About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

Nikos86

Member
Μηνύματα
554
Likes
4.126
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
οποτε μονο με νικη περναει η Κροατία απεναντι σε Ιταλία.. χλωμο αλλά οχι αδύνατο..
Και με νίκη πάλι μπορεί να μην περάσει. Αν Ιταλία- Ισπανία έρθει Χ και η Αλβανία κερδίσει Ισπανία, αποχαιρετάει η Κροατία. Θα μου πεις απίθανο αλλά ποτέ δεν ξέρεις
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
554
Likes
4.126
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
θα γινει εθνικη γιορτη με επετειους και παρελασεις...
Κοίτα είναι σκληρή ομάδα. Έχω έπαιξα για πλάκα 4 ευρώ πως θα το πάρει. (Κι αν σου κάτσει?😁) Μου θυμίζει λίγο Ελλάδα 2004. Βέβαια δέχονται μέχρι στιγμής πιο εύκολα γκολ απ' ότι δεχόμασταν εμείς.
Πιο πολύ βέβαια από τα αουτσάιντερ μέχρι στιγμης μου άρεσε η Ρουμανία. Εκλεψε τη παράσταση στην 1η αγωνιστική κατά τη γνώμη μου. Και σε αυτήν έπαιξα λίγα. Για να δούμε τι θα κάνει στη συνέχεια...
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
554
Likes
4.126
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Το Σλοβενία Σερβία: 1-1 δίκαιο.

Αγγλία - Δανία: 1-1. Δίκαιο κι αυτό. Κάπως καλύτερη η Δανία. Πόνεσαν τα μάτια μας και αυτή την αγωνιστική με την Αγγλία.

Ιταλία- Ισπανία: 0-1. Καθόλου ενδεικτικό της εικόνας του ματς που ήταν μονόλογος της Ισπανίας. Πλήρως απογοητευτική η Ιταλία απέναντι στην Ισπανία. Η Κροατία στάθηκε πολύ καλύτερα κι ας έφαγε 3 γκολ.

Πάντως δεν ενθουσιάζει αυτό το Euro μέχρι στιγμής. Καμμία σχέση με το Μουντιάλ που είχε πολύ καλύτερο θέαμα.

Κατά τη γνώμη μου αυτές οι διοργανώσεις (ιδίως το Μουντιάλ) πρέπει να γίνονται χειμώνα στα μέσα των πρωταθλημάτων που οι παίκτες είναι σε φόρμα. Ας διακόπτονται τα πρωταθλήματα μια φορά τα 4 χρόνια, δεν έγινε και τίποτα.
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.611
Η είδηση κανονικά δεν είναι ότι θέλουν να διώξουν τους τουρίστες, αλλά τις χιλιάδες μαιντανούς
που πηγαίνουν καθημερινά , όχι για να κάνουν μπάνιο , αλλά να βγουνε φωτογραφίες για το ινστα, τικ-τοκ , κλπ΄.
Είναι μια απομονωμένη περιοχή, αρκετά δύσβατη που χωρά έως 200 άτομα και πηγαίνουν καθημερινά
4000 άτομα. Είναι μέρος που δεν έχει αναψυκτήριο, η εγκαταστάσεις, η ξαπλώστρες και καταλαβαίνεις
κατουρούν και χ@ζουν όπου βρουν. Συν τα δεκάδες μπουκάλια νερό, μπυρες,αναψυκτικά κλπ που
παρατάνε.
Λόγω της δύσκολης πρόσβασης, ήταν μέρος που πήγαινε ο κόσμος να απολαύσει την ηρεμία του και
να κάνει γυμνισμό.
Τώρα δεν μπορεί, γιατί ο κόλος του καθενός ήταν αποτυπωμένος σε δεκάδες φωτογραφίες και βίντεο.
Γι αυτό τα πήραν στο κρανίο.
Το Σλοβενία Σερβία: 1-1 δίκαιο.

Αγγλία - Δανία: 1-1. Δίκαιο κι αυτό. Κάπως καλύτερη η Δανία. Πόνεσαν τα μάτια μας και αυτή την αγωνιστική με την Αγγλία.

Ιταλία- Ισπανία: 0-1. Καθόλου ενδεικτικό της εικόνας του ματς που ήταν μονόλογος της Ισπανίας. Πλήρως απογοητευτική η Ιταλία απέναντι στην Ισπανία. Η Κροατία στάθηκε πολύ καλύτερα κι ας έφαγε 3 γκολ.

Πάντως δεν ενθουσιάζει αυτό το Euro μέχρι στιγμής. Καμμία σχέση με το Μουντιάλ που είχε πολύ καλύτερο θέαμα.

Κατά τη γνώμη μου αυτές οι διοργανώσεις (ιδίως το Μουντιάλ) πρέπει να γίνονται χειμώνα στα μέσα των πρωταθλημάτων που οι παίκτες είναι σε φόρμα. Ας διακόπτονται τα πρωταθλήματα μια φορά τα 4 χρόνια, δεν έγινε και τίποτα.
Οντως φιλε . Φαινονται ξεζουμισμενοι οι παικτες. Συγκριτικα με το μουντιαλ κανει μπαμ η διαφορα....
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.690
Likes
16.629
Πολύ καλη η Ισπανία και με τα μεγάλα ταλεντα Γιαμαλ, Πεντρι, Γουίλιαμς που διαθετει μπορει να φθασει τελικο και να διεκδικήσει το τροπαιο .. μου αρεσει περισσότερο απο οσες εχω δει απλά δεν ξερω αν θα εχει διαρκεια..

Η Ιταλία παντα βρισκει τροπο ακομα και οταν δεν ειναι πολύ καλη οπως χθες να μπορει να διεκδικει.. ειχε και εναν πολύ καλο Ντοναρουμα που την κρατησε στο παιχνιδι.. τωρα θελει ισοπαλία η νικη για να περασει απεναντι σε Κροατια.. αυτο θα ειναι και ενα παιχνιδι φωτια και για τους 2..

η Αγγλια ψιλοαναμενομενο το αποτελεσμα αλλά δεν θα φυγει νωρίς ..

Γαλλια Ολλανδια το βραδυ με τον Μπαπε να μην ειναι βεβαιος για το παιχνιδι..

Οι παιχτες πως να μην ειναι ξεζουμισμενοι οταν εχουν πολλοι απο αυτους πανω απο 60 παιχνιδια στα ποδια τους..
 

turms

Member
Μηνύματα
2.091
Likes
2.910
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
στην ουσία καλούνται για 15 χρονια, από τα 20 ως τα 35 περίπου (k αυτό με το ζόρι) να παίξουν μπάλα επαγγελματικά, k να βγάλουν λεφτά για να ζήσουν τρεις ζωές μετά.
Συνεπώς να βρούνε δυνάμεις k να παίξουν.
Ξέρω μεγάλη κουβέντα τώρα, αλλα εγώ έτσι το βλέπω. Οι πορτογάλοι έχουν δυο 40δες αν δεν κάνω λάθος.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.769
Likes
51.099
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
στην ουσία καλούνται για 15 χρονια, από τα 20 ως τα 35 περίπου (k αυτό με το ζόρι) να παίξουν μπάλα επαγγελματικά, k να βγάλουν λεφτά για να ζήσουν τρεις ζωές μετά.
Συνεπώς να βρούνε δυνάμεις k να παίξουν.
Ξέρω μεγάλη κουβέντα τώρα, αλλα εγώ έτσι το βλέπω. Οι πορτογάλοι έχουν δυο 40δες αν δεν κάνω λάθος.
Ακριβως επειδη εχουν μονο 15 χρονια προσπαθουν να μην καουν και τραυματιστουν γιατι μετα χάνεις 1-2 χρονια συν τη μειωση της αξιας σου μετα απο τραυματισμο.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.091
Likes
2.910
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Ακριβως επειδη εχουν μονο 15 χρονια προσπαθουν να μην καουν και τραυματιστουν γιατι μετα χάνεις 1-2 χρονια συν τη μειωση της αξιας σου μετα απο τραυματισμο.
ναι είναι οι δυο όψεις του ιδιου νομίσματος.
Το δέχομαι k αυτό. Αν k οι τραυματισμοί είναι μες το πρόγραμμα όταν παίζεις μπάλα, μπάσκετ κλπ
Αλλα τότε απλά ας μην πάνε στην Εθνική.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
554
Likes
4.126
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Ποιός στοιχηματίζετε πως θα το πάρει ρε παιδιά;

Εντάξει ακόμα είναι νωρίς. Από τα φαβορί Γερμανία θα έλεγα εγώ. Κι η Ισπανία είναι πολύ καλή αλλά το ότι 90 λεπτά μονότερμα δεν μπορούσε να βάλει γκολ και τελικά μπήκε το γκολ με αυτογκόλ με προβληματίζει. Κράτησε ζωντανές τις ελπίδες της Ιταλίας μέχρι το τελευταίο λεπτό σε ένα παιχνίδι που είχε τη πλήρη κυριαρχία. Βέβαια Ιταλία είναι αυτή, αυτό είναι το παιχνίδι της.
Από αουτσάιντερ μου άρεσε η Ρουμανία.

Ολλανδία και Πορτογαλία μου άρεσαν, αλλά πίσω έχουν θέμα.
Γαλλία Αγγλία μέχρι στιγμής τίποτα το ιδιαίτερο.

Εν κατακλείδι αν έπρεπε να πω μία Γερμανία θα έλεγα, γίνεται και στην έδρα της.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.690
Likes
16.629
Ποιός στοιχηματίζετε πως θα το πάρει ρε παιδιά;
Εγω δεν παιζω στοιχηματα.. Αγγλία Γαλλία Γερμανία δινουν οι στοιχηματικές μετα Ισπανία Ιταλία Βελγιο Ολλανδια και μετα Κροατία ...Αυστρία ως εκπληξη οπως και Σερβία Ελβετία κλ

Ξεκάθαρο φαβορι τωρα δεν υπάρχει και οσο παιζονται τα παιχνιδια κάποιοι θα πηγαινουν καλύτερα κάποιοι χειροτερα.. Τη επομενη Πέμπτη που θα εχει τελειωσει η φαση των ομιλων θα εχουμε μια πρωτη εικόνα..

Σημερα θα έλεγα Ισπανία πάντως... αυριο ισως πω Γαλλία..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.357
Μηνύματα
889.793
Μέλη
39.032
Νεότερο μέλος
tzouliadakim

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom