ΗΠΑ Transit nyc και ταξίδι μετά..

george_k214

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημέρα σε όλους!

Είναι το πρώτο μου μήνυμα στο φόρουμ-Καλώς σας βρήκα :D

Φέτος το καλοκαίρι είμαι έτοιμος να πραγματοποιήσω ένα όνειρο ζωής.Θα ταξιδέψω με ένα πρόγραμμα ανταλλαγών στο Περού για ένα μήνα!Παράλληλα όμως,επειδή έχω και κάτι φιλαράκια στη Νέα Υόρκη που σπουδάζουν εκεί,σκεφτόμουν μηπως το συνδυάσω και προγραμματίσω την ανταποκρισή μου μέσω jfk και μείνω στην επιστροφή και καμια 10ρια μέρες εκεί-τα εισιτήρια δεν έχουν και τρελή διαφορα....

Με λίγα λόγια,θέλω να κλείσω το αθηνα-νέα υόρκη-->05/07-20/08 ξέρω γω και το νέα υόρκη-λίμα πχ 06 ή 07/07-10/08!

Διάβασα διάφορα στο ιντερνετ περι esta,και το ζήτημα είναι οτι δεν ξέρω τι ακριβώς διαδικασία θα πρέπει να ακολουθήσω..Την πρώτη φορά θέλω απλά να κάνω transit και τη δεύτερη φορα(μετά απο περίπου ένα μήνα) να μπω για διακοπές!Πιστεύετε οτι θα έχω πρόβλημα επειδή θα έχω προσπαθήσει να ξαναμπώ στη χώρα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα-εστω και αν η πρώτη φορά είναι απλά για transit;;Θα πρέπει να ανανεώσω τα στοιχεία μου στην esta απο in transit σε nyc στο αντίστοιχο πεδίο πριν φύγω απο τη Λίμα;Τι χαρτιά θα πρέπει να έχω μαζί μου στο check in;;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...;)
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.896
Likes
16.574
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
καλώς όρισες στην παρέα μας και σου εύχομαι να βρεις την άκρη στο πρόβλημά σου.
 

george_k214

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ!Ελπίζω κι εγώ να δει το μηνυμά μου κάποιος σχετικός και να μου απαντήσει!

Καλώς σας βρήκα!!
 
Μηνύματα
266
Likes
119
Ευχαριστώ πολύ!Ελπίζω κι εγώ να δει το μηνυμά μου κάποιος σχετικός και να μου απαντήσει!

Καλώς σας βρήκα!!
To visa waiver αρκεί για το συγκεκριμένο σκοπό, και δεν είναι πιθανό να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Ξεκινάς με την ηλεκτρονική εξουσιοδότηση ESTA.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.564
Μηνύματα
901.448
Μέλη
39.303
Νεότερο μέλος
Buyer

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom