Νότια Κορέα ΄Εχει και στην Ν .Κορέα ανθισμένες κερασιές?

Kyriakao

Member
Μηνύματα
270
Likes
1.352
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ματσου πιτσου,περου
Το 700αρι με etihad απο Αθήνα για πήγαινε έλα πώς είναι σαν τιμή;
680 μου βγει τότε για Μάρτιο. Έχω δει και φτηνότερα, από τότε βέβαια αλλά γενικά είναι καλή τιμή αν είναι με φουλ βαλίτσα και σέρβις.
 
Last edited:

pavlos1985

Member
Μηνύματα
424
Likes
242
Επόμενο Ταξίδι
???
680 μου βγει τότε για Μάρτιο. Έχω δει και φτηνότερα, από τότε βέβαια αλλά γενικά είναι καλή τιμή αν είναι με φουλ βαλίτσα και σέρβις.
25 kg βαλίτσα. Το σέρβις δεν είναι μέσα σε όλα τα εισιτήρια; Μπορώ με μια μικρή επιβάρυνση να επωφεληθω και το stop over με 2 διανυκτέρευσεις δώρο Άμπου Ντάμπι.
 

Kyriakao

Member
Μηνύματα
270
Likes
1.352
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ματσου πιτσου,περου
25 kg βαλίτσα. Το σέρβις δεν είναι μέσα σε όλα τα εισιτήρια; Μπορώ με μια μικρή επιβάρυνση να επωφεληθω και το stop over με 2 διανυκτέρευσεις δώρο Άμπου Ντάμπι.
Ενοοω οπως η Scoot ,που πληρώνεις εξτρα φαγητό κλπ. Σε κάποιες πτησεις h Etihad στις προσφορές ειχε μόνο χειραποσκευή αλλα αφού λες εχει και βαλιτσα είσαι μια χαρα και ναι, βλέπεις και Αμπου Νταμπι!
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
424
Likes
242
Επόμενο Ταξίδι
???
Έγινε η τρέλα για διακοπές Πάσχα 2025!!!
680 ευρώ πήγαινε έλα Σεούλ από Αθήνα με etihad, με βαλίτσα 25κιλά, με stop over στο πήγαινε δωρεάν 1 διανυκτέρευση στο Αμπου Ντάμπι.
Μόνο που δεν έχω κλείσει θέσεις...
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
424
Likes
242
Επόμενο Ταξίδι
???
Ο πιο γρήγορος και οικονομικός τρόπος μετάβασης από τη Σεούλ στην Μπουσαν είναι τα τρένα ΚΤΧ,
οι κορεάτικες υπερταχείες .
Το ταξίδι διαρκεί από 2 ώρες και 15 λεπτά ως 3"15 ,ανάλογα το δρομολόγιο που θα προτιμήσεις και η τιμή με μικρές αποκλίσεις είναι στα 70-80 ευρώ ,με επιστροφή φυσικά. Καθόλου άσχημα.
73 ευρώ το one way μου δίνει και 146 το πηγαινελα για οποιαδηποτε ημερομηνία. Τόσο ακρίβυνε ή κοιτάω κάπου λάθος;
Ευχαριστώ.
 

Kyriakao

Member
Μηνύματα
270
Likes
1.352
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ματσου πιτσου,περου
73 ευρώ το one way μου δίνει και 146 το πηγαινελα για οποιαδηποτε ημερομηνία. Τόσο ακρίβυνε ή κοιτάω κάπου λάθος;
Ευχαριστώ.
Ναι μάλλον ακρίβυνε αλλα εχεις πολυ χρόνο ακομα να τα παρακολουθείς.
Πρέπει να παιξεις με τις ωρες εχει καποιες που ειναι πιο φτηνες, οταν πλησιάζει ο καιρος θα το δεις τοτε και υπάρχει και η επιλογή του αργού που ειναι στη μισή τιμη.
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
424
Likes
242
Επόμενο Ταξίδι
???
υπάρχει και η επιλογή του αργού που ειναι στη μισή τιμη.
Ναι, ναι το είδα, ευχαριστώ! Απλά κάνει 5μιση ωρίτσες, αλλά και μεγάλη διαφορά τιμής. Θα το παρακολουθώ και πιστεύω να τσιμπήσω καμιά προσφορά.
Σχετικά με την κατανομή των διανυκτερεύσεων, τι θα πρότεινες από την πρόσφατη εμπειρία σου;
Έχω 8 βράδια. Να μείνω μόνο Σεούλ και Μπουσάν, 5 και 3 αντίστοιχα;
 

Kyriakao

Member
Μηνύματα
270
Likes
1.352
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ματσου πιτσου,περου
6 Σεούλ, 2 Μπουσάν, αρκεί να είναι γεμάτες. Σεούλ έχει πιο πολλές περιοχές να δεις και ημερήσιες, DMZ, Nami Island (δεν πήγα). Μπουσαν είναι πολύ απλωμενη και χρονοβόρος οι μετακινησεις, ούτως ή άλλως δεν μπορείς να δεις και πολλά, κάνεις μια επιλογή τα βασικότερα κι αυτά που σε ενδιαφερουν πιο πολύ. Σεούλ θα σου πρότεινα να μοιράσεις και τις ημέρες διαμονής για διαφορετική εμπειρία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
900.272
Μέλη
39.275
Νεότερο μέλος
loukiasofroniou60

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom