Santiago, αυτό του Cabo Verde, και διαμονή στην Praia

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.487
Likes
9.544
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Εδώ και δύο ημέρες μου τριβελίζει το μυαλό να ακυρώσω το σχέδιο που έχω από πέρυσι τον Σεπτέμβριο για, άφιξη Λισσαβώνα και με νοικιάρικο για Εβορα 2 νύχτες, επόμενη στάση Φάρο για 5 νύχτες και επιστροφή στο Σετούμπαλ για μία εβδομάδα.....και να βγάλω αεροπορικά για Praia....και μόνο σε αυτό το νησί, διαμονή βρήκα φθηνή με ημιδιατροφή, το συνολικό προβλεπόμενο κόστος είναι σχεδόν ίδιο + - 300 ευρώ για τις 15! ημέρες, το κόλλημα μου είναι ότι η διαμονή στην Praia θα είναι 11 νύχτες, έτσι βγαίνοθν τα αεροπορικά 1500 για τους δύο μας, όσο σχεδόν το αυτοκίνητο με τις βενζίνες στην Πορτογαλία δηλαδή. Ρωτάω για να διαβάσω καμμία άποψη ή κάτι που δεν έχω σκεφτεί σε κοινή διαβούλευση..... ευχαριστώ για τον κόπο όσων απαντήσουν,και ζητώ συγγνώμη για τον χρόνο όσων απασχολήσω.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.487
Likes
9.544
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Καλημέρα, είμαστε 4 ώρες πίσω, τοπίο άγριο, συννεφιά και αέρας, εν τω μεταξύ έφυγα την Πέμπτη το πρωί με μπούκωμα και βουλωμένα αυτιά 😕και πιθανό κορώνα,δεν έχω (καταφέρει) να βγάλω θετικό τέστ 4η μέρα σήμερα. Ίδωμεν.... η συνέχεια επί της οθόνης.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.981
Likes
16.719
Καλημέρα, είμαστε 4 ώρες πίσω, τοπίο άγριο, συννεφιά και αέρας, εν τω μεταξύ έφυγα την Πέμπτη το πρωί με μπούκωμα και βουλωμένα αυτιά 😕και πιθανό κορώνα,δεν έχω (καταφέρει) να βγάλω θετικό τέστ 4η μέρα σήμερα. Ίδωμεν.... η συνέχεια επί της οθόνης.
Προσοχή και περαστικά. Τι γίνεται;Όλος ο κόσμος άρρωστος, άλλος με πονοκέφαλο, άλλος με πυρετό και όλοι με αρνητικό τεστ..
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.409
Likes
21.479
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Μου θυμίζουν ακτές Μαύρης θάλασσας οι εικόνες που μας δείχνεις.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.409
Likes
21.479
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Δεν εννοώ αυτό. Βλέπω υποδομές παλιές και ασυντηρητες, πολυ σκουπίδι, αναρχη ανοικοδομηση που σε κάποια σημεία είναι πάνω στο κύμα και τα κτίρια "φωνάζουν" διαφθορά και μέσα σε όλα αυτά υπάρχει και η ακρατη πολυτέλεια.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.487
Likes
9.544
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Αυτή είναι η περιοχή με τις πρεσβείες και τα σπίτια των.... Οπότε θεωρώ ότι παντού σε φτωχά μέρη είναι κάπως έτσι.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.409
Likes
21.479
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Αυτή είναι η περιοχή με τις πρεσβείες και τα σπίτια των.... Οπότε θεωρώ ότι παντού σε φτωχά μέρη είναι κάπως έτσι.
Ναι έτσι είναι. Το σχολίασα γιατί μου προκάλεσε ενδιαφέρον και μου θύμισε την ίδια κατάσταση που επικρατεί στις ακτές της Μαύρης θάλασσας... Περιμένω να δω και τη συνέχεια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.512
Μηνύματα
897.835
Μέλη
39.217
Νεότερο μέλος
Vaggelis19

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom