The official off-topic v3. ®

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.200
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Εγώ άκουσα το εξής: Την ώρα που διερμήνευε την ομιλία του Ομπάμα στην νοηματική κατέβηκαν άγγελοι για να συνοδεύσουν τον Νέλσονα στο τελευταίο του ταξίδι στα ουράνια με αποτέλεσμα να αποπροσανατολίσουν το παλικάρι και να χάσει τον ειρμό του. Παρ' όλ' αυτά δήλωσε σε αντίθεση με τους επικριτές του και παρ' όλους του αγγέλους τα πήγε αρκετά καλά στην διερμηνία και έκανε μόνο μερικά λάθη (ή "τέλος πάντων δεν ήταν όλο λάθος, εντάξει";)
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.200
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Ψάχνοντας κάτι παλιές ηρωικές ιστορίες των 15+ κεφαλαίων, θα ευχόμουν να είχαν περιεχόμενα (ποιά μέρη καλύπτει το κάθε κεφάλαιο)...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.426
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Eυτυχώς που κανείς δε ζήτησε απ' τη WestJet κάποιο ακριβότερο δώρο όπως δωρεάν πτήσεις για όλη του τη ζωή...
Γιατι αν το εχει ζητησει θα το μαθαιναμε νομιζεις?..φυσικα κ προβαλλαν μονο οσα τους βολευαν..
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
627
Likes
1.329
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Και αφού πέρασε ο πρώτος ενθουσιασμός τους: "Ω, τι καλά, μου χάρισαν δώρο μια τηλεόραση κλπ" θα ήρθε και η μελαγχολία: "Φτου, έπρεπε να είχα ζητήσει αεροπορικά εισιτήρια για παντού ,διαμονή σε ξενοδοχεία σε όλες τις ηπείρους κλπ αντί για εσώρουχα!"
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.736
Likes
7.929
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Δίχως να την γνωρίζω πολλά για την κυρία κι έχοντας παρακολουθήσει μοναχά την αντιπαράθεσή της με τον Κατρούγκαλο στην Ανατροπή,δεν έχω και τις καλύτερες εντυπώσεις.Στο θέμα των ταξιδιών,νομίζω ότι θέλει να εντυπωσιάσει λιγάκι.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.205
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ξέρεις πόσοι άνθρωποι έχουν χαθεί βγαίνοντας απ' τα καζίνο του Λας Βέγκας και περπατώντας προς την έρημο για να πάρουν λίγο αέρα;
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
O Λαϊκισμός της... Ιαλανδίας

«Πιστεύω ότι εκπλήσσει τον κόσμο ότι επί τέσσερα χρόνια κάναμε κάτι που φαινόταν λάθος, αφήσαμε το τραπεζικό σύστημα της χώρας να καταρρεύσει. Τώρα όμως βρισκόμαστε πάλι σε ανάκαμψη, με ελαφρά αναπτυξη και πολύ μικρά ποσοστά ανεργίας. Πιστεύω ότι ο κύριος λόγος είναι ότι αντιληφθήκαμε πως δεν πρόκειται μόνο για πολιτική αλλά και κοινωνική κρίση. Δεν ακολυθήσαμε τα πραδοσιακά «ορθά» δόγματα. Εισηγάγαμε νομισματικούς ελέγχους, αφήσαμε τις τράπεζες να καταρρεύσουν, παρείχαμε στήριξη στους φτωχούς και δεν εφαρμόσαμε μέτρα λιτότητας. Το αποτέλεσμα είναι τέσσερα χρόνια μετά οι Ισλανδοί πολίτες να... απολαμβάνουν πρόοδο και ανάπτυξη. Πιστεύω ότι το ίδιο θα μπορούσε να εφαρμοστεί και στην Ευρώπη για την αντιμετώπιση της κρίσης. Γιατί θα πρέπει να θεωρούμε τις τράπεζες ως τις Ιερές Εκκλησίες της μοντέρνας οικονομίας και να μην τις αφήνουμε να χρεωκοπήσουν αν έχουν ενεργήσει με ανεύθυνο τρόπο; Η θεωρία διάσωσης των τραπεζών σημαίνει πως αφήνουμε τους τραπεζίτες να απολαμβάνουν τη διάσωσή τους, ενώ την ίδια ώρα αφήνουμε τον απλό κόσμο να καταστρέφεται μέσα από φορολογία και λιτότητα. Ο κόσμος στις σύγχρονες δημοκρατίες δεν θα το δεχτεί για πολύ αυτό» υπογράμμιζε ο Ισλανδός πρωθυπουργός Olafur Ragnar Grimsson στο Νταβός…
http://www.koutipandoras.gr/article...arthro-poy-den-tha-eprepe-na-ehei-grafei-pote
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.781
Likes
17.774
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.534
Μηνύματα
899.403
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom