Travel-wars: Παρίσι vs Ρώμη

Τravel-Wars: Παρίσι vs Ρώμη


  • Total voters
    369

GTS

Member
Μηνύματα
7.010
Likes
20.207
Αν θυμαμαι καλα -που θυμαμαι- ο Σισυφος ανεβαζε εναν βραχο σε ενα βουνο και μολις πριν φθασει στην κορυφη ο βραχος κατρακυλουσε πισω και φτου ξανα απο την αρχη ο Σισυφος να τον σπρωχνει στον αιωνα των αιωνων.
Ελπιζω καθε φορα που θα φθανεις στο αεροδρομιο του Παρισιου να μην σε γυρναν πισω ως persona non grata :bleh: ετσι ωστε να καταφερεις καποτε να το επισκεφθεις ουτως ωστε να ομολογησεις την ανωτεροτητα του!
Μπορεί να συμβεί το άλλο Έρση μου, κάθε φορά που θα πάω να φύγω να με γυρίζουν πίσω και άντε πάλι μετά στο αεροδρόμιο....και να είμαι μεταξύ μετρό και CDG συνέχεια σαν τη μέρα της μαρμότας! :haha:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Και εγω ονειρευομαι να μου απαγορευσουν την εξοδο απο το Παρισι, ουτως ωστε να αναγκαστω να μεινω δια παντος εκει, αλλα που;
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.010
Likes
20.207
Και εγω ονειρευομαι να μου απαγορευσουν την εξοδο απο το Παρισι, ουτως ωστε να αναγκαστω να μεινω δια παντος εκει, αλλα που;
Για να θωπεύεσαι αιωνίως με λάγνες κορασίδες στα στενοσόκακα? τσκ τσκ τσκ....o tempora o mores!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Βρε βαλτο καλα στο μυαλο σου: στενοσοκακα υπαρχουν μονο στη Ρωμη. :bleh:
Εγω θα ακολουθησω αυτο που λεει ο AEKfan για το προαυλιο της Sacre Coeur και πρωτο τραπεζι πιστα!:haha:
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Και εγω ονειρευομαι να μου απαγορευσουν την εξοδο απο το Παρισι, ουτως ωστε να αναγκαστω να μεινω δια παντος εκει, αλλα που;

Μιας κι όλοι ονειρεύεστε σήμερα, κι εγώ θα ήθελα τώρα να ήμουν στη Piazza Navona και να έπινα το καφεδάκι μου για να ξεκινήσει καλά η μέρα...


Gts τί καφέ θα πίνεις στο Παρίσι???
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.010
Likes
20.207
Βρε βαλτο καλα στο μυαλο σου: στενοσοκακα υπαρχουν μονο στη Ρωμη. :bleh:
Εγω θα ακολουθησω αυτο που λεει ο AEKfan για το προαυλιο της Sacre Coeur και πρωτο τραπεζι πιστα!:haha:
Όλο το ξεχνάω βρε Έρση, συγγνώμη...δεν έχω πάει και στη Sacre Coeur και δε ξέρω σε τι είδους στενοσόκακο είναι :haha:

Πάντως θωπείες έξω από εκκλησία, είναι πολύ και για μένα :shock::haha:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Γαλλικο! Και ελαφρυ και υγιεινο-σχετικα βεβαια!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Όλο το ξεχνάω βρε Έρση, συγγνώμη...δεν έχω πάει και στη Sacre Coeur και δε ξέρω σε τι είδους στενοσόκακο είναι :haha:

Πάντως θωπείες έξω από εκκλησία, είναι πολύ και για μένα :shock::haha:
1ον Θα πας και θα δεις!
2ον. Ποσο συντηρητικουρες ειστε οι ρωμαιοφιλοι, οι οποαδοι του Παπα! Εμεις οι φιλοι και οπαδοι του Παρισιου δεν εχουμε προβλημα! Μεσα, εξω το ιδιο μας κανει! :bleh:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ασε που εντος ολιγου ουτε στο recycle bin δε θα βρισκουμε τα post μας!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.010
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom