Τι μπορώ να πάρω στη βαλίτσα;

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
1. Τις κρεμες και τα σαμπουαν (και καθε μη στερεο υλικο, πλην του αερα του κοπανιστου) μπορεις να τα παρεις στην κανονικη σου αποσκευη. Αν τα θες στην χειραποσκευη πρεπει να ειναι σε μπουκαλι<100ml. Αν δε θες να κουβαλας κατι θα βρεις να αγορασεις στο Λονδινο (εχει ενα δυο μπακαλικα:D).
2. Για πιστολακι ρωτα το ξενοδοχειο. Που να ξερουμε εμεις αμα εχει το ξενοδοχειο σου πιστολακι. Ανταπτορα να παρεις, αν παρεις δικη σου συσκευη (πολλα ξενοδοχεια σου δινουν βεβαια και αρκετα εχουν και καποια πριζα σαν τις δικες μας στο δωματιο). Το κινητο συνηθως μπορει να φορτιστει στην πριζα της ξυριστικης μηχανης στο μπανιο.
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Να στε καλα βρε κοπελιες. Γελασε λιγο το χειλακι μας εποχη που ειναι.

Ετσι για να γελασουμε κι αλλο, να προσθεσω σχετικα με το ποστ της mfish οτι πριν μερικα χρονια φιλος που εργαζοταν στη Delta στη βαση της Αθηνας (πριν την κλεισουν) οτι ενω εψαχναν οι σεκιουριταδες αν ειχες νυχοκοπτη, στη πτηση της Delta σερβιρανε στην Α' θεση μπριζολα συνοδευομενη απο ειδικο μαχαιρι για να την κοβεις (μεταλλικο μηκους περιπου 20cm με ξηλινη λαβη)!
Θεέ και Κύριε, έλα μ.. στον τόπο σου τι άλλο θ'ακούσουμε! :shock::haha:

1. Τις κρεμες και τα σαμπουαν (και καθε μη στερεο υλικο, πλην του αερα του κοπανιστου) μπορεις να τα παρεις στην κανονικη σου αποσκευη. Αν τα θες στην χειραποσκευη πρεπει να ειναι σε μπουκαλι<100ml. Αν δε θες να κουβαλας κατι θα βρεις να αγορασεις στο Λονδινο (εχει ενα δυο μπακαλικα:D).
2. Για πιστολακι ρωτα το ξενοδοχειο. Που να ξερουμε εμεις αμα εχει το ξενοδοχειο σου πιστολακι. Ανταπτορα να παρεις, αν παρεις δικη σου συσκευη (πολλα ξενοδοχεια σου δινουν βεβαια και αρκετα εχουν και καποια πριζα σαν τις δικες μας στο δωματιο). Το κινητο συνηθως μπορει να φορτιστει στην πριζα της ξυριστικης μηχανης στο μπανιο.
Εεεε πώς υπάρχουν κάποιοι άτυποι κανόνες. Πχ τα ξενοδοχεία τα δικά μας κι ιδίως τα ενοικιαζόμενα δωμάτια φημίζονται για τις κατσαρίδες, τα γυμναστήρια της θεσσαλονίκης έχουν πιστολάκι και πολλά και αποκλειστικά γυναικεία αξεσουάρ. Αμέσως να πάρεις αυστηρό ύφος και να μ πεις να ψάξω αααα. :bleh:
υγ. και μη μου δίνεις διαταγές! :p
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Που πατε και βρισκετε τις φωτογραφιες θαθελα να ηξερα!
Σε χειραποσκευη μια χαρα παιρνει κανεις ολα τα καλυντικα του αρκει να ειναι σε συσκευασιες κατω των 100ml συσκευασιας: Προσοχη οχι το περιεχομενο να ειναι μεχρι 100 ml, αλλα και η συσκευασια πρεπει να ειναι μεχρι 100 ml.
Αν παρεις καποιο σαμπουαν σε μπουκαλι των 250 ml και εχει περισσεψει δυο δαχτυλα κατω το οποιο ειναι εμφανεστατο οτι ειναι λιγοτερο απο 100 ml, να εισα σιγουρη οτι θα στο πεταξουν.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πιστολάκι-δονητής ε;;;

Τι μαθαίνει κανείς σε ένα ταξιδιωτικό φόρουμ!
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Πιστολάκι-δονητής ε;;;

Τι μαθαίνει κανείς σε ένα ταξιδιωτικό φόρουμ!
Σε καλό σας να'στε καλά μου φτιάξατε τη διάθεση. Πάντως μαλτάκια εγώ είχα καλές προθέσεις. Το πιστολάκι μου φταίει :D
awww.sin_plin.gr_images_T_t_21932_01.png
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αν εχει και υγρασια το Λονδινο σιγουρα θα σου χρειαστει ενα πιστολακι.Λοιπον ουδεποτε ειχα προβλημα με τη μεταφορα σεσουαρ στα ταξιδια μου.
Για τα μπουκαλια σου τα ειπαν παραπανω .Κατι αλλο που κανω εγω ειναι να παιρνω δειγματακια απο κρεμες ,ωστε να μην πιανουν πολυ χωρο.Παντως οι φιλες μου κουβαλανε παρα πολλα πραγματα στη ΒΑΛΙΤΣΑ ...τι λοσιον σωματος ,κατοσταρια αρωματα ...αφροντους ...δεν εχουν σταματημο.
Και κατι αλλο που μου εχει τυχει .Πηγα Γερμανια για 3μιση μερες μονο με χειραποσκευη.Κατα την αναχωρηση απο το Βενιζελο αγορασα ενα προιον 150 ml.Στον ελεγχο μου ειπαν οτι δεν εχω προβλημα να το μεταφερω μεσα στην ειδικη σακκουλιτσα ,αλλα δεν μπορω να το επιστρεψω παλι στην ιδια σακκουλα.Αν εχουν περασει 36 ωρες(που θα ειχαν περασει βεβαια μεχρι την επιστροφη μου) και επιστρεψω με προιον 150 ml στη χειραποσκευη ,στο γερμανικο αεροδρομιο θα μου το κρατησουν.
Οποτε καλου κακου ετρεξα και γω στα duty free και το αλλαξα και πηρα μικροτερο μεγεθος.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.902
Likes
52.040
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Χαχαχα είναι κυλινδρικό και πλαστικό απ'έξω, 20 εκ μήκος χωρίς το εξάρτημα για μπούκλες και άλλα 15 εκ μαζί με το εξάρτημα

To πιστολακι-δονητης που περιγραφεις το παιρνω εδω και χρονια στα ταξιδια μου σε χειραποσκευη και δεν εχει δημιουργησει κανενα προβλημα.


Δηλαδή εσείς μπαίνετε σε ένα sex shop και λέτε στον υπάλληλο "ένα πιστολάκι...ξέρεις εσύ, με το εξάρτημα..." κλείνοντας το μάτι;
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αυτό είναι το νορμάλ σενάριο.

Το χειρότερο είναι στο κομμωτήριο....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.348
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom