Ταϊλάνδη Πουκετ

Taksidiwtis

Member
Μηνύματα
133
Likes
350
Γειααααα σε όλους!!! Διαβάζω χροοονια τις ιστορίες σας και ταξιδεύω μαζί σας!!! Ωστόσο επειδή ολα μου τα ταξίδια ήταν Ευρώπη, δεν είχε χρειαστεί να ζητήσω βοήθεια. Τώρα λοιπόν, σκεφτόμαστε με το αγόρι μου να πάμε Πουκετ 24/9-2/10. Είναι άδεια τελευταίας στιγμής με περιορισμένο budget, όποτε δεν μας βγαίνει και κάτι άλλο εκτός Ευρώπης σε οικονομικό (1050 βγαίνει αυτό με αεροπορικά, διαμονή με πρωινό και μετακινήσεις από και προς αεροδρομιο). Η ερώτηση είναι λοιπόν, να το δοκιμάσουμε ή θα απογοητευτούμε γιατί θα βρέχει ασταμάτητα;;;; Ξέρω ότι είναι η υγρή περίοδος, αλλά άλλο να βρέχει μια δυο ώρες την ημέρα, άλλο να μην μπορέσουμε να χαρούμε τίποτα. Τι λετεεε;; please help 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Το εψαξα και εγω να παω για ενα μηνα σεπτεμβρη οκτωβρη και ειδα οτι ειναι περιοδος σφοδρων βροχοπτωσεων.Ολοι ελεγαν αυτη την περιοδο ειναι καλυτερα στην ανατολικη πλευρα της Ταυλανδης Koh Samui etc. Η θαλασσα γενικα δυσκολευει τα ταξιδια με βαρκακια για να γυρισεις τα νησακια γυρω γυρω Phi phi etc.Και η θαλλασςα θα ειναι ανακατεμενη. Απο νοεμβρη ειναι λενε καλος ο καιρος αλλα ας απαντησει και καποιος αλλος που το εχει κανει.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.875
Likes
9.885
Ο Σεπτεμβρης ειναι ο πιο βροχερος μηνας για το Πουκετ γι’ αυτο και βρισκεις φθηνοτερα εισητηρια απο αλλες εποχες λογω low season. Καλυτερα να προτιμησεις το Ko Samui, το Ko Pha Ngan, ή/και το Ko Tao.
 

ilianakap94

New Member
Μηνύματα
2
Likes
3
Ο Σεπτεμβρης ειναι ο πιο βροχερος μηνας για το Πουκετ γι’ αυτο και βρισκεις φθηνοτερα εισητηρια απο αλλες εποχες λογω low season. Καλυτερα να προτιμησεις το Ko Samui, το Ko Pha Ngan, ή/και το Ko Tao.
[/QUOTEο
Ο Σεπτεμβρης ειναι ο πιο βροχερος μηνας για το Πουκετ γι’ αυτο και βρισκεις φθηνοτερα εισητηρια απο αλλες εποχες λογω low season. Καλυτερα να προτιμησεις το Ko Samui, το Ko Pha Ngan, ή/και το Ko Tao.
Ήλπιζα στο μην μασάς πήγαινε
😂
Οκ οκ θα το κοιτάξω!!! Θενκ γιου
😅
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.195
Μέλη
39.245
Νεότερο μέλος
PachaMama

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom