Χακάρισμα στη Booking!!!!

tatooine

Member
Μηνύματα
1.847
Likes
7.340
Εννοείς για την είσοδο στην σελίδα τους από ιδιώτες; Το έχει χρόνια (πριν και από αρκετές τράπεζες) και δουλεύει μια χαρά. Αν αλλάξεις πλοηγό η συσκευή η σβήσεις τα μπισκότα τότε σου ζητάει δεύτερη επιβεβαίωση με μήνυμα.
 

nikos19811

Member
Μηνύματα
85
Likes
24
Εγώ δεν κατάλαβα πως τους πληρώσατε. Δηλαδή στην αρχική κράτηση δεν κάνατε επιβεβαίωση της κράτησης με κάποια κάρτα; Πως ήρθε εκ των υστέρων μήνυμα;
Παιδιά μου ήρθε μυνημα μέσω πλατφόρμας booking να πληρώσω το ξενοδοχείο αφού το πλήρωσα ανακάλυψα ότι ήταν απάτη ..έκανα στην τράπεζα αμφισβήτηση πληρωμής επικοινώνησα με το ξενοδοχείο κ περιμένω απάντηση ..εχει κανείς ανάλογη εμπειρία ;;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.879
Likes
16.491
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Παιδιά μου ήρθε μυνημα μέσω πλατφόρμας booking να πληρώσω το ξενοδοχείο αφού το πλήρωσα ανακάλυψα ότι ήταν απάτη ..έκανα στην τράπεζα αμφισβήτηση πληρωμής επικοινώνησα με το ξενοδοχείο κ περιμένω απάντηση ..εχει κανείς ανάλογη εμπειρία ;;
Αν διαβάσεις το νήμα προς τα πίσω, θα διαπιστώσεις πως υπήρξαν και άλλες περιπτώσεις σαν την δική σου.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.199
Likes
4.136
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Παιδιά μου ήρθε μυνημα μέσω πλατφόρμας booking να πληρώσω το ξενοδοχείο αφού το πλήρωσα ανακάλυψα ότι ήταν απάτη ..έκανα στην τράπεζα αμφισβήτηση πληρωμής επικοινώνησα με το ξενοδοχείο κ περιμένω απάντηση ..εχει κανείς ανάλογη εμπειρία ;;
Σου ήρθε σύνδεσμος μέσα από τα μηνύματα με το κατάλυμα και πάτησες και πλήρωσες εκεί;
Δεν είχες βάλει τα στοιχεία της κάρτας σου κατά τη διαδικασία της κράτησης;
Σου ήρθε χακαρισμενο email από την Booking με σύνδεσμο;
 

nikos19811

Member
Μηνύματα
85
Likes
24
Σου ήρθε σύνδεσμος μέσα από τα μηνύματα με το κατάλυμα και πάτησες και πλήρωσες εκεί;
Δεν είχες βάλει τα στοιχεία της κάρτας σου κατά τη διαδικασία της κράτησης;
Σου ήρθε χακαρισμενο email από την Booking με σύνδεσμο;
Ναι αυτό ακριβώς έβαλα στοιχεία έκανα πληρωμή και τώρα τρέχω
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.589
Likes
14.772
Συμπέρασμα όταν έρχεται mail με σύνδεσμο πρώτα τσεκάρουμε προέλευση και μετά βάζουμε στοιχεία κάρτας.
 

patrizia

Member
Μηνύματα
244
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Καλύτερα να βάζετε στοιχεία κάρτας prepaid με την κράτηση και να τα τραβάνε από κει μόνοι τους
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.199
Likes
4.136
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Ναι αυτό ακριβώς έβαλα στοιχεία έκανα πληρωμή και τώρα τρέχω
Δεν μας λες όμως που σου ήρθε ο σύνδεσμος.
Στην εφαρμογή ή στο email σου;
Το ξενοδοχείο έχει το πρόβλημα γιατί τα δικά του συστήματα παραβιάστηκαν από hakers.
Να επιμείνεις στην τράπεζα για την αμφισβήτηση της συναλλαγής.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.120
Likes
1.710
Παιδιά μου ήρθε μυνημα μέσω πλατφόρμας booking να πληρώσω το ξενοδοχείο αφού το πλήρωσα ανακάλυψα ότι ήταν απάτη ..έκανα στην τράπεζα αμφισβήτηση πληρωμής επικοινώνησα με το ξενοδοχείο κ περιμένω απάντηση ..εχει κανείς ανάλογη εμπειρία ;;
Κι εμένα μου ήρθε τέτοιο μήνυμα (δεύτερη φορά που συμβαίνει) και εννοείται το αγνόησα, αφού η πληρωμή γίνεται στη booking προκαθορισμένη ημερομηνία. Έκανα αναφορά στη booking.com αυτή τη φορά και απάντησαν ως εξής:

Απολογούμαστε για τυχόν ταλαιπωρία σας.

Λυπούμαστε για αυτό. Αν έχετε κάνει κλικ σε κάποιο σύνδεσμο, σας συστήνουμε να αλλάξετε κωδικούς πρόσβασης και να μπλοκάρετε τις αντίστοιχες κάρτες ή λογαριασμούς.

Παρακαλούμε στείλτε μας τις αποδείξεις της χρεώσης και θα κάνουμε ό,τι καλύτερο για να λάβετε επιστροφή χρημάτων.

Αν δεν έχετε προβεί στα παραπάνω, παρακαλούμε όπως αγνοήσετε το μήνυμα που δεχθήκατε, καθώς, βάσει πολιτικής κράτησης, η κράτησή σας είναι προγραμματισμένη να πληρωθεί αυτόματα μέσω της πλατφόρμας μας στις ΧΧ/ΧΧ/2024 μέχρι τα μεσάνυχτα εκείνης της ημέρας.

Θα ελέγξουμε με το αρμόδιο τμήμα την προέλευση του παραπάνω link που σας εστάλη.
 

nikos19811

Member
Μηνύματα
85
Likes
24
Σου ήρθε σύνδεσμος μέσα από τα μηνύματα με το κατάλυμα και πάτησες και πλήρωσες εκεί;
Δεν είχες βάλει τα στοιχεία της κάρτας σου κατά τη διαδικασία της κράτησης;
Σου ήρθε χακαρισμενο email από την Booking με σύνδεσμο;
Μυνημα στην εφαρμογή της booking ..και είχε έναν σύνδεσμο να πατήσω κ τον πάτησα 😭
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.010
Likes
20.207
Την έχω πατήσει κι εγώ. Από τότε μεγάλη προσοχή, δε πληρωνουμε ποτε εκτός πλατφόρμας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.009
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom