Prolaveto...τι συμβαίνει?

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Μηνύματα
9
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλια
Καλησπέρα!
Παιδιά, τις τελευταιες μέρες γράφονται πολλά στο ίντερνετ για το site www.prolaveto.com οτι εχει κλεισει και ότι έχουν ακυρωθεί πολλά ταξίδια.
Ξέρει κανείς κάτι σχετικό? Είναι όντως απάτη?
Η Γενική Γραμματεία Καταναλωτή έχει βγάλει την σχετική ανακοίνωση:

http://www.efpolis.gr/filesbase/1511_sitefile-10713.pdf
 
Μηνύματα
9
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλια
Μηνύματα
9
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλια
Αυτό που θέλουμε να μάθουμε είναι εάν υπάρχει κάποιος άλλος απο το φόρουμ που εχει αγοράσει κάποια προσφορά απο το συγκεκριμένο σάιτ κι εάν αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα με το ταξίδι.
Εμείς έχουμε κλείσει την προσφορά για Άμστερνταμ, δύο άτομα κ με περίοδο πραγματοποίησης του ταξιδιου απο 10/12-03/13.
Σε τηλεφώνική επικοινωνία, μετά από πολύ κόπο, με το prolaveto προσπαθησαν να μας καθησυχάσουν και να μας διαβεβαιώσουν ότι το ταξίδι θα γίνει κανονικά και οτι απλά έχουν καθυστερήσει να βγάλουν τις διαθέσιμες ημερομηνίες. Αυτά που διαβάζουμε στο ίντερνετ όμως μας είναι ιδιαίτερα ανησυχητικά.
Οποιαδήποτε γνώμη ευπρόσδεκτη!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.667
Likes
43.916
Αυτό που θέλουμε να μάθουμε είναι εάν υπάρχει κάποιος άλλος απο το φόρουμ που εχει αγοράσει κάποια προσφορά απο το συγκεκριμένο σάιτ κι εάν αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα με το ταξίδι.
Εμείς έχουμε κλείσει την προσφορά για Άμστερνταμ, δύο άτομα κ με περίοδο πραγματοποίησης του ταξιδιου απο 10/12-03/13.
Προσπαθώ να καταλάβω τι περιλαμβάνει μια τέτοια προσφορά, ας πούμε μόνο διαμονή ή και αεροπορικό;
Και σε ποια τιμή, αν επιτρέπεται;
 
Μηνύματα
9
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλια
Προσπαθώ να καταλάβω τι περιλαμβάνει μια τέτοια προσφορά, ας πούμε μόνο διαμονή ή και αεροπορικό;
Και σε ποια τιμή, αν επιτρέπεται;
Το πακέτο περιλαμβάνει τριημερη διαμονή σε κεντρικό ξενοδοχείο, αεροπορικα και μεταφορα απο κ προς το αεροδρομιο του Αμστερνταμ. Η τιμη είναι 115 ευρω το άτομο (τα οποία τα έχουμε ήδη δώσει) συν φόρους αεροδρομίου περίπου 130-140 ευρω το άτομο (τα οποία θα πρέπει να δοθούν 20 μέρες πριν το ταξιδι).
Σαν προσφορά την θεωρώ παρα πολύ καλή!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.667
Likes
43.916
Τί να σου πω; Περίπου πόσα κέρδισες, ας πούμε, σε σχέση με το να έκλεινες το ταξίδι χωρίς μεσολάβηση κάποιων αγνώστων τόσο καιρό πριν, αλλά να έχεις και τα παραστατικά της αγοράς τελικά και όχι μόνο μια υπόσχεση;; Πόσα νομίζεις ότι θα έδινες για αεροπορικά και διαμονή χωριστά;
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
paefstra said:
Τί να σου πω; Περίπου πόσα κέρδισες, ας πούμε, σε σχέση με το να έκλεινες το ταξίδι χωρίς μεσολάβηση κάποιων αγνώστων τόσο καιρό πριν, αλλά να έχεις και τα παραστατικά της αγοράς τελικά και όχι μόνο μια υπόσχεση;; Πόσα νομίζεις ότι θα έδινες για αεροπορικά και διαμονή χωριστά;
Αν σκεφτείς πόσο έχει μόνο το αεροπορικό για Άμστερνταμ και ποσά τους πήραν και για διαμονή και μεταφορές θα καταλάβεις οτι πρόκειται για σκαστη περίπτωση

Sent from my iPhone using Travel stories
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.667
Likes
43.916
Το πακέτο περιλαμβάνει τριημερη διαμονή σε κεντρικό ξενοδοχείο, αεροπορικα και μεταφορα απο κ προς το αεροδρομιο του Αμστερνταμ. Η τιμη είναι 115 ευρω το άτομο (τα οποία τα έχουμε ήδη δώσει) συν φόρους αεροδρομίου περίπου 130-140 ευρω το άτομο (τα οποία θα πρέπει να δοθούν 20 μέρες πριν το ταξιδι).
Σαν προσφορά την θεωρώ παρα πολύ καλή!
Αν σκεφτείς πόσο έχει μόνο το αεροπορικό για Άμστερνταμ και ποσά τους πήραν και για διαμονή και μεταφορές θα καταλάβεις οτι πρόκειται για σκαστη περίπτωση
Λες, Χρήστο, να μην το κατάλαβα;
Δεν ξέρω οι ίδιοι αν το κατάλαβαν. Εντύπωση μου κάνει η χρήση του Ενεστώτα ακόμη...
 

alma

Member
Μηνύματα
3.997
Likes
16.836
Τι να σου πούμε βρε κοπελιά.Εγώ γενικά είμαι δύσπιστη σε διαδικτυακές προσφορές υπερβολικά <<καλές>>.Είτε θα κλείσω εισητήρια κατευθείαν από το site της εκάστοτε αεροπορικής,είτε,αν θέλω να εμπλέξω πρακτορείο,θα πάω σε κάποιο από τα πολύ γνωστά που έχουν γραφεία στο κέντρο της Αθήνας ή του Πειραιά και θα συζητήσω όλες τις λεπτομέρειες του ταξιδιού.Τώρα τα λεφτά που σας είπαν, λίγα μου φαίνονται, για διαμονή,εισητήρια κ μεταφορές απο κ προς το αεροδρόμιο.
 
Μηνύματα
9
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλια
Καταρχήν να σας ενημερώσω ότι έχω κάνει αρκετά ταξίδια στο εξωτερικό και δεν είμαι τόσο αφελής ώστε να εμπιστευομαι τον οποιονδηποτε και να κάνω επιπόλεες κινήσεις και αγορές.

Έχω ξαναταξιδέψει πριν ένα χρόνο περίπου στην Πράγα μέσω του site prolaveto με περίπου 260 ευρώ το άτομο για 4 διανυκτερεύσεις,αεροπορικά, μεταφορές και ξενάγηση.Δεν αντιμετωπίσαμε κανενα προβλημα,η πτήση ήταν απευθείας,το ξενοδοχείο ηταν 4 αστερων κοντα στο κέντρο και γενικά η συνεργασία ήταν άψογη, οπότε δεν είχα καμία αμφιβολία για τον εαν θα έπρεπε να κλείσω κ δευτερη προσφορα για Άμστερνταμ ή όχι!

Η αρχική ερώτηση μου λοιπόν δεν ήταν στο εάν η προσφορά που έκλεισα ειναι καλή, ουτε εάν γενικά το prolaveto είναι έγκυρο site ήοχι,έχω προσωπική άποψη πάνω σε αυτά τα θέματα, αυτό που ήθελα να μάθω είναι εάν την δεδομένη στιγμή ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω για όλα αυτα που ακούγονται για το εν λόγω site.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.360
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom