Τσεχική Δημοκρατία πραγα ταξιδι

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Αν θελεις να πας με γκρουπ ειναι δικαιωμα σου, το θεμα του ομαδικου ταξιδιου ειναι λιγο ταμπου στο φορουμ (δικαιολογημενα) ασχετα αν οι πιο πολλοι ξεκινησαμε τις ταξιδιωτικες μας αναζητησεις μεσω πρακτορειων και τωρα που ξεψαρωσαμε νιωθουμε οτι ολοι ειναι το ιδιο ανετοι αλλα θα σου πω τις σκεψεις μου
Το βεβαιο ειναι οτι αν οργανωσεις το ταξιδι μονη σου σιγουρα θα περασεις καλυτερα για πολλους λογους αλλα ας υποθεσουμε οτι
1. δεν εχεις εμπειρια στα ταξιδια
2. εχεις εμπειρια αλλα νομιζεις οτι δεν εχεις το χρονο να οργανωσεις κατι (διαβασμα σε βιβλια και ιντερνετ, ψαξιμο για κρατησεις κλπ) και προκειμενου να καθεσαι να κοιτας τους τοιχους του σπιτιου σου επιλεγεις οργανωμενο ταξιδι
Επιλεγεις λοιπον ενα πρακτορειο, ζητας να σου πουμε καποιο καλο και αξιοπιστο. Ολα τα επωνυμα πρακτορεια ειναι καλα και αξιοπιστα εκτος απροοπτου (βλ. manos πριν απο πολλα χρονια) αλλα το προβλημα ειναι τι αρχηγο-συνοδο του γκρουπ θα εχουν. Αυτο δεν μπορει να σου το εξασφαλισει κανενα πρακτορειο, επομενως για να μην πεσεις σε κανεναν που δεν ξερει που παν τα 4 (μου ετυχαν τετοιοι αρκετοι για να μην πω οι περισσοτεροι) αναγκαζεσαι να αγορασεις τουριστικους οδηγους, να τους διαβασεις και να υπογραμμισεις οτι σε ενδιαφερει, να βρεις αξιοθεατα, προτεινομενα μερη για φαγητο, διασκεδαση, περιπατους, διαδρομες κλπ. να αναζητησεις πληροφοριες σε αυτο το φορουμ, με 2 λογια να καλυψεις τα νωτα σου αν πεσεις σε κανεναν ασχετο ή βαριεστημενο.
Αν κανεις λοιπον ολα τα παραπανω τι σου απομενει για ενα ανεξαρτητο ταξιδι? Μονο λιγα κλικ για την κρατηση της πτησης και του ξενοδοχειου και το ταξι που θα σε παει σε αυτο.
Απο τους κανονισμους του φορουμ απαγορευεται να σου προτεινω πρακτορεια αλλα μετα απο καιρο θα ανακαλυψεις οτι το καλυτερο ειναι το Katerina_s86 travel.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.994
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Έτσι ακριβώς. Σιχάθηκα την Τυνησία αποκλειστικά λόγω ξεναγού. Αν είχα νοιαστεί λίγο και δεν πήγαινα σαν το γίδι, θα έβλεπα αυτά ακριβώς που ήθελα και όχι την μουτσούνα του ξεναγού να ρίχνει ύπνους από καφετέρια σε καφετέρια..
 

katerina_s86

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Σε ευχαριστω πολυ για την αξιολογη απαντηση! Αναγκαστικα θα ταξιδεψω με τουριστικο διοτι θα παω με τη μητερα μου που ειναι καποιας ηλικιας και θελει να νιωθει ασφαλεια. Δυστυχως την εχω πατησει στο παρελθον με καποιο τουριστικο γραφειο και για αυτο το ψαχνω λιγο καλυτερα.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Οργανωμένο στην Πράγα .... μεγάλη ανατριχίλα
πλάκα κάνω
Λοιπόν Κατερίνα αν ψαχνεις εδω μεσα να βρεις εστω και έναν να σου προτείνει γραφείο τσάμπα κόπο κάνεις .
ψάξου μόνη σου μεσω των ''μεγαλων '' γραφείων για σίγουρη αναχώρηση και τύριση του προγραμματος
και οταν με το καλό γυρίσεις να μας πεις αν τελικά θα έπρεπε να πατε μόνες σας
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Λοιπον παιδια ...σοβαρα τωρα ..θα ελεγα να υπαρχουν στους κανονισμους του φορουμ ,τους οποιους διαβαζει και αποδεχεται καποιος οταν γινεται μελος ,το εξης:
"Απαγορευεται η αναφορα των κατωθι λεξεων:Ντουμπαι-γκρουπ-Καιρο και Πραγα",ετσι ωστε να λαμβανουν γνωση τα νεα μελη και να μην διαπραττουν ατοπηματα!χεχεχεχεχε
 

katerina_s86

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ όσους μου έχουν στείλει προσωπικό μήνυμα. Ήταν όλα χρήσιμα! Δε μπορώ να ανταποδώσω γιατί δεν έχω δημοσιεύσει ακομη 20 μηνύματα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.535
Μηνύματα
899.430
Μέλη
39.250
Νεότερο μέλος
sofiamts

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom