Τι φωτογραφίζετε στα ταξίδια σας;

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
Κυρίως μου αρέσει να φωτογραφίζω όσο πιο πολλά αξιοθέατα μπορώ από το μέρος που επισκέπτομαι...καθώς και ότι παράξενο πέσει στην αντίληψή μου! :xmas_cheesygrin:
 
D

Delmem9770

Guest
Εγώ έχω ένα κόλλημα και φωτογραφίζω όλα τα αξιοθέατα με μένα μπροστά. Για αυτό το λόγο δεν μπορώ να βάλω και πολλές φώτος από τα ταξίδια μου εδώ μέσα.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
1.737
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
"φατσες" πως φωτογραφιζετε; δεν παρεξηγουνται;
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Στα μουλωχτά ή αποκτώ ένα βαθύ χαμόγελο και ζητώ την άδεια για φωτογράφηση
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.159
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Στα μουλωχτά ή αποκτώ ένα βαθύ χαμόγελο και ζητώ την άδεια για φωτογράφηση
Κι εγώ τις ίδιες τακτικές ακολουθώ, αλλά γενικά είναι κάποιες φορές που έρχεσαι λίγο σε δύσκολη θέση όταν είναι να φωτογραφίσεις άλλους και χρειάζεται στοιχειώδη ευγένεια και διακριτικότητα ώστε να μην τους κάνεις να νιώσουν σαν ''αξιοθέατα''...
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
1.737
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
παντως εκτος απο αξιοθεατα... εγω φωτογραφιζω και φαγητα!!! Τα βλεπω μετα και λεω: Ειχαμε φαει αυτο.... εκεινο το αλλο.... Φανταστικο! Ιδιαιτερα γλυκα! Το καλυτερο ομως ειναι η φατσα μου με γουρλωμενα τα ματια να μου τρεχουν τα σαλια!!!!:xmas_redface:
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
"φατσες" πως φωτογραφιζετε; δεν παρεξηγουνται;
Θα μιλησω για ψιλοτριτοκοσμικες χωρες γιατι στην Ευρωπη δεν το εχω δοκιμασει ενω στην Ν Υορκη πχ δεν δινουν δεκαρα.
Αρχικα προσπαθω να δημιουργησω μια γνωριμια. Αν το ¨θεμα¨μου πουλαει κατι το αγοραζω, αν τρωγεται το δοκιμαζω μπροστα του και μετα απο μερικες εκφρασεις επιδοκιμασιας σηκωνω τη μηχανη και συνηθως δεν εχω προβλημα.
Αν ειναι παιδακια μετα απο μερικα δωρακια που εχω παντα μαζι μου (μαρκαδορους συνηθως) δεν αντιμετωπιζω προβλημα, γενικα ειναι τα ευκολοτερα για φωτογραφιση.
Αν ο αλλος αρνειται, τον σεβεσαι και δεν καταληγεις σε μαιμουδιες του στυλ θα παω πιο μακρια και θα του τη φερω με το ζουμ (αν εχεις ή αν σου φτανει).
Φαγητα δεν φωτογραφισα ποτε και ουτε θα το κανω, προτιμω να τα τρωω... αλλωστε δεν τους μενει μεγαλος χρονος ζωης.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
1.737
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Χα!χα! δωρακια! δεν το ειχα σκεφτει ποτε.... Βασικα και εμενα Νεα Υορκη σε 3 φωτογραφιες βρηκα να εχουν μπει μπροστα ασχετοι και να χαιρετανε χαμογελαστοι!!!

Ακομα θυμαμαι στην Κων/πολη που τραβουσαμε με καμερα αυτον με τα παγωτα (που δεν στα δεινει και στο ξαναπαιρνει και σου το ξαναδινει πολλες φορες) και οταν τον ρωτησα ποσο κανει μου λεει 2,5ευρω... Ηξερα οτι ηταν κλεψιμο κανονικο (αφου το ειχε χρεωσει τριπλασια απο το κανονικο) αλλα δεν του ειπα τιποτε γιατι μαλλον χρεωνε και το show!
 

Stathis37

Member
Μηνύματα
137
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Austria Stubaital για ski
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλιανές άνδεις για σκι!
Προσωπικά φωτογραφίζω τραμ και τραίνα που τα λατρεύω,ενδιαφέροντα κτήρια,γέφυρες και δρόμους.Όταν εξαντλήσω αυτά,ότι μου κάνει "κλικ" το φωτογραφίζω.
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
650
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
'' Τι φωτογραφίζεται στα ταξίδια σας '' ?????


Οταν διαβάζω αυτόν τον τίτλο θέματος θυμάμαι μια όμορφη φωτογραφία του φίλου Toumpiotis που είχε ανεβάσει πρίν απο καιρό ..............


553 - Η φωτογραφική Gallery του TravelStories


:cool:
Η συγκεκριμένη φωτογραφία έχει μεγάλο "σουξέ ",λες να ανεβάσω και άλλες τέτοιες ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.533
Μηνύματα
899.516
Μέλη
39.253
Νεότερο μέλος
DimiKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom