Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

giannismits

Member
Μηνύματα
3.497
Likes
11.779
Επόμενο Ταξίδι
?
Πόσο σου κόστισε το εισιτήριο στο Vittorio Emanuelle;
για να μπεις απλα μεσα και στο μπαλκονι δεν εχει εισοδο.ομως για την ταρατσα που ειναι και η καλυτερη θεα πας μονο με ασανσερ και κοστιζει 7 ευρω.
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Το σάιτ είναι μια χαρά.
Έχω κλείσει διαμέρισμα από εκεί και ήταν όπως ακριβώς το περιγράφουν.
Διάβασε τους όρους και τι ακριβώς υπάρχει έξτρα...(άν υπάρχει)
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.497
Likes
11.779
Επόμενο Ταξίδι
?
Αν είναι να πληρώσω για να δω την θέα απο τον Α.Πέτρο ποια διαφορά θα έχει με την θέα απο Vittorio Emanuelle;
γιατι πολυ απλα ειναι σε διαφορετικο σημειο και εχεις αλλη πανοραμικη θεα..δεν βλεπεις το ιδιο..τι να σου πω..αν δεν θες και τα δυο διαλεγεις και παιρνεις!
 

nautikos

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινικής Αμερικής
Το αξιόπιστο για το σαιτ το έλεγα μήπως δεν είναι όπως τα παρουσιάζει και πρέπει να προσέχω, αλλά από ότι φαίνεται δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. manelaki και εγώ αυτό πιστεύω και μιας και τα ξενοδοχεία είναι ποιο ακριβά, ένας λόγος παραπάνω. Αν χρειαστώ το email θα επικοινωνήσω. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. :)
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Δε νομιζω οτι εχει καμια σχεση η θεα απ'τον Αγ. Πετρο με τη θεα απ'το Vittorio...! Αξιζει με τα χιλια η πρωτη και τα λεφτα και τη κουραση μεχρι να ανεβεις στη κορυφη.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.497
Likes
11.779
Επόμενο Ταξίδι
?
Δε νομιζω οτι εχει καμια σχεση η θεα απ'τον Αγ. Πετρο με τη θεα απ'το Vittorio...! Αξιζει με τα χιλια η πρωτη και τα λεφτα και τη κουραση μεχρι να ανεβεις στη κορυφη.
αυτο ειπα κι εγω..καμια σχεση η μια με την αλλη..και στα 2 θελει 7 ευρω παντως..και αν εισαι τυπος που θες να βλεπεις πανοραμικες θεες απο ψηλα αξιζουν και τα δυο..η ρωμη αλλωστε εχει πολλα σημεια οπως τον λοφο Τζιανικολο τον Αβεντινο λοφο,πανω απ την Piazza del Popolo που δεν εχουν και εεισοδο να πληρωσεις..
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
190
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
ΡΩΜΗ...... εχω ακουσει τοσα πολλα,επιτελους σε λιγο καιρο θα την δω και απο κοντα.Παρασκευη μεσημερι φτανουμε και φευγουμε Δευτερα πρωι.Τι αξιζει να δουμε?9 το πρωι θα ξεκιναμε απο ξενοδοχειο(κεντρικο)και θα γυριζουμε αργα το βραδυ 2-3.
:clap::clap::clap:
 
Last edited by a moderator:

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.205
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
18 ώρες στο πόδι δεν είναι διακοπές αλλά μαρτύριο... καλύτερα να γυρνάτε το μεσημέρι στο ξενοδοχείο αφού είναι κεντρικό... ένα απ' τα πλεονεκτήματα του να έχεις κεντρικό ξενοδοχείο στη Ρώμη.
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
190
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Το θα γυριζουμε 2-3 σημαινει οτι θα εχουμε και καπου να παμε(θα εχουμε?).Το μεσημερι-απογευμα για καμμια ωρα δυο το πολυ για μπανακι και λιγο ξεκουραση.
 

mariaj

Member
Μηνύματα
320
Likes
419
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Το θα γυριζουμε 2-3 σημαινει οτι θα εχουμε και καπου να παμε(θα εχουμε?).Το μεσημερι-απογευμα για καμμια ωρα δυο το πολυ για μπανακι και λιγο ξεκουραση.
Αν θα έχετε? Είναι άπειρα τα πράγματα που έχεις να δεις στη Ρώμη.Τις ίδιες ημέρες είχα πάει κι εγώ τον Φεβρουάριο. Σίγουρα θα έχεις πολλά να δεις εκεί,ανάλογα με το τι θες κιόλας.Μπορείς να δεις 2-3 πράγματα και τις υπόλοιπες ώρες απλά να βολτάρεις και να απολαμβάνεις την όμορφη πόλη. Εμένα πχ μου αρέσει όταν πηγαίνω κάπου να βλέπω όσα περισσότερα πράγματα μπορώ, γι'αυτό και σηκωνόμουν κάθε πρωί στις 6 παρά τέταρτο και έφευγα κατά τις 7 παρά από το ξενοδοχείο - αφού ο φίλος μου παραλίγο να με χωρίσει,τον είχα ξεποδαριάσει τον άνθρωπο:DΑν κάνεις στο φόρουμ μία αναζήτηση για την Ρώμη θα βρεις πάρα πολλές πληροφορίες απο τα όσα έχουν γραφτεί κατά καιρούς. Επιγραμματικά θα σου πω μερικά πράγματα που κατά τη γνώμη μου επιβάλλεται να δει κανείς εκεί: Colosseo- Palatino - Roman Forum, Piazza del Campidoglio, Μνημείο Vittorio Emanuele,Μουσεία Βατικανού - Άγιος Πέτρος, Piazza di Spagna, Fontana di Trevi, Piazza Del Popolo, Piazza della Repibblica.Αν θέλεις παραπάνω βοήθεια απο αυτή που θα σου δώσουν οι πληροφορίες που ήδη έχουν γραφτεί, ρώτα μας πάλι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.359
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom