Χαλκιδα αξιζει για 3 διανυκτερευσεις? Που να κλεισω δωματιο?

AGGANIS

Member
Μηνύματα
26
Likes
0
Αναζητώντας προορισμό για το 3ήμερο της 28η Οκτωβρίου σχεφτηκα την Χαλκίδα.
Ήμασταν περαστικοί πριν κανα μηνα και κάτσαμε εκει στην γέφυρα με τα τρελα νερά.
Θυμαμαι ειχε μεγαλο πεζόδρομο διπλα στα νερα με ΠΑΡΑ πολλα μαγαζιά και ηταν όμορφα.
Αν ξερει καποιος απο Χαλκιδα να μου πει αν υπάρχει αλλος πεζόδρομος μεσα στην πόλη ή στο κεντρο καπου και που αξίζει να κλεισω δωμάτιο.
Διαβάζω για τον πεζόδρομο της Ερμού και τον πεζοδρομο Αβαντων
Γενικά μας αρεσουν οι πεζοδρομοι με μαγαζια και φαγαδικα για βολτα και περπατημα.
Που κοντα πρεπει να κλεισω δωμάτιο?
Αξιζει η Χαλκιδα για 3 διανυκτερευσεις?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.943
Likes
10.139
Αναζητώντας προορισμό για το 3ήμερο της 28η Οκτωβρίου σχεφτηκα την Χαλκίδα.
Ήμασταν περαστικοί πριν κανα μηνα και κάτσαμε εκει στην γέφυρα με τα τρελα νερά.
Θυμαμαι ειχε μεγαλο πεζόδρομο διπλα στα νερα με ΠΑΡΑ πολλα μαγαζιά και ηταν όμορφα.
Αν ξερει καποιος απο Χαλκιδα να μου πει αν υπάρχει αλλος πεζόδρομος μεσα στην πόλη ή στο κεντρο καπου και που αξίζει να κλεισω δωμάτιο.
Διαβάζω για τον πεζόδρομο της Ερμού και τον πεζοδρομο Αβαντων
Γενικά μας αρεσουν οι πεζοδρομοι με μαγαζια και φαγαδικα για βολτα και περπατημα.
Που κοντα πρεπει να κλεισω δωμάτιο?
Αξιζει η Χαλκιδα για 3 διανυκτερευσεις?
Για μενα οχι
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.596
Likes
14.792
Αναζητώντας προορισμό για το 3ήμερο της 28η Οκτωβρίου σχεφτηκα την Χαλκίδα.
Ήμασταν περαστικοί πριν κανα μηνα και κάτσαμε εκει στην γέφυρα με τα τρελα νερά.
Θυμαμαι ειχε μεγαλο πεζόδρομο διπλα στα νερα με ΠΑΡΑ πολλα μαγαζιά και ηταν όμορφα.
Αν ξερει καποιος απο Χαλκιδα να μου πει αν υπάρχει αλλος πεζόδρομος μεσα στην πόλη ή στο κεντρο καπου και που αξίζει να κλεισω δωμάτιο.
Διαβάζω για τον πεζόδρομο της Ερμού και τον πεζοδρομο Αβαντων
Γενικά μας αρεσουν οι πεζοδρομοι με μαγαζια και φαγαδικα για βολτα και περπατημα.
Που κοντα πρεπει να κλεισω δωμάτιο?
Αξιζει η Χαλκιδα για 3 διανυκτερευσεις?
Μια μέρα καλά είναι.Τις άλλες δύο εκδρομές.΄Εχει πολλά μέρη η Εύβοια αλλά θα κάνεις και χλμ.Κάπου υπάρχει ένα θέμα για την Εύβοια.
 

alma

Member
Μηνύματα
4.016
Likes
17.051
Αν την έχεις ως βάση για εκδρομές οκ. Περαντζάδα με τα εστιατόρια, κάστρο Καράμπαμπα,κόκκινο σπίτι κλπ...θα περάσεις από όλα σε 1, 1μιση μέρα.Μετά εκδρομές.

Μαγαζιά με θαλασσινά έχει πάρα πολλά τόσο στο κεντρικό δρόμο,κοντά στο ξενοδοχείο Λουσι,οσο κ πιο δίπλα πάλι πάνω στη θάλασσα,δεν θυμάμαι το όνομα του δρόμου.

Επειδή στα 3μερα γίνεται χαμός ή δες για ξενοδοχείο με παρκινγκ ή ίσως κάπου μπορεί να πληρώσετε ιδιωτικό πάρκινγκ.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.808
Likes
12.537
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Θα συμφωνήσω κι εγώ ότι η Χαλκίδα είναι για μια μέρα μόνο. Ωραία περατζαδα, ωραίες ψαροταβέρνες, ως εκεί.
Η Εύβοια έχει πολύ πολύ όμορφα σημεία, οπότε η Χαλκίδα σε τριήμερο θα μπορούσε να αποτελέσει μια καλή βάση.
Αν κι εγώ προσωπικά αν ήταν να κάνω φθινοπωρινό τριήμερο Εύβοια θα προτιμούσα να μείνω στη Στενή πχ και γενικά να γυρίσω λίγο φύση, κάνοντας και ένα πέρασμα από Χαλκίδα στο τέλος της εκδρομής για ουζοκατάνυξη.
 

AGGANIS

Member
Μηνύματα
26
Likes
0
Βασικά θέλω ξεκούραση και ηρεμία.
Βολτες - καφε - φαγητο
Απο τους πεζόδρομους, που αναφερω, ποιος ειναι καλύτερος?
Που κοντα να αναζητήσω διαμονη?
 

Chris22

Member
Μηνύματα
66
Likes
111
Καλησπέρα,Αβάντων είναι ο δρόμος με τα εμπορικά καταστήματα της πόλης..Δεν γνωρίζω το μπάτζετ για διαμονή, οι επιλογές για διαμονή μέσα στην πόλη σε ξενοδοχεία,δεν είναι και πάρα πολλές.. Lucy,παλίρροια και φαντάζομαι αρκετά airbnb..Για τρεις μέρες είναι μια χαρά νομίζω.. 28 Οκτωβρίου γίνεται και η μαθητική παρέλαση στην παραλία της Χαλκίδας.. Μια μέρα εκδρομή Στενή και πέριξ,γύρω στο μισάωρο από Χαλκίδα..Υπολόγισε ότι τέτοιες μέρες έχει πάρα πολύ κόσμο οπουδήποτε,καφέ,φαγητό κτλ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.555
Μηνύματα
900.928
Μέλη
39.286
Νεότερο μέλος
pankkk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom