ήμουν μικρή σχετικα οταν πήγα, είναι η Ζάκυνθος...Ρομαντική, ωράιες παραλίες, σχετικά μικρό για να το δεις όλο και εχει και το καταπληκτικό ναυάγιο!!! :))
 

LV24

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις! Ναι αμμουδερή παραλία λέμε για τριήμερο. Ψηφίζουμε αεροπλάνο πάντως. Κοντά στην Αττική υπάρχει Αίγινα, Ύδρα, Σπέτσες αλλά δε νομίζω πως μπορείς να κάνεις ένα ωραίο μπάνιο στη θάλασσα εκεί... Οπότε οι υπόλοιπες επιλογές (Λευκάδα κ.ά) ακούγονται μια χαρά. Όσον αφορά το budget ε... αν πετύχουμε καμιά προσφορά.... http://www.travelstyle.gr/portal/gr/index.php
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.936
Likes
3.927
Κοντά στην Αττική υπάρχει Αίγινα, Ύδρα, Σπέτσες αλλά δε νομίζω πως μπορείς να κάνεις ένα ωραίο μπάνιο στη θάλασσα εκεί...
Για Αίγινα και Σπέτσες τα κόπυράιτ τα έχει η φίλτατη Latina... δεν ξέρω δεν απαντώ...

Στην Υδρα πάλι που έχω ποσοστά συνιδιοκτησίας με την Ευαγγελία σε πληροφορώ ότι μπορείς να κάνεις υπέροχα το μπάνιο σου...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Δες την φωτο στο αβαταρ μου και σκεψου ρομαντικο βραδυνο ποτακι στην Υδρονετα με το αμορε σου!! Μπροστα σου το απεραντο γαλαζιο!!
 

evangelos30

Member
Μηνύματα
23
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη
Γεια σας,

Εγώ θα προτείνω ένα πολύ όμορφο νησί αλλά και παρεξηγημένο. Την Λέρο στα Δωδεκάνησα. Το νησί είναι πανέμορφο και μπορεί να συνδυάσει ο καθένας ότι θέλει. Υπάρχουν παραλίες που υπάρχει πολυκοσμία με beach bar κλπ για όσους θέλουν φασαρία, ρακέτες κλπ αλλά υπάρχουν και δεκάδες μικρές πανέμορφες παραλίες στις οποίες αν πας π.χ στις 12 το μεσημέρι δεν θα θέλεις να φύγεις πριν τις 7 το απόγευμα...είναι απλά τέλειες και γραφικές. Επίσης, έχω πάει σε πάνω από 15 νησιά, το φαγητό που βρίσκει κανείς εκεί, ειδικά στην περιοχή Παντέλι, είναι το καλύτερο φαγητό που έχω γευτεί ποτέ σε νησί (ειδικά για τους λάτρεις των θαλασσινών) και σε πολύ καλές τιμές!
Για νύχτα υπάρχουν στην περιοχή της Αγίας Μαρίνας 5-6 μικρά μπαράκια στα οποία μπορείς να πιεις άνετα το ποτό σου με τιμές 5? το ποτό και 3? μόνο η μπύρα!
όποιος επισκεφθεί το νησί must τοποθεσία είναι το μπαράκι Φάρος, το οποίο είναι απίστευτα γραφικό μιας και είναι ένα μπαράκι μέσα σε έναν φάρο πάνω στην θάλασσα!

Το μόνο κακό είναι ότι δύσκολα βρίσκεις αεροπορικό εισιτήριο για Λέρο και με το Blue Star Ferries θέλεις περίπου 9 ώρες...Όμως αξίζει τον κόπο για ευχάριστες και οικονομικές διακοπές:D
 

vasilis k

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΕΛΒΕΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ
Ψήφο στην Κέρκυρα, μαγική η εικόνα της παλιάς πόλης ειδικά τον χειμώνα
 

Zacharoula

Member
Μηνύματα
228
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Δολομίτες
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος.
Φολέγανδρος και Σαντορίνη. Απίστευτα άγρια ομορφιά, ιδιαίτερα και πολύ διαφορετικά.
 

ΧΡΥΣΑ

Member
Μηνύματα
76
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΟΣΚΑΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ ΤΗΝ ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Αντιπαρος,συρος αλλα νομίζω ολα τα ελληνικα νησια ειναι μοναδικα
 

lillia

Member
Μηνύματα
66
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
βόλος-πήλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Ψηφίζω Κρήτη (όχι μόνο λόγω καταγωγής) αλλα μόνο για τα μη τουριστικά μέρη, Αμοργό, Λήμνο, και Σαντορίνη εκτός σεζόν
 

marbo

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μοσχα - Αγία Πετρούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Τahiti με ιστιοπλοϊκό
Καλοκαίρι σημαίνει διακοπές.
Ήλιος, μπάνιο στις παραλίες, παραθαλλάσια ταβερνάκια κλπ.
Τι καλύτερο δηλαδή από ένα ελληνικό νησί (εντάξει το ξέρω πολλοί μεταξύ των οποίων και εγώ έχουμε τις επιφύλάξεις μας για τις παρεχόμενες υπηρεσίες και τιμες)
Ποιο είναι το αγαπημένο σας ελληνικό νησί και γιατί;

Εγώ ψηφίζω Κρήτη.
Συνδυάζει βουνό και θάλασσα. Πάραλίες με πολύ κόσμο, αλλά και ερημικές. Μοναδικά τοπία (Πρέβελη, Φαράγγι της Σαμαριας). Πολύ καλό φαγητό και σε καλές σχετικά τιμές. Λίμνες (Κουρνά), Κάστρα (Ρέθυμνο, Φραγκοκάστελο), πολυτελή resort, αλλά και έπιλογές για πιο ήσυχη διαμονή.
Φυσικά είναι ένα μεγάλο νησί και χρειάζεσαι πολλές ημέρες για να δεις έστω τα βασικά.
Οι υπόλοιποι τι λέτε λοιπόν;
Σύμφωνω απόλυτα ψηφίζω Κρήτη
όσες φορές κι αν πάω δεν το χορταίνω και πάντα ύπαρχει κάτι καινούριο να δείς!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.335
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom