Summer vs. Winter

Καλοκαίρι ή Χειμώνας

  • Καλοκαίρι

    Votes: 83 53,5%
  • Χειμώνας

    Votes: 72 46,5%

  • Total voters
    155

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μαλτάκια, εύγε για το θέμα! Κι εγώ ψηφίζω χειμώνα. Εννοείται ότι μ'αρέσει και το καλοκαίρι με την προϋπόθεση καθ'όλη τη διάρκειά του να είμαι στην παραλία..σε διακοπές δίπλα στη θάλασσα τέλος πάντων κι εννοείται ότι, όπως οι περισσότεροι, αγαπώ άνοιξη. Αλλά αντικειμενικά, ως λάτρης της βροχής και τους συννεφιασμένου καιρού, προτιμώ χειμώνα. Μιλάω καθαρά για την καθημερινή ζωή. Βίτσιο, ξέρω...αλλά μ'αρέσει ό,τι έχει σχέση με τη βροχή. Και λατρεύω να είμαι στο σπίτι και να βλέπω το χιόνι να πέφτει. Ησυχία, ηρεμία, το χιόνι πέφτει, ζεστός καφές... Κι ας κάνει πολύ κρύο όταν πια το χιόνι αρχίζει να λιώνει. Ως καπνίστρια, μετά τα νέα μέτρα, αποκλείω το ταξίδι μες στο χειμώνα, εκτός κι αν υπάρχει χώρος για καπνιστές είτε μες στο ξενοδοχείο είτε σε καφετερίες. Δε νοείται ζεστός καφές χωρίς τσιγαράκι!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.976
Likes
15.593
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Καλοκαίρι και μόνο
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.202
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Και μια χαρά είστε οι χειμερινοί, μην μιλάς καθόλου! ;)
 

harilander

Member
Μηνύματα
563
Likes
476
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
διλλημα μου βάζεις...:roll:
τον χειμώνα κανει κρύο, εχει πιο μικρες μέρες, βρέχει, καις πετρέλαιο αλλά είναι πιο ρομαντικά, χουζουριάζεις, αμα χιονίσει βλέπεις ασπρη μερα:D. αμα φορεσεις τα καταλληλα ρουχα το αντέχεις.
το καλοκαίρι ειναι πιο μεγαλες οι μερες, ο καιρος ειναι πιο ζεστος, κανεις μπανια στην θάλασσα πιο ευκολα, ανοιγει η διαθεσή σου αλλά δεν αντέχω την ζέστη ,ποσα ρουχα να βγάλω;θέλεις κλιματιστικό.
Η ανοιξη θα ελεγα ειναι πιο ωραία!:clap:
.
.
.
μαλλον θα ψηφίσω χειμώνα, να παω με τους λίγους..
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.202
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Ξανασκέψου το, αν ήταν χειμώνας και κρύωνες θα ψήφιζες καλοκαίρι!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.202
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Σκέψου πόσες φορές έχεις πει τώρα, άντε να έρθει ο χειμώνας και όταν είναι χειμώνας έχεις πει ΑΝΤΕ πότε θα ρθει το καλοκαίρι!!! :clap::clap::clap:
Οπότε λέω λέω
 
Μηνύματα
2.509
Likes
3.270
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Τι να σκεφθείς...σκέφθηκες και πολύ σωστά και αποφάσισες!
έτσι όπως ανεβαίνει η μέση θερμοκρασία σε λίγο θα θέλουμε πιό πολλά χρήματα για κλιματισμό απ ότι για θέρμανση,τόχουν σκεφθεί αυτό οι φαν του καλοκαιριού ε;;μέσα σεπτέμβρη και τα καίμε και τα καλοκαίμε..
χειμώνα όπως σωστά είπες κουκουλώνεσαι,
η βάζεις το παλτουδάκι σου και γυρνοβολάς έξω,όσο για χιόνια ποιά χιόνια..άγνωστες λέξεις
 

harilander

Member
Μηνύματα
563
Likes
476
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
ασε ετσι οπως εχει γινει το κλίμα χειμωνα δεν νιώθουμε τουλάχιστον εδω στην Αττική, οσο για τα χιονια τα κυνηγάμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.019
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom