Travel-wars: Παρίσι vs Ρώμη

Τravel-Wars: Παρίσι vs Ρώμη


  • Total voters
    369

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πω οντως ξενερωμα τα συκωτια και το ωμο κρεας...

Τι να πιασουν μπροστα σε μια καρμποναρα!
Κι εγω ονειρο το 'χα να παω στη Ρωμη για να φαω αυγα μπεικον και μακαρονια, αλλα τελικα μου κατσε ψαροσουπα...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
taver said:
Είχες δεν είχες, το πήγες πάλι στο Ιταλία - Γαλλία (αντί για Ρώμη - Παρίσι)...
)
Τα πιατα που ανεφερα ειναι τυπικα της Ρωμης, αρα εντος war. 2 τυπικα γαλλικα πιατα ειναι δικες σου αναφορες: ωμο κρεας κ συκωτι πουλερικων..
Και φυσικα το φαγητο ειναι σημαντικο στο war.. Εκτος αν σε λενε τριπακια κ τρως μονο ψαροσουπες..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Παντως ειναι λογικο που εντυπωσιαζει το φαγητο στη Ρωμη. Ετσι κι αλλιως ειναι τοσο μα τοσο αδιαφορη που δεν εχουν να σου μεινουν και πολλα πραγματα περα απο το φαγητο. Κι οσο να 'ναι στα ταξιδια μας θελουμε καποιες συγκινησεις...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Travellers choice 2012

η λογική των πολλων εκατομμυρίων...πρωτα οι μητροπόλεις του κόσμου και μετά οι ωραιότερες πόλεις με τη λογική σειρά...
1. Λονδίνο
2. Νέα Υόρκη
3. Ρώμη
4. Παρίσι
...
Migliori destinazioni in tutto il mondo - Travellers' Choice Awards - TripAdvisor

(κ μικρό οφ:
επιβεβαιώνεται και η σειρά προτίμησής μου στην Ιταλία:
1. Ρώμη
2. Φλωρεντία
3. Βενετία)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.602
Likes
29.766
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αμάν πια... αυτοί οι κολλημένοι με το συγκεκριμένο προάστιο του Βατικανού, τσουρέκια μας τα 'χετε κάνει... Αντιληφθείτε επιτέλους ότι ματαιοπονείτε...
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
839
Likes
917
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μμμμ εχουμε την ιδια τριτη επιλογη!!:clap: Και την πρωτη σαφως......
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
taver said:
Αμάν πια... αυτοί οι κολλημένοι με το συγκεκριμένο προάστιο του Βατικανού, τσουρέκια μας τα 'χετε κάνει... Αντιληφθείτε επιτέλους ότι ματαιοπονείτε...
τυπικα επιχειρηματα παρισοφιλου:η σχεδον βωμολοχια και το τιποτε..
πειτε κατι ουσιαστικο αλλιως μην ποσταρετε. τι να κανουμε,ο κοσμος προτιμα Ρωμη.
οι 2 πρωτες επιλογες ειναι τα αντιστοιχα κεντρα της Ευρωπης κ του κοσμου. ακολουθει η ωραιοτερη πολη του κοσμου και μετα μια απο τις δεκαδες ωραιες ευρωπαικες πολεις,κεντρο μονο της χωρας που ανηκει.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
AlmaLibre said:
Η Ρώμη είναι έρωτας..κι ας μην έχω πάει Παρίσι..με ότι και να την σύγκρινα το αποτέλεσμα θα ήταν ίδιο!Την λατρεύω!:lol:
οι μισοι ψηφοφοροι του Παρισιου δεν εχουν πατησει καν ιταλικο εδαφος. δεν ειναι προυποθεση η επισκεψη για την ψηφο μας..
 

AlmaLibre

Member
Μηνύματα
68
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Budapest
οι μισοι ψηφοφοροι του Παρισιου δεν εχουν πατησει καν ιταλικο εδαφος. δεν ειναι προυποθεση η επισκεψη για την ψηφο μας..
Το γνωρίζω απλά ήθελα να δώσω έμφαση στον έρωτά μου για τη Ρώμη!
ΥΣ: εσένα που μετράς αντίστροφα για Κούβα σε μισώ..
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
454
Likes
1.692
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
οι μισοι ψηφοφοροι του Παρισιου δεν εχουν πατησει καν ιταλικο εδαφος. δεν ειναι προυποθεση η επισκεψη για την ψηφο μας..
Δεν είναι προυπόθεση;;; Αλήθεια;;;; Ψηφίζω και'γω Ρώμη τότε....και ας μην έχω πάει Παρίσι (έχω πατήσει όμως σε γαλλικό έδαφος :bleh:).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.112
Μέλη
39.271
Νεότερο μέλος
seva81

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom