The official off-topic v2 - The Return

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
φφφφφ αγχος σημερα για την πολη μου
Tracking Hurricane Sandy - NY Daily News
O τυφώνας Sandy απειλεί τη Νέα Υόρκη
Μια φωτο απο τη δεκαετια του 60 οταν ειχε πληξει την πολη ο τυφωνα Donna
το πρωί να βάλεις γαλότσες για να πάς στην δουλειά και να προσέξεις μην σε φάει κανα ψαράκι :bleh::haha:
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Περιεργη μερα η σημερινη.... αλλα τι να περιμενεις απο τη Δευτερα;

 
Last edited by a moderator:

John Doe

Banned
Μηνύματα
10
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Η απαντηση της ΕΡΤ:
«Η Γενική Διεύθυνση Ενημέρωσης της ΕΡΤ σέβεται απολύτως τους κανόνες της ελευθεροτυπίας και το αποδεικνύει εμπράκτως στην καθημερινή παρουσίαση της επικαιρότητας και την προβολή όλων των απόψεων. Όμως, δεν μπορεί να αποδεχτεί την καταπάτηση στοιχειωδών κανόνων της δημοσιογραφικής δεοντολογίας.

Οι παρουσιαστές της σημερινής εκπομπής ‘ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ’ της ΝΕΤ, κ. Κώστας Αρβανίτης και κυρία Μαριλένα Κατσίμη, προέβησαν σε απαράδεκτους υπαινιγμούς κατά του υπουργού Προστασίας του Πολίτη κ. Νίκου Δένδια, χωρίς μάλιστα να του δώσουν το δικαίωμα να εκφράσει τη δική του άποψη, ενώ με τα σχόλιά τους εμφανίστηκαν να προκαταλαμβάνουν το αποτέλεσμα δικαστικής απόφασης».

Zappit.gr: Η επίσημη απάντηση της ΕΡΤ για το "κόψιμο" Αρβανίτη-Κατσίμη!
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
O Λιάτσος επικαλείται δημοσιογραφική δεοντολογία.
(με έχει πιάσει νευρικό)!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.603
Likes
29.793
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το θεμα δεν ειναι ποιος την επικαλείται,αλλά αν όντως υπάρχει θεμα δεοντολογίας. ;)
Τη δεοντολογία στο ΧΥΖ μέσο δεν την ορίζουμε εγώ κι εσύ, αλλά η διοίκηση του μέσου. Η οποία έχει κάθε δικαίωμα να κατανείμει το προσωπικό της όπως νομίζει, να ξεκινήσει/διακόψει εκπομπές κλπ, χωρίς να εκδίδει καν δελτία τύπου για τις ενέργειές της. Προϊστάμενος είναι ο (κάθε) Λιάτσος, έχει το δικαίωμα να διευθύνει τη διεύθυνσή του όπως θεωρεί (και να κρίνεται από το αποτέλεσμα). Ο κάθε εργαζόμενος στο μέσο, δημοσιογράφος ή οτιδήποτε άλλο, κινείται μέσα στα πλαίσια που ορίζει ο εργοδότης του. Είτε αυτός είναι η Ελευθεροτυπία, είτε είναι ο Ριζοσπάστης, είτε οτιδήποτε ενδιάμεσο.

Η ιδιαιτερότητα του συγκεκριμένου μέσου (δημόσιο) δε μπορεί να μεταφράζεται σε "λέω ότι μου καπνίσει στον αέρα".
 

John Doe

Banned
Μηνύματα
10
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Τη δεοντολογία στο ΧΥΖ μέσο δεν την ορίζουμε εγώ κι εσύ, αλλά η διοίκηση του μέσου. Η οποία έχει κάθε δικαίωμα να κατανείμει το προσωπικό της όπως νομίζει, να ξεκινήσει/διακόψει εκπομπές κλπ, χωρίς να εκδίδει καν δελτία τύπου για τις ενέργειές της. Προϊστάμενος είναι ο (κάθε) Λιάτσος, έχει το δικαίωμα να διευθύνει τη διεύθυνσή του όπως θεωρεί (και να κρίνεται από το αποτέλεσμα). Ο κάθε εργαζόμενος στο μέσο, δημοσιογράφος ή οτιδήποτε άλλο, κινείται μέσα στα πλαίσια που ορίζει ο εργοδότης του. Είτε αυτός είναι η Ελευθεροτυπία, είτε είναι ο Ριζοσπάστης, είτε οτιδήποτε ενδιάμεσο.

Η ιδιαιτερότητα του συγκεκριμένου μέσου (δημόσιο) δε μπορεί να μεταφράζεται σε "λέω ότι μου καπνίσει στον αέρα".
Συμφωνώ απολυτα
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
900.244
Μέλη
39.274
Νεότερο μέλος
sergia35

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom