Νεπάλ Το Νεπάλ, εγώ και ο Γκιούλιβερ!!

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Σταμάτησα να παλεύω για να βρώ τον γρίφο!!
τι να ήταν που δεν το είδες εσύ...τι να ήταν...:roll:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
:haha::haha::haha::haha:
Σε παρακαλω,δωσε μου αμεσως το ονομα του ξενοδοχειου να παρω τον καλο μου εκει δωρο επετειου γαμου...(μια μικρη λεπτομερεια,εχει υψος 2.02. λες να εχουμε προβλημα??:rolleyes:)
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.066
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
newa chen το όνομα (έχει σάιτ στο διαδίκτυο). ΝΑΙ!!! θα έχει μεγάαααλο πρόβλημα. Θα γυρίσει στην Ελλάδα 1.52:haha::haha::haha::haha:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Αυτο θελω αγαπητη μου!!!:clap:
Επιτελους η εκδικηση του κοντου(της αφεντιας μου)!!:D
Εγω θα χοροπηδαω κι αυτος θα κουτρουβαλαει...:rolleyes:
να μαθει να με λεει εμενα κοντη!!:mad:
Αυτα ειναι δωματια!!!:haha:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.066
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Αγαπητή μου Meli βιάζεσαι. Δεν αποκάλυψα ακόμα όοοολες τις χάρες του συγκεκριμένου ξενοδοχείου. Μπορεί να αλλάξεις γνώμη και να αναβάλεις την εκδίκησή σου για αργότερα.:haha::haha::haha:
(παρεπιπτόντως αυτό το σχόλιό σου με έκανε και έσκασα στα γέλια, φοβερό χιούμορ).
Μεταξύ μας ο δικός μου είναι 1.85 και με τα καρούμπαλα που απέκτησε γύρισε 2.45:haha::haha::haha:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
A,oοχιιι!!! Ολα κι ολα,μην μου το χαλας!! Μια καμπουρα,ενα στραβωμα λαιμου,αυτα ειναι επιτυχιες! Να ψηλωσει κι αλλο,οχι δεν θα το ανεχτω αυτο!!:mad:
Σημειωση¨: εχω μεινει και στην Μονεμβασια σε κατι χαμηλοταβανα,μουρλια!!! Ιδως ο Καζιμοντο γυρισε(αυτος καλε,ο κωδωνοκρουστης της μανταμ Εσμεραλδα,που εμεις τον λεμε Κουασιμοδο,βλ.Παναγια των Παρισιων),ετσι τον ελεγα και νομιζε πως ειναι Γαλλος γοης ηθοποιος...:bleh:
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.640
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
μού φαίνεται ακολουθείς την μέθοδο της Σεχραζάτ...
πάνω στο καλύτερο μας κόβεις...
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.066
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Η συνομωσια της βροχής και του ζεστού νερού
Μετά από τα πολλαπλά κατάγματα, τις βαριές κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις, και την θραύση των βρεματικών οστών που υπέστη, όλα ξεκαθάρισαν στο μυαλό μου. Θυμήθηκα ότι μέσα στο αεροπλάνο για Κατμαντού, όταν μπήκα σκέφθηκα άδειο είναι? Κατόπιν όμως μιας προσεκτικότερης ματιάς αντιλήφθηκα ότι ήταν γεμάτο , απλά δεν εξείχαν τα κεφάλια των επιβατών από τα καθίσματα. Αυτό σε συνδυασμό με το ύψος της κοπέλας που μας έδειξε το δωμάτιο (1.46 περίπου), και το γεγονός του ότι το κτήριο ήταν 200 ετών και του είχε γίνει ανασύσταση ακριβώς όπως ήταν στην αρχική του μορφή κατέληξα στο συμπέρασμα ότι το δωμάτιο-κουκλί είχε ύψος από το πάτωμα μέχρι το ταβάνι 1.67. Αφού συνήλθα από το διπλό χτύπημα-σφαλιάρα που δέχτηκα, γυρίζω και κοιτώ τον Γκιούλιβερ που με κοίταγε άφωνος στο κατώφλι της πόρτας διαστάζωντας ακόμα να μπεί μέσα. Τι κοιτάς τον ρωτώ και δεν μπαίνεις? έλα δεν δαγκώνει. Το πολύ πολύ να σε στείλει στο νοσοκομείο για καμμιά αξονική. Διστάκτικά , αργά και προσεκτικά μπαίνει μέσα και αρχίζει την επίθεση "Καλά έψαξες πολύ να το βρείς? " με ρωτά. Λες και εγώ μπορούσα να΄γνώριζα μια τέτοιου είδους λεπτομέρεια. Δωμάτιο έκλεινα, δεν αγόραζα φέρετρο για να ρωτήσω διαστάσεις!!!! Τι θα μπορούσα λοιπόν να ρωτήσω τον ιδιοκτήτη με e-mail "Γειά σας, θα ήθελα ένα δίκλινο, με πρωινό, θέα και ύψος 2,20? Πεστε μου, ρωτάς τέτοια πράγματα? Αμα πιά!! Δεν ξανακλείνω εγώ τίποτα. Ας πάρει ο Γκιούλιβερ ευθύνες. Πάμε παρακάτω.Εγώ δεν είχα μεγάλο πρακτικό πρόβλημα, παρά μόνο αίσθησης γιατί είμαι 1.65 Θα την έβγαζα καθαρη αν θυμόμουν να σκύβω στο δοκάρι μεταξύ των δυο δωματίων που ήταν στο 1.50 (εκεί το έφαγα το κεφάλι μου την πρώτη φορά). Ο Γκιούλιβερ όμως με το 1.85 έκανε πολύπλοκα τα πράγματα. Βάδιζε σκύβωντας συνέχεια, μονολογούσε σαν τις γριές, έλεγε ότι δεν θα μας φτάσουν τα παυσίπονα που έχουμε μαζί μας για τους πονοκεφάλους -ήθελε να αγοράσουμε άλλα 56 κουτιά για να αισθάνεται ασφάλεια- και κάτι μουρμούριζε συνέχεια. Κακή αρχή αδέλφια, κακή αρχή.
Πάμε μου λέει να κάνουμε μπάνιο, να μου αλλάξει η διάθεση και να βγάλουμε τα 54 κιλά λάσπης που έχουμε πάνω μας. Πάμε. Ζεστό νερό δεν έχει. Περιμέναμε, περιμέναμε , τίποτα. Κάτσε του λέω να ξαναντυθώ να πάω κάτω να ρωτήσω την πως την λένε. Ντύνομαι και πάω κάτω. Ρωτάω την κοπέλα γιατί δεν έχει ζεστό νερό και μου απαντάει κατατοπιστικότατα δεν έχει νερό ζεστό γιατί βρέχει (??????????). Α! καλά της λέω και πάω πάνω. Τα νεύρα μου έχουν αρχίσει και κροσοποιούνται. Δεν θα αντέξω για πολύ ακόμα. Το βλέπω , έρχεται. Θα το κάνω το φονικό. Εγώ τις αγροτικές φυλκακές δεν τις γλυτώνω. Το πήρα απόφαση.
Εντάξει? με ρωτά ο Γκιούλιβερ, το τακτοποίησες? Ναι ναι του λέω πήγαινε εσύ να κάνεις και θα έρθω εγώ μετά, μόνο πρόσεξε μην καείς γιατί το νερό είναι καυτό. Εεε α μα πιά!! Αφού τον βλέπω έτσι περίλυπο, κουρασμένο, λασπωμένο και βεβαίως βεβαίως πάνω από όλα καμπούρη, τον λυπάμαι και ξανακατεβαίνω κάτω με άγριες διαθέσεις. Της λέω θέλουμε ζεστό νερό! καλά μου λέει όταν σταματήσει να βρέχει να πάτε αμέσως , θα έχει τότε. Λαμπρά. Ανεβαίνω πάλι πάνω και μετά από λίγο σταμάτησε και η βροχή. Στο μεταξύ όμως στο τραπεζάκι του καθιστικού είχε 2 σελίδες Α4 που έγραφε τους κανονισμούς του ξενοδοχείου τους οποίους διαβάσαμε. Και ένας από αυτούς έλεγε ότι απαγορευόταν το κάπνισμα σε ΟΛΟΥΣ τους χώρους. Δευτερη (ή μήπως 63η) σφαλιάρα. Τα πράγματα έχουν πάρει άσχημη τροπή.
Κάνουμε μπάνιο (με χλιαρό νερό) και λέμε άντε να πάμε έξω να δούμε το χωριό, την πλατεία κλπ. Αφήνουμε το κλειδί στην κοπέλα και οταν της έχουμε γυρίσει την πλάτη να φύγουμε μας λέει με χαρούμενο ύφος "μην ξεχνάτε, στις 9.00 κλειδώνει η εξώπόρτα!" (της οποίας δεν έχουμε κλειδί). Κοιταγόμαστε, ξαναγυρνάμε πίσω και την ρωτάμε τι ακριβώς εννοεί. Αααα μας λέει, οι πελάτες μας πρέπει να γυρνούν στις 9.00 στο ξενοδοχείο , αλλά άμα κάτι συμβεί και καθυστερήσετε, μπορείτε να μας τηλεφωνήσετε για να σας ανοίξουμε!!! Αυτή δεν πρέπει να μας χωνεύει. Δεν εξηγείται. Πως να την πάρουμε τηλέφωνο αφού δεν έχουμε τηλέφωνο!! Διακοπές είμαστε!! Ενα-ένα μας τα λένε βρε παιδί μου. Αργός θάνατος. Παρόλα αυτά εμείς βγήκαμε και όλη την ώρα ρωτάγαμε τι ώρα είναι? τι ώρα είναι? τους σερβιτόρους μην τυχόν και μας κλειδώσουν έξω και περάσουμε την πρώτη μας νύχτα στα παγκάκια. Ουτε όταν ήμουν 15 χρονών δεν είχα τέτοιο άγχος. Δράμα, δράμα.....:(:(:(:(
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Για άλλη μια φορά διασκεδαστικότατη!!!!!
Μπορώ να κάνω μια αδιάκριτη ερώτηση; Πότε σε χώρισε ο Γκιούλιβερ;
Γιατί δεν μπορεί...πρέπει να σε χώρισε!!! Ο άνθρωπος ούτε φαντάρος δεν πρέπει να έχει περάσει τέτοιο καψόνι και ταλαιπώρια:haha::haha::haha:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.066
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Τον Αυγουστο του 2010 το δρομολογώ το διαζύγιο. Αποφάσισα ότι θέλω να πάμε Μαλαισία και μετά αεροπορικώς Καμπότζη και από εκεί οδικώς με chiken bus ή οτοστόπ σε φορτηγο Λάος. Αρα εκεί θα είναι η τελική εξόντωση. Καταλαβαίνεις......:haha::haha::haha::haha:
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Τον Αυγουστο του 2010 το δρομολογώ το διαζύγιο. Αποφάσισα ότι θέλω να πάμε Μαλαισία και μετά αεροπορικώς Καμπότζη και από εκεί οδικώς με chiken bus ή οτοστόπ σε φορτηγο Λάος. Αρα εκεί θα είναι η τελική εξόντωση. Καταλαβαίνεις......:haha::haha::haha::haha:
Διαζύγιο;;;;;;;;;;;;;;
Σε παντρεύτηκε και θες να τον χωρίσεις;;;;;;;;;
Που θα βρείς άλλον τέτοιο ΗΡΩΑ,να φέρνει εις πέρας τις δοκιμασίες που του βάζεις;;
Όταν με το καλό γυρίσετε από Ν.Α.Ασία η ιστορία σου θα έχει τίτλο "Ο Ηρακλής και οι Ασιατικοί άθλοι του"; :haha::haha:
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
μετα απο αυτο το χτυπημα κατω απο τη ζωνη
περιμενω 3 σελιδες νεπαλ ...να επανορθωσεις
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.530
Μηνύματα
899.340
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom