Γενικά Φαγητο στα αεροπλανα

taver

Member
Μηνύματα
12.605
Likes
29.842
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Η μεγάλη ποιοτική διαφορά είναι μεταξύ Business & First. Στην τελευταία (Lufthansa, Swiss) το φαγητό μαγειρεύεται μέσα στο αεροπλάνο, με υλικά υψηλών προδιαγραφών. Μενού 6-7 πιάτων, με χαβιάρια, top κρασιά και ποτά, κλπ.
 

kourkoumbini

Member
Μηνύματα
140
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Lisboa :)
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινικής Αμερικής
PS. Μεγάλη ποιοτική διαφορά στο φαγητό της Business στην Emirates σε σχέση με την Economy. Πάντως, το τελευταίο ήταν μάλλον το καλύτερο απ' όσα άλλα αντίστοιχα δοκίμασα.
Καλά, αυτό είναι σίγουρο και προσυπογράφω στα λεγόμενα. Απλά, λυπάμαι να δώσω τα τριπλάσια λεφτά για Business με Emirates. Αλλά, οτι αξίζει, αξίζει από όλες τις απόψεις. :xmas_wink:
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.021
Likes
20.238
Πλαστικό φαγητό στα αεροπλάνα ναι, αλλά ο καλός ο μύλος όταν πεινάει όλα τα τρώει...αν θυμηθώ κυρίως από τα μεγάλα ταξίδια μου, έχω να παρατηρήσω το καλό φαγητό των Εμίρηδων, το άθλιο της Λουφτβάφε και το υπέροχο ψάρι στους Τούρκους...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
λυπάμαι να δώσω τα τριπλάσια λεφτά για Business με Emirates.
Και ποιός δεν λυπάται καλή μου; Απλά μιλάμε για αναβαθμίσεις - όταν αυτές συμβαίνουν, είτε για τα ωραία μας μάτια είτε με τα ωραία μας μίλια! :haha:
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.097
Likes
6.563
Πάντως η Singapore κορυφή στην οικονομική.
Πάντα σε σχέση με τις άλλες.Με την προϋπόθεση ότι όλες έχουν πλαστικό φαγητό.
Εκτός και αν η πείνα με είχε λαλήσει!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.720
Likes
44.167
Και ποιός δεν λυπάται καλή μου; Απλά μιλάμε για αναβαθμίσεις - όταν αυτές συμβαίνουν, είτε για τα ωραία μας μάτια είτε με τα ωραία μας μίλια! :haha:
Στην περίπτωσή μου αναβάθμιση ήταν, κι εγώ τα λυπάμαι τα έξτρα λεφτά.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Στην τελευταία (Lufthansa, Swiss) το φαγητό μαγειρεύεται μέσα στο αεροπλάνο, με υλικά υψηλών προδιαγραφών
Απο περιέργεια μια φορά θα πληρώσω first class και θα παραγγείλω αρνί στη σούβλα...
 

Varg83

Member
Μηνύματα
133
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλια-Νεα Ζηλανδια
Το πρωινο της Lufthansa περσι το καλοκαιρι για Φρανκφουρτη.

aimageshack.us_a_img266_3648_dsc01860va.jpg



Να σημειωθει οτι η Brussels (δεν ξερω ανα υπαρχει ακομη, μακαρι να μην υπαρχει) προπερσι στην πτηση Βρυξελλες Λισαβωνα δεν εδινε ουτε νερο!!! Ουτε καραμελα για την απογειωση!!!
 

Varg83

Member
Μηνύματα
133
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλια-Νεα Ζηλανδια
Παντως τα εστιατορια στο αεροδρομιο των Βρυξελλων μου εχουν μεινει για τις ωραιες μυρωδιες και τα νοστημα junk food!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.207
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πολύ ικανοποιητικό το φαγητό στη μεσημεριανή πτήση της Αir China για Μόναχο. Δυστυχώς είχαν τελειώσει οι κινέζικες μπύρες όταν παρήγγειλα.

aimg713.imageshack.us_img713_9056_airchina.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.557
Μηνύματα
901.207
Μέλη
39.293
Νεότερο μέλος
xristnadrag@gmail

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom