Τουρκία σπουδες στην κωνσταντινουπολη

komotini

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ελπιζω συντομα καπου...
Ταξίδι-Όνειρο
καππαδοκια σε αεροστατο..
με ενδιαφερει να μεινω κωνσταντινουπολη για καποιο χρονικο διαστημα.αν μπορει καποιος να με κατατοπισει σχετικα με την διαμονη το κοστος ζωης τισ συνθηκες κτλ.ο σκοπος μου ειναι να παρακολουθησω μαθηματα για να εξοικιωθω με την γλωσσα.γνωριζω τουρκικα σε βασικο επιπεδο.
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.344
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Κόστος ζωής ίδιο με την Ελλάδα. Τα εισιτήρια στις αστικές συγκοινωνίες είναι όμως φτηνότερα.
Θα σε συμβούλευα να βρεις σπίτι κοντά στο σχολείο σου, γιατί οι αποστάσεις είναι τεράστιες και υπάρχει έντονο κυκλοφοριακό, με αποτέλεσμα μεγάλες καθυστερήσεις.
Όλα τα άλλα, ενοίκια κλπ, εξαρτώνται από την περιοχή που θα μείνεις και από την κατάσταση του σπιτιού.
Για να πάρεις μια ιδέα από ενοίκια μπες στα:
istanbulrentals.com
istanbulrentalguides.com
flatsinistanbul.com
rentalinistanbul.com
 

komotini

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ελπιζω συντομα καπου...
Ταξίδι-Όνειρο
καππαδοκια σε αεροστατο..
σ ευχαριστω για τις πληροφοριες.απ οτι βλεπω τα ενοικια ειναι ολιγον τι απαγορευτικα!!!!
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.344
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Άμα πας, θα βρεις χιλιάδες αγγελίες σε τοπικές εφημερίδες, με πολύ χαμηλότερα ενοίκια.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.134
Likes
3.040
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εγω ηξερα οτι ειναι πολυ χαμηλοτερο το κοστος ζωης εκει...φημες;;;
 

komotini

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ελπιζω συντομα καπου...
Ταξίδι-Όνειρο
καππαδοκια σε αεροστατο..
επειδη δεν εχω εμπειρια απο ταξιδια και μια κοπελα μονη στην τουρκια ειναι ενα θεμα κατα την γνωμη μου,θα με διευκολυνε πολυ αν εβρισκα κατι απο πριν.
 

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)
Το κοστος ζωης ειναι σχεδον το μισο .....
Οτι έχει εδω ενα ευρώ εκει εχει μια λίρα, και με την αναλογία 1ευρω = 2,13 λίρες καταλαβαινεις πως ειναι φτηνοτερο το κοστος.
Για ενοικια δεν ξερω γιατι σαν τουριστας εχω παει 2 φορες
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Κι εγω να σας πω τη μαυρη μου αληθεια, σαν τουριστας τα βρισκω πολυ φθηνοτερα. Η κοπελα ομως παει για σπουδες. Για τα νοικια, λογαριασμους, σουπερ μαρκετ κλπ, δεν γνωριζω. Δεδομενου ομως οτι, η οικονομια της Τουρκιας στηριζεται στους εμμεσους και οχι στους αμεσους φορους, νομιζω οτι το κοστος ζωης πανω κατω δεν εχει μεγαλη διαφορα με 'δω.
 

komotini

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ελπιζω συντομα καπου...
Ταξίδι-Όνειρο
καππαδοκια σε αεροστατο..
το θεμα ειναι οτι τα ενοικια ειναι ακριβα αν θελεισ να μεινεις σε περιοχη που ειναι λιγο πιο ησυχα τα πραγματα και νιωθεις σχετικα μια ασφαλεια.οσον αφορα το κοστος ζωης αποτι ξερω οι μετακινησεις ειναι φτηνες και το σουπερ μαρκετ.απο σχετικες ερευνες που εχω κανει σε διαφορα sites τα σπιτια που βρισκονται σε ιδια επιπεδα ενοικιων με ελλαδα πχ 22τμ σε τιμη 300 η 400 βρισκονται σε καποιες περιοχες επιφοβες και η κατασταση τους δεν ειναι η καλυτερη.αυτα που ηταν επιπλωμενα και ειχαν ολες τις προυποθεσεις για μια ανετη διαμονη αγγιζουν το 1000αρικο.μονο με συγκατοικο και παλι πολλα ειναι τα χρηματα...
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Το κοστος ζωης ειναι σχεδον το μισο .....
Οτι έχει εδω ενα ευρώ εκει εχει μια λίρα, και με την αναλογία 1ευρω = 2,13 λίρες καταλαβαινεις πως ειναι φτηνοτερο το κοστος.
Φυσικά και δεν ισχύει αυτό. το θέμα είναι πόσες λίρες πληρώνεις και όχι πόσα ευρώ έχει η λίρα.
 

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)
Φυσικά και δεν ισχύει αυτό. το θέμα είναι πόσες λίρες πληρώνεις και όχι πόσα ευρώ έχει η λίρα.
Για σκεψου το λιγο.

Μπουκαλι με νερο 1 ευρω εδω 1 λιρα εκει.

Αλλα η 1 λιρα ειναι 0,47 ευρω, Δηλαδη περνεις ενα μπουκαλι με 0,47 ευρω και πληρωσε εσυ οπως θες. Σε ευρω η σε λιρες... ;)

Και πριν χρονια (πριν την αφαίρεση των 6 μηδενικων από την λίρα) εδινες 1 εκατομμυριο λιρες για ενα μπουκαλι νερο....
Παλι πιο ακριβα ήταν;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.349
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom