Ιταλία Iταλια 31/12 με 07/01

Crazy North

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υόρκη
Ιταλικά είναι παλι!!:xmas_lol::xmas_lol: Καλα εσύ απο που τα ξερεις ολα αυτα περι συναυλιων κτλ?? Καταλαβαινω οτι αυτο περι πυροτεχνηματων ειναι παραδοση, αλλα απο που ξερεις τα πολιτιστικα που θα γινουνε την παραμονη??
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Ο Samion ζει γι' αυτά :xmas_biggrin:

www.comune.roma.it

Auditorium Parco della Musica

Εγώ εκεί συνήθως βρίσκω τα πολιτιστικά της Ρώμης. Όπως κατάλαβες σε περιέλαβαν οι Ιταλόφιλοι :xmas_razz:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.427
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ιταλικά είναι παλι!!:xmas_lol::xmas_lol: Καλα εσύ απο που τα ξερεις ολα αυτα περι συναυλιων κτλ?? Καταλαβαινω οτι αυτο περι πυροτεχνηματων ειναι παραδοση, αλλα απο που ξερεις τα πολιτιστικα που θα γινουνε την παραμονη??
τα πυροτεχνήματα τα έχω ζήσει, τα λοιπά από αναζήτηση πχ κ τα χρήσιμα σαιτ της Twinkie.
Hotels in Rome, Visit Rome, Rome Tourism, Book a Guesthouse in Rome, Book hotels for groups in Rome
το σαιτ έχει κ αγγλικά πάνω δεξιά, επέλεξέ τα. δεν ξέρω γιατι δεν βγήκε.
Ο Samion ζει γι' αυτά :xmas_biggrin:
:xmas_wink:
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Κόψε κάτι, ουτε καν η ωραιότερη πόλη της Ιταλίας δεν είναι....
Μπορεί να 'χεις δίκιο, αλλά όταν είσαι ερωτευμένος δεν υπάρχει για 'σένα ομορφότερος από τον αγαπημένο σου, οπότε...
Και δεν είμαι η μόνη που έχει ερωτευτεί τη Ρώμη.
Μέχρι και ο Γκαίτε έγραψε: Eine Welt zwar bist Du, o Rom!
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
μη χασεις με τιποτα την εκδρομη στην τοσκανη! ειναι μαγικη!θα σου προτεινα να μεινεις κιολας! τη βρηκα ομορφοτερη απο τη ρωμη! στη ρωμη με χαλασε το οτι ειναι υπερ του δεοντος τουριστικη
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.427
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
αφού επανέφερα την τάξη σε άλλο θέμα :)xmas_mrgreen:) συνεχίζω...
την παραμονή μετά τις 24.00 θα επακολουθήσει μετά τη συναυλία του Baglioni, χορευτική μουσική με το ραδιοDimensione Suono. Πρωτοχρονιά όπου κ να σαι να θυμασαι τρωμε Cotecchino con Lenticche. απαραίτητο.
στις 3/1 το απογευμα γυρω στις 6 να εισαι piazza di Spagna για το Toccata e Fuga..
Comune di Roma | Sito Istituzionale
την ημερα της Πρωτοχρονιάς, στις 12 που θα ακουστει κ το παραδοσιακό κανόνι από το Gianicolo, αν είσαι κοντά στην ponte Cavour μη χασετε τη βουτιά του mr OK. ανεπαναληπτο θέαμα...

 
Last edited by a moderator:

Crazy North

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υόρκη
Ευχαριστω και παλι για ολα αλλα πιο πολυ για το βιντεο...τα καταλαβα ολα.:xmas_lol::xmas_lol::xmas_lol:

Τι ειναι Cotecchino con Lenticche?

edit: φακες με λουκανικα...ενδιαφερον!!!!
 

niki_zor

Member
Μηνύματα
40
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
NEW YORK
Καλημέρα!!!2+σήμερα για μένα!!!!!εγώ που θα φτάσω το πρωί της 1/1 έχει κανείς καμιά ιδέα για το τι μπορώ να κάνω?η βόλτα με το ανοιχτό Bus είναι σίγουρη(αν δεν χιονίσει....)μιας κ οι φίλοι μου δεν έχουν ξαναεπισκεφτεί την Ρώμη..
 

Crazy North

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υόρκη
Καλημερα Niki...αυτο που μπορω να σου πω εγω ειναι οτι: 1.)δυστυχως δε θα χιονισει.Συμφωνα με εγκυρο site η θερμοκρασια θα κυμενεται απο 0 εως 12 βαθμους. 2.) Tα μουσεια είναι κλειστά την πρωτοχρονια.(επιφυλλασομαι για του αρχαιολογικους χωρους γτ δεν εχω κοιταξει ακομα)...1 και σήμερα εγωωωω...με τρελααααα
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.427
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
2.) Tα μουσεια είναι κλειστά την πρωτοχρονια.(επιφυλλασομαι για του αρχαιολογικους χωρους γτ δεν εχω κοιταξει ακομα)...1 και σήμερα εγωωωω...με τρελααααα
ορίστε τι είναι ανοικτό από το Υπουργείο το ίδιο:
Le Feste al museo. Il 25 dicembre e il 1° gennaio restano aperti molti musei ed aree archeologiche statali in tutta Italia.
προσωπικά θα πήγαινα μια κοντινή εκδρομούλα στην απίστευτη Villa d' Este στο Τιβολι. πηγαίνετε κ θα με θυμηθείτε.
καλά να περάσεις North.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.536
Μηνύματα
899.454
Μέλη
39.253
Νεότερο μέλος
chemist1975

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom