Musica Latina!

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.122
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καταθέτω και γω τρία αγαπημένα μου τραγούδια από τρεις θρύλους της Λατινοαμερικάνικης μουσικής :

1. Ο υπερεννενηντάχρονος κουβανός Compay Segundo (πέθανε το 2003) τραγουδά το El Camison de Pepa :

 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
107
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινούπολη!
Ταξίδι-Όνειρο
O γύροs του κόσμου!
Τελικά αισθάνομαι πάρα πολύ τυχερή που ανακάλυψα αυτό το forum γιατί εκτός απο τα ταξίδια, αγαπώ πολύ τη λάτιν μουσική και τους χορούς...για του λόγου το αληθές , πήγα και 2 χρόνια σε σχολή χορού και έμαθα να χορεύω...είναι ώρα λοιπόν, να ξαναπάω στη σχολή , να συνεχίσω να χορεύω λάτιν και να ...ξεσκονίσω τα ισπανικά μου! Χαίρομαι πολύ που σας βρήκα και περνάω ώρες διαβάζοντας τα όσα γράφετε και βλέποντας τα βιντεάκια που ανεβάζετε!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
6.004
Likes
9.683
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ας πεταχτουμε μεχρι την Μπανγκοκ για μια βολτα με τον Luis Fonsi
 
Last edited by a moderator:

soudianos

Member
Μηνύματα
3.746
Likes
6.486
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Romayne Wheeler

Λέγεται ο πιανίστας ο οποίος θα αφήσει για λίγο τις μουσικές αίθουσες
της Βιένης, και αύριο Κυριακή θα παρουσιάσει στο Ηράκλειο την μουσική : Ταραχουμάρα.
Απ΄ότι λέει η ανακοίνωση είναι μουσική των Ινδιάνων του Βορείου Μεξικού.
Γνωρίζει κάποιος σχετικά με αυτόν τον κύριο και την μουσική που θα παρουσιάσει;
Για τους ντόπιους που ενδιαφέρονται η εκδήλωση θα γίνει στη Βασ. του Α. Μάρκου στις 2030
 

giwrgos

Member
Μηνύματα
270
Likes
508
Επόμενο Ταξίδι
Περου,Περου,Περου,Περου..

λοιπον,μετα και απο τη φετινη ταξιδαρα στην αγαπημενη νοτια αμερικη και αφου βλεπω οτι εχετε παραμελησει την αγαπημενη μου cumbia..:bleh::bleh:..σας παραθετω ενα φοβερο τραγουδι και ελπιζω να το γουσταρετε και εσεις..:clap::clap:
 

giwrgos

Member
Μηνύματα
270
Likes
508
Επόμενο Ταξίδι
Περου,Περου,Περου,Περου..
συνεχιζω με ενα ακομα μαγικο τραγουδι κολομβιανικο που μου αρεσε πολυ..


και επειδη τα εχω μαζεμενα κλεινω με την κουμπια με μια τραγουδαρα που βρηκα στο youtube και δεν ξερω τον τιτλο..:D

 

giwrgos

Member
Μηνύματα
270
Likes
508
Επόμενο Ταξίδι
Περου,Περου,Περου,Περου..
επισης απο cumbia σας προτεινω να ακουσετε ενα παρα πολυ γνωστο τραγουδι απο το αγαπημενο περου....(ας ειναι καλα το youtube..:haha:)..
αλλα δεν μπορω να μη δε βαλω το τραγουδι που με εκανε να ψαχτω λιγο παραπανω στη φαση αυτη της μουσικης της νοτιας αμερικης(αν και εμεις το ακουσαμε σε βερσιον musica andina.:D),του μοναδικου και ανυπερβλητου βενεζουελανου hugo blanco..:clap::clap:..vamos!
 
Last edited by a moderator:

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη

λοιπον,μετα και απο τη φετινη ταξιδαρα στην αγαπημενη νοτια αμερικη και αφου βλεπω οτι εχετε παραμελησει την αγαπημενη μου cumbia..:bleh::bleh:..σας παραθετω ενα φοβερο τραγουδι και ελπιζω να το γουσταρετε και εσεις..:clap::clap:
Vamos Γιωργαρα γουσταρουμε.....:clap:
ερωτας παντου λεμε:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.535
Μηνύματα
899.426
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom