The official off-topic v2 - The Return

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.207
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
...αντί να νομίζει ότι αριστερός είναι όποιος μένει Δραπετσώνα και δεξιός όποιος μένει Εκάλη.
Δε νομίζουμε τίποτα τέτοιο γιατί πάμπολοι αριστεροί της Βουλής μένουν στα Βόρεια προάστεια (δεν επέλεξαν καν ανατολικά προάστεια έτσι για την ιδεολογία).:haha:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Aναπαραστάσεις ιστορικών μαχών και γεγονότων γίνονται σε πολλές δυτικές πολιτισμένες χώρες. Οι παρακάτω αηδιαστικές αναπαραστάσεις έγιναν σε Βέλγιο και Ολλανδία όπου εκτός απ' το να κάνουν επιτυχημένα gay parades κάνουν και επιτυχημένες αναπαραστάσεις απ' την ιστορία τους. Το γιατί εκεί είναι κάτι φυσικό να γίνονται παρόμοιες αναπαραστάσεις και εδώ είναι κάτι αηδιαστικό, πιστεύω ότι οφείλεται στο σύνδρομο του ραγιά που δεν έχουν αποβάλλει ακόμα αρκετοί Έλληνες (μιλάω γενικότερα).

Rc55ZA6GXNI[/media] of Waterloo Re-enactment (2) June 2008 - YouTube

dA0qYzHBsFY[/media] Reenactment in Vreeswijk with battle - YouTube


+1

έχω βρεθεί με την κόρη μου στο Λονδίνο σε αντίστοιχη αναπαράσταση στον προαύλιο χώρο πίσω απο τους Βασιλικούς στάβλους και μου έπεσαν τα σαγόνια απο αυτά που είδαμε.Η δε μικρή το θυμάται ακόμα και μου το λέει
Με τη μονη διαφορα πως τα συγκεκριμενα λαμβανουν χωρα σε κρατη που διατηρουν το θεσμο της βασιλειας που οσο να πεις εχει μια ροπη στην κακογουστια, στις αναπαραστασεις πολεμικων μαχων, στις φαμφαρες και στις εθνικιστικες φιεστες.

Αν μενετε με το στομα ανοιχτο με τετοιου ειδους θεαματα πολυ καλα κανετε. Εγω προτιμω να κρατησω το συνδρομο του ραγια που με αποτρεπει να παρακολουθω αυτα τα σκηνοθετικα ξερασματα.

Κρίμα που δεν σχολιάζεται το πόσο εύστοχο και συγκινητικό είναι το video. Το 'χω απορία, προβάλλεται άραγε και στα ΜΜΕ ή μόνο διαδικτυακά το παρακολουθεί κανείς;
Εντυπωση προκαλει που δεν εχει σχολιαστει η gay πινελια που εβαλαν οι δημιουργοι του βιντεο.

...αντί να νομίζει ότι αριστερός είναι όποιος μένει Δραπετσώνα και δεξιός όποιος μένει Εκάλη.
Τωρα εσυ ή ζεις στην Εκαλη ή μενεις στη Δραπετσωνα και το παιζεις αριστερος ενω δεν εισαι. Τι θελεις να πεις; Μιλα ξεκαθαρα...

Αν και σε κοβω για Εκαλη μερια...
 
Last edited by a moderator:

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.995
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
ρε παιδιά έχει σχολιαστεί κάπου που δεν το έχω δει? 23:20 δεν είναι στην Ελλάδα? Ναι! τι ώρα αναγράφεται στο ποστ που μόλις δημοσίευσα?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.695
Likes
43.989
Εδω στο εξωτικο κερατσινι παντως βερμουδα και κοντομανικο ακομα και τωρα.

Κια τα παραθυρα ανοιχτα,ετσι γιατι ειμαστε και αντρες(εικονιδιο: σκληρος)
Δεν αφήνετε τα νταηλίκια εκεί στο Κερατσίνι, μην είστε με πυρετό την Πέμπτη; :haha:
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.995
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
πηγαινε πινακα ελεγχου και κανε αυτοματη ενημερωση θερινης ωρας.... (;)
YES!!!YES!!! προ στιγμήν πίστεψα ότι ήταν δική μου πατάτα αλλά, ΟΧΙ! είναι στην "αυτόματη ενημέρωση"! Το μυστήριο συνεχίζεται... Καλά, είμαι πολύ μπροστά ο άνθρωπος...
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.788
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
YES!!!YES!!! προ στιγμήν πίστεψα ότι ήταν δική μου πατάτα αλλά, ΟΧΙ! είναι στην "αυτόματη ενημέρωση"! Το μυστήριο συνεχίζεται... Καλά, είμαι πολύ μπροστά ο άνθρωπος...
τωρα τι δειχνει;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.537
Μηνύματα
900.182
Μέλη
39.272
Νεότερο μέλος
faihpap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom