Υπερτουρισμός

alma

Member
Μηνύματα
3.772
Likes
15.359
Ας οψεται που η μικρη μου τελειωσε Πανελληνιες και αντε να μην παμε σε κανα νησί; ε μα σε αυτό ειναι αναγκη να πάμε!!!
Τόσες νησάρες έχει η χώρας βρε.Αν δεν έχεις δουλειά,άδειες κλπ μπορείτε να πάτε 12νησα.Όχι εκεί που γίνεται χαμός.Επιλέξτε Κάλυμνο,Νίσυρο,Αγαθονήσι κλπ

Τώρα που το σκέφτομαι κ εκεί καλύτερα Σεπτέμβριο. :)

Κάλυμνο ακόμα κ Σεπτέμβριο δύσκολα έβρισκες πάρκινγ στα σημεία του ωραίου ηλιοβασιλέματος...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.271
Likes
42.039
Σεπτεμβριο ισως ψαχνουμε σπιτι για δεν ξερω που και δοξα τω θεω ζωη ναχουμε να τρεχουμε απο δω και απο κει..
Ολοι την ιδια ψυχολογια εχουμε. Στειλτε μας οσους λενε "τα ταξιδια ειναι επενδυση" οταν περιμενεις μη σου ερθει κεραμιδα ενοικιου.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.772
Likes
15.359
Μας μαστιγωσε καλά η @alma .. ουτε μια ωρα απο το χωριο μου το πανεμορφο Πάικο και η Γουμενισσα αλλά τα εχουμε "φτυσμένα"..
Κ εμένα Βορειοελλαδίτες μου τα πρότειναν. :)
Αλλά μόνο εσείς μάλλον τα έχετε τώρα πια φτυσμένα.


Από Αθήνα κ Χίο,ως Πολωνία κ Τσεχία οι τουρίστες τα ανακαλύπτουν σιγα-σιγά...
 

alma

Member
Μηνύματα
3.772
Likes
15.359
Τωρα συγγνωμη αλλα ακομη κι εγω πρν απο δεκαετιες ειχα παει Σκιαθο στον χαμο μετα τις Πανελλαδικες. Οχι Δωδεκανησα.
Καλά ξέρω πολλούς που πάνε τώρα 12νησα μετά από πανελλαδικές.Φέτος.Κι εμείς πήγαμε πριν λίγα χρόνια.

Δεν ξέρω τι έκανες πριν δεκαετίες αλλά δεν ξέρω κανέναν με χαμηλό μπάτζετ που να επιλέγει ακριβά νησιά.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.690
Likes
16.629
Τα δωδεκάνησα ειναι θαυμασια και ποιο μερος δεν ειναι θα πει κάποιος.. Εχουν μεινει πολλά μερη σε Ελλάδα που θελω να παω και πολλά για 2η και 3η φορά.. Το Βορειο Αιγαιο, Ιονιο (εκτος Κερκυρα και Ζακυνθο), Κυκλάδες και δω σε καπως λιγοτερο τουριστικά, Πελλοπονησος κλ που να πρωτοπας;; επισης τα μακρυνα έχουν τεραστιο κοστος με ακτοπλοικά ειδικα οταν θελεις και αμάξι και ειναι ενα θεμα ..
μια καλή προταση ειναι Λήμνος απο Καβαλα με καράβι που εχει προσφορα cosmote.. προχθες που το εβλεπα εβγαινε 80 με 90 ευρω 3 ατομα και αμαξι πηγαινελα..

Προτασεις πολλες για μη τουριστικά μερη .. βαζουμε την διαθεση και φυγαμε..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.271
Likes
42.039
Καλά ξέρω πολλούς που πάνε τώρα 12νησα μετά από πανελλαδικές.Φέτος.Κι εμείς πήγαμε πριν λίγα χρόνια.

Δεν ξέρω τι έκανες πριν δεκαετίες αλλά δεν ξέρω κανέναν με χαμηλό μπάτζετ που να επιλέγει ακριβά νησιά.
Απο ο,τι ακουω τα ταξιδιωτικα πρακτορεια αναλάμβανουν μαζικα τους 18ρηδες για Παρο και Ιο για φτηνο πιωμα. Αν ειναι ακριβο το νησι, τους πανε πολυ λιγες μερες, οσο να βγουν οι φωτο για το ινστα. Μη φανταστεις το τοτε στιλ δοακοπων για καμποσες μερες. Ειναι απιστευτο ποσο διαφορετικες ειναι οι νοοτροπιες τωρα. Παιδι φιλης προτιμαει ενα τριημερο στην Παρο παρα μια εβδομαδα σε πιο low profile νησι με τα ιδια λεφτα λογω μαζικοτηττας που τη θεωρουν προσον τους νησιου.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.357
Μηνύματα
889.793
Μέλη
39.032
Νεότερο μέλος
tzouliadakim

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom