Ιταλία Iταλια

Rafael

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Καλησπερα σας.Ονομαζομαι Ραφαηλ και ειμαι νεος στο φορουμ.συγχαρητηρια για την ιστοσελιδα..
Θα ηθελα την γνωμη/βοηθεια σας.
Το καλοκαιρι σκοπευω να κανω ενα ταξιδι στην Ιταλια.Συγεκριμενα στην Ρωμη με γκρουπ απο ταξιδιοτικο γραφειο. Πια πιστευεται πως ειναι η καλυτερη περιοδος για να κανω το συγκεκριμενο ταξιδι? Επισης ειμαι μεγαλος φαν της ferrari. Εχει επισκευτει κανενας το μουσειο της ferrari στην Μοντενα (αν θυμαμε καλα) . Αξιζει να πας? Επισης εχει παει να παρακολουθησει κανενας αγωνα της φορμουλα ενα στην ιταλια?
Ευχαριστω. :)
 

Rafael

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ευχαριστω πολυ για το λινκ.Εκανα και μια ευρυτερη αναζητηση για την φορμουλα ενα. Στην ρωμη παρολο που εχω ξαναπαει αλλα σε σχολικη εκδρομη και πηγαμε σε πολλα μερη δεν την χαρηκα καθολου την πολη. Πια μερη πιστευεται πως πρεπει να επισκευτει καποιος οπωσδηποτε αν παει?
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αν πας με γκρουπ πιστεψε με παλι δε θα τη χαρεις οσο πρεπει!δες εδω πληροφοριες και οργανωσε το μονο σου....σιγουρα θα σου στοιχισει λιγοτερο και θα περασεις καλυτερα!
 

Rafael

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ετσι πιστευεις? ειμαι λιγο επιφυλακτικος παλι .Με την ολη οργανωση και τα υπολοιπα φαινετε παρα πολυ δυσκολο. Θα το σκεφτω ομως .ευχαριστω
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Eiναι αστειο να πας στην Ιταλια με γκρουπ. Θα εξαρτασαι απο τον καθε τυχαρπαστο αρχηγο και το καλοκαιρι 7 στους 10 τετοιοι ειναι, θα αναγκαζεσαι να ανεχτεις τον καθε γκρινιαρη/παραξενο/ σπαστικο του γκρουπ, θα υποχρεωνεσαι να μεινεις σε καθε αξιοθεατο οχι οσο και οταν θελεις αλλα οσο θελει και οταν θελει ο αρχηγος για να βγει το "προγραμμα" (στην πραγματικοτητα θα σε αναγκασουν να δεις και οχι να θαυμασεις σε χρονο dt ολα τα μνημεια για να πουν οτι στα δειξανε). Η Ιταλια ειναι πανευκολος προορισμος, διαβασε το προγραμμα των πρακτορειων, παρε πληροφοριες, προσθεσε και τη δικη σου προσωπικη πινελια και οργανωσε μονος σου το ταξιδι. Στη χειροτερη περιπτωση θα χαλασεις τα ιδια λεφτα και θα περασεις καλυτερα.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Πηγαινε να διαβασεις ιστοριες για Ρωμη.Εχουν γραφτει παρα πολλες πληροφοριες και θα σε βοηθησουν.Αν το προγραμμα καποιου συγγραφεα σου αρεσει,μπορεις να το ακολουθησεις επακριβως και να γλυτωσεις την πολλη οργανωση.
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Να ξέρεις βέβαια ότι τον Αύγουστο η Ρώμη θα είναι άδεια. Όπως και οι περισσότερες μεγάλες ιταλικές πόλεις.
 

Rafael

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.Γενικα το ψηλοσκευτικα κι εγω αυτο με το γκρουπ.Απλα ειδα καπιες πολυ καλες προσφορες και νομιζα οτι υσχυει γκρουπ => οργανωση=>μικροτερο κοστος. Αυτο οντως με τα αξιοθεατα ειναι πολυ σπαστικο οπως στην εκδρομη με το σχολειο μιας και ειμαι λατρης της ιστοριας...3 λεπτα στο κολοσσαιο τι να δεις .. :mad:
Aπλα το σκεφτηκα το γκρουπ γιατι δεν ξερω καθολου ιταλικα ..μονο πολυ καλα αγγλικα και λιγα γερμανικα .. και επειδη μου φενεται λιγο δυσκολη η οργανωση του ταξιδιου και φοβηθηκα ( χωρις παρεξηγηση :p ) μηπως καταληξω να περπαταω σε κανα δρομο και να μην ξερω που να παω. γιαυτο κολλησα αρχικα εκει. Οστοσο θα ψαξω πολυ καλα και τις ιστοριες απο την ρωμη για να αποφασισω...
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
καταρχην βγαζεις μια πιστωτικη ή μια προπληρωμενη καρτα(αν δεν εχεις)......Κλεινεις εισιτηρια (aegean,alitalia,easyjet κλπ) ...δοξα το θεο προσφορες υπαρχουν...ρωμη με 100-150 βρισκεις ανετα...Κοιτας ξενοδοχεια(ειτε προτασεις μελων είτε booking κλπ) και κλεινεις ενα κεντρικο ξενοδοχειο(για να γλιτωσεις τις πολλες μετακινησεις) και οnline εισιτηρια για βατικανο(αν δεν εχεις παει) για να αποφυγεις ουρες κλπ.

απλα πραγματα,θα τα κανεις μια φορα και δε προκειται να ξαναπας με γκρουπ
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.972
Likes
15.492
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
1.η ρωμη και η ευρωπη γενικα δεν αξιζει να πας με γκρουπ
2. η μοντενα απο τη ρωμη απεχουν πολλες ωρες
3. φορμουλα 1 οχι αλλα φορμουλα 2 αγωνα εχω παρακολουθησει, στην Ιμολα
τυχαια ειχα παει εκει, για να δω τη γνωστη στροφη που χαθηκε ο καλυτεροτερος οδηγος και αναντικαταστατος
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ρώμη με γκρουπ;
Μόνο σαν ανέκδοτο μπορώ να το δεχθώ.
Κλέισε τα πάντα μόνος σου και θα γλιτώσεις χρήμα, αλλά και θα περάσεις πολύ καλύτερα.
Αντε γιατί δεν δεχόμεθα αντιρρήσεις:haha::haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.534
Μηνύματα
899.448
Μέλη
39.253
Νεότερο μέλος
chemist1975

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom