Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

nanigr

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημέρα! Περιμένω την προσφορά με μισούς bonus ποντους alpha bank να κάνω κράτηση στην Aegean. Πέρυσι είχαν βγάλει την προσφορά γύρω στις 14/10. Καμία ιδέα για φέτος ;;;;
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.929
Likes
7.636
Ήρθε ξανά το ΠΑΣΟΚ και δεν το πήραμε χαμπάρι. Μοιράζουν κάρτες;
Από την εθνική.
Αν έδινε μίλια θα το σκεφτόμουνα. Έτσι δεν.

"Αγαπητέ Πελάτη,
Προσφέρουμε, αποκλειστικά για εσάς, τη δυνατότητα να αποκτήσετε άμεσα και χωρίς δικαιολογητικά τη νέα σας πιστωτική κάρτα και να απολαύσετε τα μοναδικά προνόμιά της.

Αποκτήστε την έως 22 Νοεμβρίου 2024 μέσω Digital Banking, χρησιμοποιήστε την στις καθημερινές σας συναλλαγές μέχρι και 5 Δεκεμβρίου 2024 και κερδίστε αυτόματα κουπόνι έκπτωσης αξίας €50 για την AEGEAN.

Επιπλέον, για κάθε νέα κράτηση των αεροπορικών εισιτηρίων της AEGEAN με την πιστωτική σας κάρτα, κερδίζετε έως 5% επί της αξίας της συναλλαγής σας σε Go For More πόντους αλλά και ταξιδιωτική ασφάλεια!

Ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σας."
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.780
Likes
44.329
Ήρθε ξανά το ΠΑΣΟΚ και δεν το πήραμε χαμπάρι. Μοιράζουν κάρτες;
Από την εθνική.
Αν έδινε μίλια θα το σκεφτόμουνα. Έτσι δεν.

"Αγαπητέ Πελάτη,
Προσφέρουμε, αποκλειστικά για εσάς, τη δυνατότητα να αποκτήσετε άμεσα και χωρίς δικαιολογητικά τη νέα σας πιστωτική κάρτα και να απολαύσετε τα μοναδικά προνόμιά της.

Αποκτήστε την έως 22 Νοεμβρίου 2024 μέσω Digital Banking, χρησιμοποιήστε την στις καθημερινές σας συναλλαγές μέχρι και 5 Δεκεμβρίου 2024 και κερδίστε αυτόματα κουπόνι έκπτωσης αξίας €50 για την AEGEAN.

Επιπλέον, για κάθε νέα κράτηση των αεροπορικών εισιτηρίων της AEGEAN με την πιστωτική σας κάρτα, κερδίζετε έως 5% επί της αξίας της συναλλαγής σας σε Go For More πόντους αλλά και ταξιδιωτική ασφάλεια!

Ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σας."
Δεν χρειαζεται. Μπαινεις στην εφαρμογη Next να παιρνεις 20ευρα κουπονια Aegean που τα μοιραζει σαν να ειναι χαρτοπετσετες σε οποιον εχει e banking- οχι πιστωτικη.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.238
Likes
4.297
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Καλημέρα σας, μια ερώτηση παρακαλώ (δηλώνω άσχετος). Έχω την premium Aegean bonus visa από τον Μάρτιο φέτος. Δεν είχα ασχοληθεί ιδιαίτερα, αλλά σήμερα παρατήρησα ότι στην εφαρμογή bonus της alpha bank έχω μόνο περίπου 2524 πόντους (οι 2000 ήταν νομίζω δώρο με την εγγραφή). Τόσο καιρό χρησιμοποιώ αποκλειστικά την νέα κάρτα για αγορές ιντερνετικές, σούπερ μάρκετ και όλες τις πληρωμές του νοικοκυριού. Μιλάμε για κάθε μήνα περίπου 600-1000 ευρώ και εννοείται ότι έχω βάλει αυτόματη εξόφληση.
Δεν θα έπρεπε να έχω περισσότερους πόντους bonus; Δεν ισχύει συνήθως το 1 ευρώ=1 πόντος (δεν έχω κάνει αγορές σε καταστήματα όπου δίνουν περισσότερους) ;

Κάτι δεν καταλαβαίνω, είναι θέμα χρόνου ή απλά δεν μου πιστώνονται οι πόντοι που αναλογούν στις αγορές μου;
Ευχαριστώ, Βασίλης
Εβγαλα και εγώ την Aegean premium bonus visa για πρώτη φορά φέτος τον Μάρτιο αλλά μου δίνονται κανονικά οι πόντοι από όλοι τις αγορές μου. Βέβαια είχα πριν άλλες κάρτες bonus της alpha και μάζευα πόντους ήδη και εξαργύρωνα.
Εσύ δεν είχες ποτέ κάρτα bonus και έβγαλες τώρα για πρώτη φορά;
Επίσης τσέκαρε μήπως είναι επιλεγμένη η αυτόματατη εξαργύρωση πόντων σε μίλια γιατί σε εμένα ήταν (ενώ δεν το είχα επιλέξει κατά την αίτηση της κάρτας) και αρχικά τους 2 πρώτους μήνες τραβούσε αυτόματα τους πόντους και τους έκανε μίλια μέχρι που το είδα και το σταμάτησα.
Τέλος, εάν έκανες αίτηση τέλος Φλεβάρη όπως εγώ δεν έδινε δωρεάν πόντους αλλά 8000 μίλια αναβάθμισης δώρο στον λογαριασμό σου Aegean miles & bonus. Άρα, οι 2524 πόντους που λες ότι βλέπεις στην εφαρμογή bonus υποθέτω ότι είναι οι διαθέσιμοι πόντοι από τις τελευταίες αγορές σου και οι υπόλοιποι έγιναν μίλια αυτόματα κάθε μήνα. Μπες στον λογαρισμό σου Aegean miles & bonus να το τσεκάρεις στο πεδίο "κινήσεις" και δες εάν έγιναν εξαργυρώσεις πόντων.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.250
Likes
5.952
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Δεν χρειαζεται. Μπαινεις στην εφαρμογη Next να παιρνεις 20ευρα κουπονια Aegean που τα μοιραζει σαν να ειναι χαρτοπετσετες σε οποιον εχει e banking- οχι πιστωτικη.
Τωρα την κατεβασα και λεει οτι θα μου βγαλει χρεωστικη καρτα. Εχει συνδρομη ; γιατι δεν την χρειαζομαι. Το 20ρικο ποτε το δινει ;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.780
Likes
44.329
Τωρα την κατεβασα και λεει οτι θα μου βγαλει χρεωστικη καρτα. Εχει συνδρομη ; γιατι δεν την χρειαζομαι. Το 20ρικο ποτε το δινει ;
Πηρα ενα πριν 10 μερες, εδινε και πριν 1 μηνα και πηρα κι ενα κουπονι 5 ευρω για το σκρουτζ. Εχω δωρεαν χρεωστικη. Αν δεν κοστιζει, βγαλε μια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.586
Μηνύματα
902.583
Μέλη
39.328
Νεότερο μέλος
ChristossV

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom