Στο Αγκιστρι χωρις μπαταρια (και παρεα ολη την Αθηνα)

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.828
Likes
9.579
View attachment 469470

77% φορτιση. Να δω αν θα τελειωσει πρωτα η μπαταρια ή τα λεφτα μου. Παντως νιωθω σα να εχω παει στο Κουφονησι. Καθολου ασχημο το αγκιστρακι. Γιατι δεν επιτρεπουν το καμπινγκ σε μια μερια του νησιου οι ντοπιοι; Θα εβγαζαν λεφτα οι ταβερνες και τα παντοπωλεια.
Μηπως γιατι οι κατασκηνωτες ειχαν καταβρωμισει τοσο το δασος οσο και την καλυτερη παραλια του νησιου;
Μηπως γιατι προτιμουν κοσμο που να αφηνει μερικα ευρω παραπανω χωρις ταυτοχρονα να κανει χρηση πριζας για φορτιση κινητου, χρηση wc αφηνοντας πισω του χαος κλπ;
Ασε που ειδικα οι κατοικοι στο Αγκιστρι δεν θελουν να ακουνε για ελευθερους κατασκηνωτες μετα τον Κουφοντινα
 

Delmem31458

Banned
Μηνύματα
256
Likes
457
Στο δρομο για την Χαλικιαδα συναντησα τρεις κοπελες. Με ρωτησαν αν ξερω το δρομο. Τους ειπα ο,τι ηξερα αλλα ειχαν το γνωστο ξινισμενο υφος που εχουν οι νεαρες ελληνιδες προς οποιον ανδρα δεν πληρει τα σεξουαλικα τους κριτηρια. Θα μπορουσα να πεσω στο γκρεμο εκεινη τη στιγμη μπροστα στα ματια τους, και ειναι σιγουρος οτι δεν θα τις επηρεαζε καθολου.

Ακολουθησα ενα πιο αποτομο αλλα λιγοτερο επικινδυνο μονοπατι σημαδεμενο με μπλε πετρες. Αυτο με εφερε σε ενα αλλο μονοπατι με κοκκινες πετρες.🤨
IMG_20240725_161926.jpg

IMG_20240725_161932.jpg

IMG_20240725_162241.jpg
 

Dr. Claw

Member
Μηνύματα
32
Likes
79
Εμένα μου αρέσουν πάρα πολύ οι ιστορίες του Κώστα! Αλήθεια!
Κι εμένα, τις έχω συνδυάσει με τη λαλάκα του καλοκαιριού

Και υποτιθεται οτι ετοιμαζοσουν για Σαμοθρακη που ειναι extreme μπροστα στο Αγκιστρακι .
Είναι στο φορμάρισμα
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.828
Likes
9.579
Στο δρομο για την Χαλικιαδα συναντησα τρεις κοπελες. Με ρωτησαν αν ξερω το δρομο. Τους ειπα ο,τι ηξερα αλλα ειχαν το γνωστο ξινισμενο υφος που εχουν οι νεαρες ελληνιδες προς οποιον ανδρα δεν πληρει τα σεξουαλικα τους κριτηρια. Θα μπορουσα να πεσω στο γκρεμο εκεινη τη στιγμη μπροστα στα ματια τους, και ειναι σιγουρος οτι δεν θα τις επηρεαζε καθολου.


View attachment 469479

Σκιαχτηκα με το κοκκιναδι… νομιζα οτι τελικα επεσες μπροστα στα ματια τους
 

Delmem31458

Banned
Μηνύματα
256
Likes
457
Και υποτιθεται οτι ετοιμαζοσουν για Σαμοθρακη που ειναι extreme μπροστα στο Αγκιστρακι .
Μια χαρα εισαι εκει.
Χαχα ωραιο αστειο. Δεν εχεις παει ποτε χαλκιαδα γι αυτο νομιζεις οτι ειναι μια χαρα.
 
Last edited:

Delmem31458

Banned
Μηνύματα
256
Likes
457
Που λετε, ακουθησα το μονοπατι μεσα στο δασος. Το διαφορετικο χρωμα επρεπε να μου πει οτι δε βγαζει στη θαλασσα, αλλα ειμαι και λιγο χαζος. Ηταν γεματο πεσμενους κορμους, αλλα ευκολο και ασφαλες μεχρι ενα σημειο οπου το μονοπατι ερχεται διπλα στο γκρεμο και ειναι σκεπασμενο απο παχυ στρωμα πευκοβελονες.

Ρωτησα κατι παλικαρια που ειναι η παραλια, αλλα λιγο καχυποπτα μου απαντησαν οτι δεν ηξεραν.

Ευτυχως ενας Ιταλος μου εδωσε οδηγιες. Νομιζω οι Ιταλοι ειναι πιο ευγενικοι απο εμας τους γκρεκοβαλκανιους. Για να δουμε ποσο ευκολη ειναι η καταβαση στη θαλασσα.
 

Delmem31458

Banned
Μηνύματα
256
Likes
457
Αυτος ο γκρεμος ειναι το "μονοπατι" για την παραλια. Θελει να πιαστεις με τα χερια για να το κατεβεις και δε μπορεις να κουβαλησεις στην πλατη παρα ενα ελαφρυ σακιδιο. Εγω με σακο 55 λιτρων, ομπρελα και μια τσαντα ηταν αδυνατο να κατεβω.

Κατω η παραλια ομως ηταν γεματη σκηνες. Υποθετω οτι κατεβασαν τα πραγματα ομαδικα: Πρωτα κατεβαινει ενας, μετα κατεβαινουν τα πραγματα, μετα οι υπολοιποι.

Αυτη τη στιγμη τα εχω φτυσει και εχω ξαπλωσει στο δασος.

Δεν καταλαβαινω γιατι με ποναει η μεση μου. Δεν ειναι πολυ βαρυ το σακιδιο. Το σφιγγω καλα στους γοφους, αλλα δεν κανει δουλεια.


IMG_20240725_171218.jpg
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.460
Likes
3.790
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Αν μιλάμε για τη Χαλικιάδα πάντως, εγώ θυμάμαι προ 10ετίας κανονικό μονοπάτι. Εντάξει όχι και το πιο βατό, αλλά μονοπάτι! Οχι να χρειάζεται να κάνεις καταρρίχηση (δεν ξέρω btw αν ο όρος είναι δόκιμος:cry:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.512
Μηνύματα
897.834
Μέλη
39.217
Νεότερο μέλος
Vaggelis19

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom