Τι σημαίνει και πως αποφασίσατε το username σας?

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Παραλλαγή του Twinkle(αστράφτω-λαμπυρίζω) ορμώμενη από τον θαυμασμό μου για τα αστέρια και τους πλανήτες, προέκυψε το twinkie :rolleyes:
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.640
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
κι εγώ την πεπατημένη ακολούθησα
από τα αρχικά τού επιθέτου μου ka καί το όνομά μου love (αγάπη)
 

lillac

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ηνωμένο Βασίλειο???
Ταξίδι-Όνειρο
Aργεντινή
Lillac είναι στα αγγλικά η πασχαλία και επίσης το άρωμα που φοράω, βάζω το ίδιο username παντού, δύσκολα θα βρεθεί κάποιος με ιδιο όνομα και έτσι δεν χρειάζεται να ψάχνω!
 
Μηνύματα
36
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Σκανδιναβία!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
butterfly η αγάπη για τις πεταλούδες και lilly το ομώνυμο λουλούδι.
 

viajante

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Δανία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Viajante ο ταξιδιώτης στα πορτογαλικά.
 
Μηνύματα
107
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινούπολη!
Ταξίδι-Όνειρο
O γύροs του κόσμου!
corazonviajera: αγαπώ τόσο πολυ τα ταξίδια που ακόμα κι όταν δεν ταξιδεύω, ασχολούμαι με ταξιδιωτικά περιοδικά και φυσικά με το Forum. Οπότε ακόμα κι όταν είμαι στη βάση μου, η καρδιά μου ταξιδεύει...απο 'κει προέκυψε το "ταξιδιάρικη καρδιά" όπως μεταφράζεται το δανεισμένο απο τα ισπανικά nickname μου
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μπήκα και γω να εξηγήσω το username μου και επεσα πάνω στο maltakia. Έπρεπε να το περιμένω ότι θα σε βρω σε τέτοιο forum... Φιλιά :bleh:
Βρε βρε.Δεν το είχα δει το μήνυμα.Σήμερα το πέτυχα που έψαχνα να βρω τι έχει γράψει μια γνωστή μου που μου σφυρίξανε ότι έχει μπει εδώ...
 

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω το Σέλας...
Το 29 εύκολα προκύπτει από την ημερομηνία γέννησης μου (είναι πρωτότυπη θα έλεγα… ) και το maska επειδή μου αρέσουν τα μασκέ party, επειδή (λόγω γενεθλίων) διοργάνωνα πολλά ως παιδί (…) και επειδή το username αποτελεί μια «μάσκα» για τον καθένα μας. Αυτά!
υ.γ: Defkalion νομίζω ότι πρέπει να έχεις μνήμες από τα εν λόγω party… ;)
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Επειδή κατά τα φαινόμενα με μπερδεύουν με γένους θηλυκού να πω λοιπόν πως το username το εμπνεύστηκα από ένα ατμοσφαιρικό μπαρακι στην Ύδρα.
Επειδή το χρησιμοποιούσα και στο virtualtourist θεώρησα "λογικό" να το χρησιμοποιήσω κι εδώ. Πού να πάει το μυαλό μου στο μπέρδεμα. Λογικόν όμως: "Ο hydronetta";; δεν ακούγεται καλά. Mπας και οι διαχειριστές μου προσθέσουν ένα μεγάλο S στο τέλος πχ hydronettaS ????
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.019
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom