Air Arabia Ταξιδεύοντας με Air Arabia

Traveler koko

Member
Μηνύματα
151
Likes
692
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες

Traveler koko

Member
Μηνύματα
151
Likes
692
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες

georgi d

Member
Μηνύματα
105
Likes
212
Από ότι διαβάζω γράφουν και θετικά και πολλά αρνητικά σχόλια. Τα αεροσκάφη τους είναι καλά και τα καθίσματα άνετα.
Εάν βρήκες οικονομικό εισιτήριο και είσαι νέος σε ηλικία δεν έχεις πρόβλημα.
Πιο πολύ παράπονα έχουν γιατί για να διαλέξεις θέση πρέπει να γράψεις στην εταιρεία .
Τα εισιτήρια να τα αγοράσεις από το σαιτ της εταιρείας . Από εκεί διαλέγεις και την θέση.

Εδώ κάποιος Ρώσος μας γράφει κάτι. Τα βάζω χύμα όμως θα τα καταλάβεις :
16 Ιανουαρίου 2023
Είμαι πολύ ευχαριστημένος με τις πτήσεις αυτής της αεροπορικής εταιρείας γιατί... Έχω ήδη πετάξει αρκετές φορές στο αγαπημένο μου Ομάν (αεροδρόμια Muscat και Salalah) μέσω Sharjah... Και είμαι πολύ ευχαριστημένος...

Αγοράζω εισιτήρια στον ιστότοπο της Air Arabia με κάρτα ξένης τράπεζας, αν και μπορείτε να αγοράσετε και με ρωσική κάρτα... Πληρώνοντας κάτι περίπου 10 δολάρια επιπλέον, λαμβάνετε:
α) δωρεάν φαγητό όπως μεγάλα νόστιμα σάντουιτς ή, με επιπλέον πληρωμή 3-4 δολαρίων, πλήρη γεύματα όπως ζυμαρικά με κοτόπουλο ή μοσχάρι με ρύζι
β) ελεύθερη επιλογή καθισμάτων ξεκινώντας από την 8η σειρά (καλύτερα να παίρνετε τις πρώτες ελεύθερες σειρές, λίγο πιο μακριά ο χώρος του καθίσματος είναι μικρότερος)…
γ) επιστροφή χρημάτων 8 ώρες πριν από την αναχώρηση (αφαιρείται ένα διοικητικό τέλος περίπου 30 $) με τη μορφή κουπονιού
δ) αλλαγές ώρας ελεύθερης αναχώρησης (νομίζω 1 φορά)

Γενικά, η αεροπορική εταιρεία προσφέρει ένα πολύ καλό προϊόν, εκτός, ίσως, από το πολύ στενό αεροδρόμιο της Sharjah... όταν έχει πολύ κόσμο είναι εντελώς άβολο, όταν υπάρχουν λίγοι άνθρωποι δεν υπάρχουν προβλήματα... Αν δω ότι πρέπει να περιμένω που ώρα. τότε πηγαίνω πάντα στο The Lounge...

Αεροσκάφος A320 με πολύ άνετη πλήρη οικονομική διάταξη 168 θέσεων... Τα καθίσματα είναι άνετα , Προσφέρεται πρόσβαση κατά την πτήση στο πρόγραμμα ψυχαγωγίας από smartphone... Οθόνες στο κάθισμα , τρώγοντας πολύ χώρο - αυτή είναι ήδη η πέτρινη εποχή :)

Το φαγητό είναι εξατομικευμένο και παρασκευασμένο κατά παραγγελία, πολύ νόστιμο... Αν δεν έχετε κάνει παραγγελία, μπορείτε να το αγοράσετε απευθείας στο πλοίο χρησιμοποιώντας κάρτα ή χρησιμοποιώντας τα κύρια νομίσματα των χωρών του Κόλπου...


Και ένα ακόμα.
26 Σεπ 2023

Τι θέλω να πω το αεροσκάφος ήταν καθαρό, οι αεροσυνοδοί είναι φιλικοί. Νερό και σάντουιτς όλα με πληρωμή. Μπορείτε να αλλάξετε θέσεις στο αεροσκάφος . Από τη δεύτερη έως την τέταρτη σειρά η τιμή είναι 60 ντιρχάμ, η πρώτη σειρά είναι 100 ντιρχάμ.

Για αποσκευές κάτι μας γράφουν.

Εάν επιλέξετε ναύλο χωρίς αποσκευές και αργότερα τον προσθέσετε στη διαχείριση κρατήσεων, θα έχετε σημαντική εξοικονόμηση .

Έχει και δικά της λεωφορεία.
Cheap Flight Deals From Greece
Baggage | Air Arabia εγώ το βλέπω μια χαρά είναι το σαιτ τους. Εδώ είναι που υπάρχουν τα πιο πολλά παράπονα. Για αυτό μόνο από εδώ αγοράζουμε.
Modify flight | Air Arabia όπως σας έγραψα πάνω η εφαρμογή τους είναι χάλια. Όλα τα κάνουμε από το σαιτ.
Γιατί μας γράφουν ότι είναι προπολεμικο το σαιτ ; Εγώ το βλέπω. μια χαρά είναι.

Και όμως βρίσκω ότι το σαιτ δεν είναι καλό!
3 Σεπτεμβρίου.

Η επιλογή αντικατάστασης εισιτηρίου για μεταγενέστερη ημερομηνία δεν λειτουργεί στον επίσημο ιστότοπο. Το εισιτήριο αγοράστηκε από την επίσημη ιστοσελίδα. Δεν είναι δυνατή η επικοινωνία με την υποστήριξη μέσω τηλεφώνου (εντάξει εδώ περνούν στην Μόσχα. Μπορεί από εμάς στην Ελλάδα να είναι διαφορετικά) .
Κάποιον πρέπει να στείλουμε με αυτήν την αεροπορική εταιρεία για να μάθουμε πιο πολλά )
 
Last edited:

Papaya

Member
Μηνύματα
35
Likes
40
Καλημερα! Εχει κανεις feedback?
Βρισκω φθηνα εισιτηρια για Μπανγκοκ (310 ευρω το ατομο) με καλα timings.
Την εχει χρησιμοποιησει κανεις;
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
151
Likes
692
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Έχω κλείσει για Νεπάλ μαζί τους τον Μάρτιο. Ειδωμεν. Ελπίζω να μάθουμε από κάποιον που θα έχει πάει νωρίτερα
 

Papaya

Member
Μηνύματα
35
Likes
40
Φοβαμαι τις ξαφνικες ακυρωσεις η μεγαλες αλλαγες.
Τωρα σερβις, φαγητο, θεσεις κτλ δε με απασχολουν.
 

georgi d

Member
Μηνύματα
105
Likes
212
Στην Ρωσία έχουν πτήσεις από το 2008 νομίζω και την γνωρίζουν πάρα πολύ καλά.
Air-Arabia | отзывы εδώ γράφουν λίγα. Νομίζω δεν είναι δύσκολα να μεταφραστουν μέσω Chrome. Το βασικό τους παράπονο είναι το σαιτ της αεροπορικής εταιρείας. Καλύτερα είναι να μπαίνετε στο σαιτ από ταμπλετ η υπολογιστη η από άλλο browser(μόνο όταν δυσκολεύτητε από το κινητό).
Чем кормят в полете? Какое расстояние между кресел? И стоит ли выбирать Air Arabia для перелетов? τα ρώσικα τουριστικά φόρουμ είναι γεμάτα από θέματα αυτής της εταιρείας.
Φοβαμαι τις ξαφνικες ακυρωσεις η μεγαλες αλλαγες.
Ας ελπίσουμε ότι όλα θα πάνε καλά.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.197
Μέλη
39.245
Νεότερο μέλος
PachaMama

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom