Ιταλία Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.924
Likes
12.854
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Για τιμές pcr κτλ στην χώρα προορισμού, έχει επικρατήσει να γράφουμε στα αντίστοιχα θέματα των χωρών πχ για Ιταλία, εδώ. Για Ελλάδα εδώ Φθηνό/Δωρεάν PCR τεστ για να ταξιδέψουμε όπου αυτό απαιτείται.

Για τους περιορισμούς covid στην επιστροφή εδώ Επιστροφή/ άφιξη στην Ελλάδα και περιορισμοί covid
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.473
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πολυ φοβαμαι οτι αλλος εχει μπερδευτει ή θελει να μονοπωλει τη κουβεντα στο νημα!!! Ρωταω ξεκαθαρα ποσο στοιχιζει το Rapid test PCR στην χωρα που θα μετακινηθω (Ιταλια) Γενικα και οχι προσωπικα σε ενα μελος, Παιρνεις τον λογο και μου απαντας..... "Στην Ελλαδα???? ( απο 8....40 ευρω)"
ενω εγω ρωταω ΞΑΝΑ για Ιταλια .... και λιγο πιο κατω παλι..... απαντας σελιδ.63
"ναι, χρειαζεται για την εισοδο στη χωρα. το κανεις ελλαδα η απο οπου ξεκινας. τι καταλαβες?"
και ξαναρωταω σελ 63... "Πόσο στοιχίζει ενα PCR στην περιοχή Ciampino Roma κλπ;"

...και σε ενοχλησε που ανεφερα στην σελιδα αυτη οτι πλεον για να γυρισει καποιος απο Ιταλια για Ελλαδα χρειαζεται να κανει Μοριακο Τεστ .....στην Ιταλια ??? γιατι αυτο ειναι θεμα της Ελλαδα και οχι των περιορισμων της Ιταλιας....
παρανοησες πολλα.
1. δεν με ενοχλησε ουτε με ενοχλει τπτ. διασκεδαζω. αν καποιοι ενοχλουνται λυπαμαι. εγω ειμαι σε καφε κ λεω τα δικα μου. αυτο το φιλ εχω.
2. οτι εχω γραψει αφορα την Ιταλια. οι τιμες που εχω δει ειναι 8€ ραπιντ κ 40€ pcr. οι χαμηλοτερες. αλλα παιζουν παρα πολυ αναλογα με την περιφερεια. για ελλαδα για πολλοστη φορα επαναλαμβανω υπαρχει σχετικο θεμα, δεν ξερω πολλα, οτι ξερω τα εχω γραψει στα σχετικα θεματα. συνεχιζουμε μονο για Ιταλια.
 

AlexandrosF

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Καλημέρα σε όλους! Θα ήθελα την βοήθειά σας αν γνωρίζει κανείς.

Έχω προγραμματίσει ένα ταξίδι στο Μιλάνο με την κοπέλα και αναχωρούμε από Μιλάνο για Ελλάδα στις 26/12 το μεσημέρι. Έχω φάει όλο το internet και δεν μπορώ να βρω που κάνουν rapid test στο Μιλάνο και ότι έχω βρει δεν είναι διαθέσιμο για 25/12 ώστε να κλείσω ραντεβού :/ . Ακόμα και στο αεροδρόμιο MPX δεν έχει διαθέσιμο. Γνωρίζετε κάποιο standar σημείο που κάνουν rapid ή pcr? Πρέπει να μας δώσουν και τo green pass για ταξιδιώτες; Με έχει αγχώσει πάρα πολύ το συγκεκριμένο. Όποιος γνωρίζει την διαδικασία θα με βοηθούσε πολύ. Σας ευχαριστώ.
 

christosk_7

Member
Μηνύματα
108
Likes
164
Εχει κάποιος κανενα link Με την κατάσταση που επικρατεί αυτη την στιγμή στην Ιταλία ; Βλέπω παντου οτι τα μέτρα αυτα που ισχυουν έως σημερα θα ισχύσουν εως τελος Μαρτίου.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.440
Likes
21.609
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εχει κάποιος κανενα link Με την κατάσταση που επικρατεί αυτη την στιγμή στην Ιταλία ; Βλέπω παντου οτι τα μέτρα αυτα που ισχυουν έως σημερα θα ισχύσουν εως τελος Μαρτίου.
Coronavirus in Italia, i dati e la mappa

https://www.thelocal.it/20211220/italy-to-debate-new-covid-emergency-decree-as-infections-surge/

COVID-19

Coronavirus. Είσοδος στην Ιταλία από την Ελλάδα.

Καλό είναι να παρακολουθείς και την επίσημη σελίδα της επαρχίας που θα επισκεφτείς.
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
778
Likes
4.027
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Εχει κάποιος κανενα link Με την κατάσταση που επικρατεί αυτη την στιγμή στην Ιταλία ; Βλέπω παντου οτι τα μέτρα αυτα που ισχυουν έως σημερα θα ισχύσουν εως τελος Μαρτίου.
@christosk_7 Δηλαδή μέχρι τέλος Μαρτίου , ανεξαρτήτως αν έχει κάνει και τη τρίτη δόση θα πρέπει οπωσδήποτε κάποιος να κάνει και rapid test ή PCR ;;;
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.120
Likes
1.710
Εχει κάποιος κανενα link Με την κατάσταση που επικρατεί αυτη την στιγμή στην Ιταλία ; Βλέπω παντου οτι τα μέτρα αυτα που ισχυουν έως σημερα θα ισχύσουν εως τελος Μαρτίου.
Δηλαδή μέχρι τέλος Μαρτίου , ανεξαρτήτως αν έχει κάνει και τη τρίτη δόση θα πρέπει οπωσδήποτε κάποιος να κάνει και rapid test ή PCR ;;;
Γενικά, σε οποιαδήποτε χώρα, τα μέτρα που ισχύουν σήμερα ισχύουν μέχρι να δημοσιευθούν νεώτερα μέτρα. Να μία γεύση ως τέλη Γενάρη και αγχώνεστε μετά μέχρι τον Μάρτιο:
Μέτρα με ισχύ έως 31 Ιανουαρίου ανακοίνωσε η κυβέρνηση Ντράγκι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.928
Μέλη
39.265
Νεότερο μέλος
pantelis8

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom