Αγαπημένα (ελληνικά φοιτητικά) χρόνια

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.916
Likes
52.108
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Έχει αρχίσει και ανεβαίνει στην εκτίμησή μου ο Βόλος... Σοβαρά τώρα δεν έχει ΠΑΣΠ και ΔΑΠ; Τους πνίξατε;;;
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.281
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Έχει αρχίσει και ανεβαίνει στην εκτίμησή μου ο Βόλος... Σοβαρά τώρα δεν έχει ΠΑΣΠ και ΔΑΠ; Τους πνίξατε;;;
Η αρχιτεκτονικη τα εννεα χρονια που περασα εκει δεν ειχε...καποια αποπειρα εγινε καποια χρονιά μονο.....παιζει ρολο οτι ηταν καινουργιο τμημα, λειτουργησε το 99 πρωτη χρονια , αρα και ελαχιστη οργανωση

στις αλλες σχολες εννοειται ειχε....!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.916
Likes
52.108
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
ΘΑ πάω να γραφτώ κι εγώ! Είναι και κοντά μου ο Βόλος. Απίστευτο μου φαίνεται, ελληνική σχολή χωρίς κομματόσκυλα... Σαν να λέμε ελληνικό ντέρμπι χωρίς κάφρους.
Λες να υπάρχει ελπίδα;
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.281
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
ΘΑ πάω να γραφτώ κι εγώ! Είναι και κοντά μου ο Βόλος. Απίστευτο μου φαίνεται, ελληνική σχολή χωρίς κομματόσκυλα... Σαν να λέμε ελληνικό ντέρμπι χωρίς κάφρους.
Λες να υπάρχει ελπίδα;
Για πασπ και δαπ μιλησα...υπαρχει και κνε και αλλα....απλα τα πραγματα ειναι πολιτισμενα και ηπια....δεν τρεχεις να κρυφτεις απο τα τραπεζακια ...και δεν ειναι ολοι οι τοιχοι γεματοι στρωσεις αφισες (συγκρινω με τη γεωπονικη αθηνων οπου εκανα ενα χρονο και γενικοτερα σχολες αθηνων)...

και μπα...αργα η γρηγορα θα ερ8ουν και κατα κει τα πρασινα μπλε κομματα....αν δεν εχουν ερ8ει ηδη( εχω χασει επαφη φετος)
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.781
Likes
17.781
ΘΑ πάω να γραφτώ κι εγώ! Είναι και κοντά μου ο Βόλος. Απίστευτο μου φαίνεται, ελληνική σχολή χωρίς κομματόσκυλα... Σαν να λέμε ελληνικό ντέρμπι χωρίς κάφρους.
Λες να υπάρχει ελπίδα;
Αποκλείεται........... πρόκειται για μολυσματική ασθένεια είναι δυνατόν να γλυτώσει ο Βόλος;;;;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.916
Likes
52.108
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλά για την ΚΝΕ δεν είχα αμφιβολία πως θα υπήρχε. Εδώ έχουν κλαδική στον παιδικό σταθμό του ανιψιού μου...
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.281
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Αποκλείεται........... πρόκειται για μολυσματική ασθένεια είναι δυνατόν να γλυτώσει ο Βόλος;;;;
ε ναι.....αλλωστε προς το παρον η αρχιτεκτονικη μονο δεν εχει...και φετος δε ξερω κατι ακουσα οτι ενφανιστηκαν και κατα κει.....

οι αλλες 9 σχολες και ειδικα στου παπαστρατου το κτιριο, τα γνωστα.....:D
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Δέν σπούδασα στην Ελλάδα αλλά μια φορά που πέρασα απο το φιλοσοφική Αθηνών (που δεν έχει φιλοσοφία αλλά λέμε τώρα) και έπαθα σοκ...
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
112
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
εγώ βρε παιδιά όσο σπούδαζα οι παρατάξεις σαν να μην υπήρχαν (για μένα) ..ναι τους εβλεπα στα τραπεζάκια τους κτλ..αλλά ποτέ κανείς δε μου πε να τον ψηφίσω, ποτέ δεν άκουσα για κάποιον συμφοιτητή μου ότι περνάει τα μαθήματα λόγο ΔΑΠ ή ΠΑΣΠ..ή ήμουν σε τελείως απολιτίκ έτος ή στον κόσμο μου..δεν ξέρω!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τωρα εμενα πιο πιθανο μου φαινεται πως ησουνα στον κοσμο σου...
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Μια φορά πήγα στη νομική Αθηνών και περίμενα μια φίλη μου να βγει απο το μάθημα της. Έκανα το λάθος και κάθισα πάνω σε ένα άδειο θρανίο στο διάδρομο που είχε κάτι αφίσες της πανσπουδαστικής πάνω. Όταν άνοιξε η αίθουσα και βγήκε ένας όχλος φοιτητών, μια εύσωμη (το λέω ευγενικά) μαυροφορεμένη κοπέλα (επίσης ευγενικά) με μαλλί αφάνα και ένα αδύνατο αγοράκι (τσιράκι?) με είδε και της πήγε το αίμα στο κεφάλι.

"Σήκω τώρα και φύγε - που νομίζεις ότι κάθεσε ρε"
"Καλά βρε κοπελιά και εμείς διαβάσαμε Althusser αλλά δεν κάναμε έτσι"

Πρώτη φορά είδα άτομο στα 21 του να παθαίνει εγκεφαλικό...

Ακόμα να καταλάβω τι είναι η πανσπουδαστική...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.925
Μέλη
39.265
Νεότερο μέλος
pantelis8

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom