Νότια Κορέα ΄Εχει και στην Ν .Κορέα ανθισμένες κερασιές?

Μηνύματα
658
Likes
2.957
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
5 και 3 μια χαρά ειναι.

Εγώ είχα πάει με λεωφορείο Gyengju για ένα βράδυ και μετά από εκεί Μοουσαν.

Τα λεωφορεία στην Κορέα ειναι καταπληκτικά και φθηνά. Με τεράστιες άνετες θέσεις και στην ώρα τους.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.921
Likes
52.130
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ναι, ναι το είδα, ευχαριστώ! Απλά κάνει 5μιση ωρίτσες, αλλά και μεγάλη διαφορά τιμής. Θα το παρακολουθώ και πιστεύω να τσιμπήσω καμιά προσφορά.
Σχετικά με την κατανομή των διανυκτερεύσεων, τι θα πρότεινες από την πρόσφατη εμπειρία σου;
Έχω 8 βράδια. Να μείνω μόνο Σεούλ και Μπουσάν, 5 και 3 αντίστοιχα;
Suwon για μένα ήταν χάιλάιτ και γίνεται πολύ εύκολα από τη Σεούλ (και πάμφθηνα, με λεωφορείο αστικό κιόλας), αξίζει να μείενις μέχρι αργά το βράδυ, Jeonju πολύ όμορφο και γαστρονομικά ενδιαφέρον, Gyeongju επίσης είναι για διανυκτέρευση. Με Jeju και Busan δεν τρελάθηκα κιόλας. Αντίθετα, τα αξιοθέατα στα χωριουδάκια βορείως της Σεούλ και τα παραδοσιακά τραινάκια εκεί μου άρεσαν πολύ.
 

x7777

Member
Μηνύματα
899
Likes
3.588
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Suwon για μένα ήταν χάιλάιτ και γίνεται πολύ εύκολα από τη Σεούλ (και πάμφθηνα, με λεωφορείο αστικό κιόλας), αξίζει να μείενις μέχρι αργά το βράδυ, Jeonju πολύ όμορφο και γαστρονομικά ενδιαφέρον, Gyeongju επίσης είναι για διανυκτέρευση. Με Jeju και Busan δεν τρελάθηκα κιόλας. Αντίθετα, τα αξιοθέατα στα χωριουδάκια βορείως της Σεούλ και τα παραδοσιακά τραινάκια εκεί μου άρεσαν πολύ.
Suwon και από εμένα. Πολύ εύκολη ημερήσια από Seoul.
Επίσης και Gyeongju είναι αρκετά κοντά να παει κάποιος από Busan. Και εγώ θα έβαζα διανυκτέρευση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
900.297
Μέλη
39.275
Νεότερο μέλος
loukiasofroniou60

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom