Travel-wars: Παρίσι vs Ρώμη

Τravel-Wars: Παρίσι vs Ρώμη


  • Total voters
    369

elle79

Member
Μηνύματα
6
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία και πάλι Ιταλία!!!
Sapienza δε χρειάζεται να ξοδευτείς κιόλας.Έχουμε τα μέσα για τέτοιες ανίατες περιπτώσεις.Θα βάλω και εγώ λίγο το χεράκι μου και όλα μια χαρά.:lol:
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Sapienza δε χρειάζεται να ξοδευτείς κιόλας.Έχουμε τα μέσα για τέτοιες ανίατες περιπτώσεις.Θα βάλω και εγώ λίγο το χεράκι μου και όλα μια χαρά.:lol:
Δε νομίζω οτι είναι τόσο εύκολη περίπτωση πάντως!!!Σε βλέπω να σκίζεις τα πτυχία σου και ν αλλάζεις επάγγελμα...:haha:
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.007
Likes
20.171
Μας τα πρήξατε οι βατραχοφάγοι με το Παρίσι, τόσο πια που λέω μια 28η να τη περάσω εκεί....ένα τριήμερο φτάνει πιστεύω ώστε να καταρρεύσει ο μύθος της πόλης του φωτός (χα!)...a tout a l'heure....
 

elle79

Member
Μηνύματα
6
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία και πάλι Ιταλία!!!
Ο σύζυγος θα αναλάβει την υπόθεση, όχι εγώ. Εγώ θα επέμβω στο τέλος, για να μείνει μια γλύκα να θυμάται.Πάντως απορώ πώς καταδεχόμαστε καν να συγκρίνουμε τη μία και μοναδική Ρώμη μ΄αυτό το μπάχαλο που λέγεται ......να δεις πως το λένε........Παρίσι;;;;;;;Κάτι τέτοιο
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μας τα πρήξατε οι βατραχοφάγοι με το Παρίσι, τόσο πια που λέω μια 28η να τη περάσω εκεί....ένα τριήμερο φτάνει πιστεύω ώστε να καταρρεύσει ο μύθος της πόλης του φωτός (χα!)...a tout a l'heure....

Φτου σου προδότη!:D
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.938
Likes
3.930
Συντροφοι τραβελστορίτες...

Οι συκοφαντίες που εκτοξεύουν οι γνωστοί κύκλοι της ανωμαλίας (gts, samion) και τα τσιράκια τους ενάντια στο ένα και μοναδικό Παρίσι, κορυφώνονται... η νέα λυσσαλέα προβοκατόρικη επίθεση από τον gps δεν μπορεί να μείνει αναπάντητη...Είναι πλέον ώρα ευθύνης και επιλογής. Η ζωή και το αύριο του travelstories δεν μπορεί να αφεθεί στα χέρια αυτών που υπηρετούν τα συμφέροντά της χαμερπούς βρωμορώμης.... Οι δυνάμεις της αντίδρασης για να υπερασπίσουν τα προνόμια της ανεκδιήγητης Ρώμης οδηγούν το λαό του travelstories στην εξαθλίωση, τον οπορτουνισμό, την μιζέρια. Με δόλωμα τα Armani και τα Prada τσαλαπατούν την αισθητική του λαού του travelstories και τον οδηγούν στο σκοταδισμό και την βαρβαρότητα... όλοι εμείς οι εκφραστές του ωραίου οφείλουμε να υψώσουμε απέναντί τους ένα ισχυρό πανευρωπαϊκό λαϊκό μέτωπο... το προοδευτικό, ενωτικό, πλειοψηφικό Παριζιάνικο ρεύμα θα τους σαρώσει...
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.007
Likes
20.171
Συντροφοι τραβελστορίτες...

Οι συκοφαντίες που εκτοξεύουν οι γνωστοί κύκλοι της ανωμαλίας (gtp, samion) και τα τσιράκια τους ενάντια στο ένα και μοναδικό Παρίσι, κορυφώνονται... η νέα λυσσαλέα προβοκατόρικη επίθεση από τον gps δεν μπορεί να μείνει αναπάντητη...Είναι πλέον ώρα ευθύνης και επιλογής. Η ζωή και το αύριο του travelstories δεν μπορεί να αφεθεί στα χέρια αυτών που υπηρετούν τα συμφέροντά της χαμερπούς βρωμορώμης.... Οι δυνάμεις της αντίδρασης για να υπερασπίσουν τα προνόμια της ανεκδιήγητης Ρώμης οδηγούν το λαό του travelstories στην εξαθλίωση, τον οπορτουνισμό, την μιζέρια. Με δόλωμα τα Armani και τα Prada τσαλαπατούν την αισθητική του λαού του travelstories και τον οδηγούν στο σκοταδισμό και την βαρβαρότητα... όλοι εμείς οι εκφραστές του ωραίου οφείλουμε να υψώσουμε απέναντί τους ένα ισχυρό πανευρωπαϊκό λαϊκό μέτωπο... το προοδευτικό, ενωτικό, πλειοψηφικό Παριζιάνικο ρεύμα θα τους σαρώσει...
A la guillotine! Alors c'est la guerre! Μερικές από τις φράσεις που θα μπορούσατε να αρθρώσετε Άθλιοι του Βίκτορος Ουγκώ αν δεν μπουκώνατε το στόμα σας με μια υπέροχη ρωμαίϊκη, αυθεντική tonarelli a la gricia....σκέφτεστε τιραμισού και σας τρέχουν τα σάλια βρε λιγούρια. Και αλήθεια, ο gtp και ο gps ποιοι είναι? Δυνάμεις της αντίδρασης? Πρέπει να βγει απόφαση από έκτατο συνέδριο για να αποφανθούμε σύντροφοι.

Υ.Γ. Κάποιος έχει χαλάσει επικίνδυνα τώρα τελευταία και τρέχει σε μίζερες πολίχνες δήθεν μητροπόλεις της Ασίας αντί να προτιμήσει μια Ρώμη ή έστω ένα Παρίσι για ένα κλασσάτο φθινοπωρινό ταξίδι....τον χάλασε το επάρατο ασιολατρικό φόρουμ....χάθηκε και η τελευταία ρανίδα γούστου...
 

elle79

Member
Μηνύματα
6
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία και πάλι Ιταλία!!!
Βλέπω τα Armani τα ξέρεις καλά.Ήδη 2 φορές τα ανέφερες.Για να σε βοηθήσω έχουμε κι άλλα:Versace, Gucci, Salvatore Ferragamo, Roberto Cavalli κτλ.......
 
Last edited by a moderator:

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Συντροφοι τραβελστορίτες...

Οι συκοφαντίες που εκτοξεύουν οι γνωστοί κύκλοι της ανωμαλίας (gts, samion) και τα τσιράκια τους ενάντια στο ένα και μοναδικό Παρίσι, κορυφώνονται... η νέα λυσσαλέα προβοκατόρικη επίθεση από τον gps δεν μπορεί να μείνει αναπάντητη...Είναι πλέον ώρα ευθύνης και επιλογής. Η ζωή και το αύριο του travelstories δεν μπορεί να αφεθεί στα χέρια αυτών που υπηρετούν τα συμφέροντά της χαμερπούς βρωμορώμης.... Οι δυνάμεις της αντίδρασης για να υπερασπίσουν τα προνόμια της ανεκδιήγητης Ρώμης οδηγούν το λαό του travelstories στην εξαθλίωση, τον οπορτουνισμό, την μιζέρια. Με δόλωμα τα Armani και τα Prada τσαλαπατούν την αισθητική του λαού του travelstories και τον οδηγούν στο σκοταδισμό και την βαρβαρότητα... όλοι εμείς οι εκφραστές του ωραίου οφείλουμε να υψώσουμε απέναντί τους ένα ισχυρό πανευρωπαϊκό λαϊκό μέτωπο... το προοδευτικό, ενωτικό, πλειοψηφικό Παριζιάνικο ρεύμα θα τους σαρώσει...

Ουφφφφ!!!!Επαναλαμβάνεσαι...
Τί έγινε τελείωσαν τα επιχειρήματα??
Και μήπως έχεις μείνει μόνος?Πού είναι οι φίλοι σου να υπερασπιστούν τη Dom Pérignon σας???
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.938
Likes
3.930
Βλέπω τα Armani τα ξέρεις καλά.Ήδη 2 φορές τα ανέφερες.Για να σε βοηθήσω έχουμε κι άλλα:Versace, Gucci, Salvatore Ferragamo, Roberto Cavalli κτλ.......
Tώρα εσένα βρωμερό δεκανίκι της κακογουστιάς ποιός σε υπολογίζει?
Oι χαχόλοι της Ρώμης , γνωστοί και μη εξαιρετέοι, samion και gts, σου μάθανε τα Φεραγκάμα και τα Γκούτσια , και νομίζεις πως ζεις στην απατηλή ψευδαίσθηση της βια Κοντότι, την στιγμή που ο δύσμοιρος λαός της Ρώμης στενάζει κάτω από βάρβαρα, αντιλαικά, μέτρα που υπαγορεύουν οι πλουτοκράτες samion και grs... μα θλιβερό φερέφωνο των Ρωμαιόφιλων δεν καταλαβαίνεις ότι έτσι ζεσταίνεις την πλάτη του κεφαλαίου, της κακογουστιάς και της αντίδρασης και μόνο αν οργανωθείς στο μαζικό λαικό κίνημα των Παρισόφιλων θα προασπίσεις τα κεκτημένα δικαιώματα σου και θα ζήσεις μια αξιοπρεπή ζωή?
 
Last edited by a moderator:

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Η Ρώμη αγαπητέ μου δε χρειάζεται τσιράκια... αλλά πού να καταλάβετε εσείς, παρισόφιλοι... Ακούσατε πόλη του φωτός και θαμπωθήκατε από τα φώτα. Άσε που δε βάλαμε για δόλωμα καμιά Prada και κανένα Armani. Με πίτσα και μπύρα στα σκαλοπάτια δελεάζουμε τον κόσμο κι όμως μας ακολουθεί... Τυχαίο; Δε νομίζω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.543
Μηνύματα
899.736
Μέλη
39.257
Νεότερο μέλος
kateanderson

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom