Ταϊλάνδη Πουκετ

Taksidiwtis

Member
Μηνύματα
133
Likes
350
Γειααααα σε όλους!!! Διαβάζω χροοονια τις ιστορίες σας και ταξιδεύω μαζί σας!!! Ωστόσο επειδή ολα μου τα ταξίδια ήταν Ευρώπη, δεν είχε χρειαστεί να ζητήσω βοήθεια. Τώρα λοιπόν, σκεφτόμαστε με το αγόρι μου να πάμε Πουκετ 24/9-2/10. Είναι άδεια τελευταίας στιγμής με περιορισμένο budget, όποτε δεν μας βγαίνει και κάτι άλλο εκτός Ευρώπης σε οικονομικό (1050 βγαίνει αυτό με αεροπορικά, διαμονή με πρωινό και μετακινήσεις από και προς αεροδρομιο). Η ερώτηση είναι λοιπόν, να το δοκιμάσουμε ή θα απογοητευτούμε γιατί θα βρέχει ασταμάτητα;;;; Ξέρω ότι είναι η υγρή περίοδος, αλλά άλλο να βρέχει μια δυο ώρες την ημέρα, άλλο να μην μπορέσουμε να χαρούμε τίποτα. Τι λετεεε;; please help 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Το εψαξα και εγω να παω για ενα μηνα σεπτεμβρη οκτωβρη και ειδα οτι ειναι περιοδος σφοδρων βροχοπτωσεων.Ολοι ελεγαν αυτη την περιοδο ειναι καλυτερα στην ανατολικη πλευρα της Ταυλανδης Koh Samui etc. Η θαλασσα γενικα δυσκολευει τα ταξιδια με βαρκακια για να γυρισεις τα νησακια γυρω γυρω Phi phi etc.Και η θαλλασςα θα ειναι ανακατεμενη. Απο νοεμβρη ειναι λενε καλος ο καιρος αλλα ας απαντησει και καποιος αλλος που το εχει κανει.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.880
Likes
9.895
Ο Σεπτεμβρης ειναι ο πιο βροχερος μηνας για το Πουκετ γι’ αυτο και βρισκεις φθηνοτερα εισητηρια απο αλλες εποχες λογω low season. Καλυτερα να προτιμησεις το Ko Samui, το Ko Pha Ngan, ή/και το Ko Tao.
 

ilianakap94

New Member
Μηνύματα
2
Likes
3
Ο Σεπτεμβρης ειναι ο πιο βροχερος μηνας για το Πουκετ γι’ αυτο και βρισκεις φθηνοτερα εισητηρια απο αλλες εποχες λογω low season. Καλυτερα να προτιμησεις το Ko Samui, το Ko Pha Ngan, ή/και το Ko Tao.
[/QUOTEο
Ο Σεπτεμβρης ειναι ο πιο βροχερος μηνας για το Πουκετ γι’ αυτο και βρισκεις φθηνοτερα εισητηρια απο αλλες εποχες λογω low season. Καλυτερα να προτιμησεις το Ko Samui, το Ko Pha Ngan, ή/και το Ko Tao.
Ήλπιζα στο μην μασάς πήγαινε
😂
Οκ οκ θα το κοιτάξω!!! Θενκ γιου
😅
 
Last edited by a moderator:

kyriakos2662

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα στην ομάδα …ως νέος δεν ξέρω και πολλά πράγματα και για το φόρουμ όσο και για τα ταξίδια .. 😜 φέτος παντρευτηκα και σκεφτόμαστε με την γυναίκα να πάμε πουκετ … έχω παρει διάφορες προσφορές από γραφεία με η χωρίς γκρουπ και σε σχέση με τις τιμές που βρίσκω μόνος μου η διαφορα είναι αρκετά μεγάλη όποτε λέω να προσπαθήσω να πάω μόνος … δεν έχω θέμα για το νησί .. εύκολο μου φαίνεται να νοικιάζω όχημα και να το γυρίσω η να πάω μια μονοήμερη στα phi phi κλπ … το πρόβλημα μου είναι η μεταφορά από Ελλάδα προς καταρ και από εκεί προς πουκετ … θα ήθελα να μου πείτε σας παρακαλώ τι θα χρειαστώ πέρα από εισιτήρια και διαβατήριο για να είμαι safe ? Σας ευχαριστώ πολύ 🙏🙏🙏
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.880
Likes
9.895
Δεν χρειαζεσαι κατι αλλο εκτος απο τα εισητηρια και τα διαβατηρια τα οποια θα εχουν τουλαχιστον 6μηνη ισχυ απο την ημερομηνια εισοδου στην χωρα.
Ισως χρειαστει να δειξεις αποδεικτικο του πού θα μεινεις και το εισητηριο επιστροφης ωστε απο την ημερομηνια επιστροφης να προκυπτει οτι δεν θα υπερβεις τις 60 μερες παραμονης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.250
Μέλη
39.247
Νεότερο μέλος
kyriakos2662

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom