Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Ωραια, ειπαμε τα αστειακια μας τωρα στις ερωτησεις σου μεχρι να σκασει μυτη ο Samion.
Εισιτηρια για μετρό μεσω ιντερνετ? μου φαινεται σα να βλεπω την Εφη Θωδη σε παγκοσμια δορυφορικη μεταδοση, τα αγοραζεις και απο εκει.
Βατικσνο: θα αγορασεις εισιτηρια μεσω ιντερνετ για τα μουεια του Βατικανου Vatican Museums - Official web site
για να αποφυγεις τις ουρες. Στον Αγ. Πετρο οπως σε ολους τους ναους δεν υπαρχει εισιτηριο.
Στο κολοσσαιο υπαρχει εισιτηριο αλλα οι ουρες δεν ειναι τραγικες οπως στο βατικανο, μπορεις να το βγαλεις και επιτοπου. Με το ιδιο μπαινεις και στη ρωμαικη αγορα.
Αν προκειται να μεταφρασετε Σαικσπηρ οι ιταλοι δεν ειναι η ιδανικη επιλογη, για ενα τουριστικο ταξιδι δεν εχετε προβλημα.
Το τοπ 10 καλο ειναι, υπαρχουν και καλυτερα
Τις ευχες μου στο γαμπρο και πες του τα εξωτικα στην επετειο της 10ετιας, κριση γαρ...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.207
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Επίσης μήπως προτού ποστάρεις περνάς το κείμενο από ένα spell checker?

Aκόμα και ο τίτλος βγάζει μάτι!
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Καλά, εσυ δεν αγχώνεσε που παντρευεσε και αγχωνεσε για ένα ταξίδι?:bleh:
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.438
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
καλά τι αγχώνεσαι εσύ, ενά απλό ταξίδι στην Ρώμη είναι, δε πας κι στην άλλη άκρη του κόσμου. έναν καλό οδήγο να πάρεις (Lonely Planet/DK) κι την έβγαλες την άκρη.

άμα έχεις τόσο άγχος σου συμβουλεύω μη πας ποτέ ταξίδι σε Λευκορωσία/Ουκρανία
 

cava

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλημερα..ειμαι καινουριος σχετικα με εμπειριες απο ταξιδια και γι αυτο θα ηθελα μια βοηθεια οσον αφορα την σημειωση ονοματος στα εισιτηρια της ryanair.εχω σημειωσει ενα ονομα αντι για despoina-despina,νομιζετε πως θα εχω προβλημα και πρεπει να το αλλαξω?ευχαριστω..
 
Μηνύματα
36
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη, Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Βενεζουέλα
αχ τι μου θυμισες!!!Θέλω να ξαναπάμε.:(
Φένια μου τώρα βρήκα ευκαιρία να μπω και να σου πω τις εντυπώσεις μου από το ταξίδι αστραπή στην Ρωμη...Περάσαμε απλά ΜΟΝΑΔΙΚΑ..ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΑ...ΥΠΕΡΟΧΑ....ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ!!!!
Δεν υπέρχουν λόγια..μέσα σε μιαμιση μέρα γυρίσαμε όλη την Ρωμη...όλη την Ρωμη...περπατουσαμε συνολικά πάνω απο 20 ωρες...το εννοω!!Αλλά χαλάλι!
Κολοσαίο, Piazza venezia, Piazza Di Spagia, Piazza navona, Piazza del Popolo, Fontana Di Trevi, Βατικανό,Πανθεον ....παντου..παντου..!! Απλά δεν καταφεραμε να μπουμε μέσα στο βατικανό γιατί πηγαμε τεταρτη και ήταν ο παπας και επρεπε να περιμεναμε 3 ωρες..και ειχε απιστευτη ζεστη..την επομενη φορα..!περπατησαμε στην Via Condotti και τρελαθηκα...!φαγαμε πεντανοστιμο ιταλικο παγωτό απο το Palm γνησιο καταπληκτικό καπουτσινο σε μια απο τις πιο παλιες καφετεριες στην πλατεια του Sant'Eustathio..αχχχ..αχ..θέλω να γυρισω πισω...!!Ξεμυαλιστηκααααα!!!
Μουατςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
764
Likes
280
φυσιολογικα δεν θα χεις προβλημα
εγω αντι για giorgos ειχα βαλει george και δεν μου ειπαν τπτ.
Αλλα καλου κακου παρε ενα τηλ και πες τουσ να στο αλλαξουν, δωρεαν ειναι η αλλαγη
 
Μηνύματα
47
Likes
5
καλησπερα στις ταξιδιαρικες ψυχες....λοιπον εχω βρει προσφορα αρχες σεπτεμβρη για 2 ατομα ρωμη ryanair 150 ευρω 4 μερες...αληθεια ειναι καλη προσφορα?ξερω υπαρχουν και καλυτερες αλλα λογω δουλειας μπορω να λειψω μονο σαββατοκυριακα αντε και παρασκευη βαρια...ηθελα για 28 οκτωβρη αλλα ξεφευγουν καμποσο...η πρωτη επιλογη βεβαια ειναι παντα το λονδινο αλλα ξεφευγαν ακομη περισσοτερο δυστυχως...anyway...ψαχνω για ξενοδοχειο στη ρωμη και θελω τα φωτα σας...σημειωτεον δεν εχω ξαναπαει...εχω δει στο booking αλλα χανεσαι...ψαχνω κατι σχετικα οικονομικο με πρωινο αν γινεται που να βολευει στις μετακινησεις ωστε να μην χανουμε πολυ ωρα εκει...ισως κεντρικα??γυρω στα 120-150 ευρω βρισκω κανενα καλο?:roll:
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Σε ό,τι αφορά την διαμονή σου, αν πατήσεις πάνω στη λέξη Ρώμη, θα σου βγάλει όλα τα threads που έχουν ανοιχτεί σχετικά με αυτήν. Και πληροφορίες και ταξιδιωτικές ιστορίες και θα βρεις και για ξενοδοχεία.
Όταν λες 130 ευρώ, υποθέτω τη νύχτα εννοείς; Γιατί στη Ρώμη και κεντρικά, πλην Termini, εκεί γύρω είναι οι τιμές και πιο ψηλά για κέντρο.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Μπράβο ρε Θανάση :)
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Σε ό,τι αφορά την διαμονή σου, αν πατήσεις πάνω στη λέξη Ρώμη, θα σου βγάλει όλα τα threads που έχουν ανοιχτεί σχετικά με αυτήν. Και πληροφορίες και ταξιδιωτικές ιστορίες και θα βρεις και για ξενοδοχεία.
Μια μικρή διόρθωση. Αν πατήσεις πάνω στη λέξη Ρώμη, θα εμφανιστούν ορισμένες μόνο από τις ταξιδιωτικές ιστορίες που υπάρχουν στο forum.
Για περισσότερες πληροφορίες και ιστορίες, χρησιμοποιείς την αναζήτηση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.542
Μηνύματα
900.455
Μέλη
39.278
Νεότερο μέλος
samontaz

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom