Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
δες το σταθμό τον ίδιο πόσο μεγαλος είναι και σύγκρινέ τον με την απόσταση από τη Repubblica. μιλάμε για 2 στενά τώρα. τεσπα όταν λέω εγώ Τέρμινι εννοώ κ την περιοχή γύρω από τη Repubblica.
Εγώ πάλι Τέρμινι εννοώ τα στενά δίπλα στο Τέρμινι(τα σκοτεινά αυτά επικίνδυνα στενά με τα σκουπίδια και τα γυφτάκια..:bleh:)..Η Repubblica είναι ελαφρώς πιο πάνω με ξεχωριστό σταθμό μετρό,σαφώς πιο φινετσάτη περιοχή!!!:cool:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.470
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
πρεπει μέχρι το πολύ μεθάυριο να αποφασίσω για δωμάτιο
καταρχήν μην αγχωνεσαι. οι επιλογές είναι εκατοντάδες και το διαστημα που θέλεις βρίσκεις πολλά. μόνο κ μόνο έπειδή διακρίνω άγχος σου προτείνω να ανεβάσεις ένα ελάχιστο το μπάτζετ κ να κλείσεις αυτό με 110 τη βραδιά. Ricordati di me...:haha:
Hotel a Roma Termini - Hotel Andreotti vicino Stazione
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.707
Εγώ πάλι Τέρμινι εννοώ τα στενά δίπλα στο Τέρμινι(τα σκοτεινά αυτά επικίνδυνα στενά με τα σκουπίδια και τα γυφτάκια..:bleh:)..Η Repubblica είναι ελαφρώς πιο πάνω με ξεχωριστό σταθμό μετρό,σαφώς πιο φινετσάτη περιοχή!!!:cool:
Πας καλά? για ανθρώπους μιλάς, και που σε ενοχλήσανε εσένα γιατί από κανέναν άλλο δεν άκουσα τίποτα.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.975
Likes
15.562
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
A, να μπραβο ρε παιδιά , τί είναι αυτά που ακούω τώρα ; ο danev μου λεει να ακυρώσω την κράτηση γιατι το ξενοδοχείο μου που είναι σε κεντρικό δρόμο στο Τέρμινι, είναι σε επίφοβη ζώνη.
Για να λάμψει η αλήθεια παρακαλώ
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Πας καλά? για ανθρώπους μιλάς, και που σε ενοχλήσανε εσένα γιατί από κανέναν άλλο δεν άκουσα τίποτα.
Μη ψαρώνεις...Αναφέρομαι σε παλιότερες συζητήσεις για την "κακόφημη" περιοχή του Τέρμινι!!!:haha:


A, να μπραβο ρε παιδιά , τί είναι αυτά που ακούω τώρα ; ο danev μου λεει να ακυρώσω την κράτηση γιατι το ξενοδοχείο μου που είναι σε κεντρικό δρόμο στο Τέρμινι, είναι σε επίφοβη ζώνη.
Για να λάμψει η αλήθεια παρακαλώ
Καλά να περάσεις!!!
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.707
A, να μπραβο ρε παιδιά , τί είναι αυτά που ακούω τώρα ; ο danev μου λεει να ακυρώσω την κράτηση γιατι το ξενοδοχείο μου που είναι σε κεντρικό δρόμο στο Τέρμινι, είναι σε επίφοβη ζώνη.
Για να λάμψει η αλήθεια παρακαλώ
Την ημέρα οι δρόμοι γύρω από το τέρμινι έχουν μια εικόνα που όντως δεν είναι ακριβώς αυτό που είδες στο Βερολίνο. Φτηνομάγαζα που πουλάνε τα πάντα, κράχτες για εστιατόρια και ένα τεράστιο πλήθος που πάει και έρχεται στο Τέρμινι. Το βράδυ τα περισσότερα κλείνουν αλλά υπάρχουν καφέ και έχει φως. Θα σκιαχτείς λίγο αν περάσεις μέσα από το Τέρμινι καθώς όταν κλείνει η μπροστινή είσοδός του είναι πολύ άδειο και σκοτεινό (σχετικά). Στο Βαρδάρη είναι πολύ πιο επικίνδυνα. Αν τελικά δεις γυφτάκια να τα μαστιγώσεις ανελέητα...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.975
Likes
15.562
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Την ημέρα οι δρόμοι γύρω από το τέρμινι έχουν μια εικόνα που όντως δεν είναι ακριβώς αυτό που είδες στο Βερολίνο. Φτηνομάγαζα που πουλάνε τα πάντα, κράχτες για εστιατόρια και ένα τεράστιο πλήθος που πάει και έρχεται στο Τέρμινι. Το βράδυ τα περισσότερα κλείνουν αλλά υπάρχουν καφέ και έχει φως. Θα σκιαχτείς λίγο αν περάσεις μέσα από το Τέρμινι καθώς όταν κλείνει η μπροστινή είσοδός του είναι πολύ άδειο και σκοτεινό (σχετικά). Στο Βαρδάρη είναι πολύ πιο επικίνδυνα. Αν τελικά δεις γυφτάκια να τα μαστιγώσεις ανελέητα...
Eχω γυρίσει όλα τα Βαλκάνια και θα μασίξω στη Ρώμη, ήμαρτον
μερικοί παρα είναι προστατευτικοί εδώ μέσα
σε ευχαριστώ φίλε Bolealis :clap: καλά που μου υπενθύμισες να πάρω και το μαστίγιο μαζί μου μιας και όπως βλέπω θα μου χρειαστεί.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.707
Sapienza, δεν κατάλαβα ότι ήταν αστείο, καλό είναι να διευκρινίζονται αυτά κάπως γιατί δημιουργούνται παρεξηγήσεις.
Fenia, όλα καλά και ωραία με το Τέρμινι αλλά φαντάζομαι θα έχεις και παρέα αν γυρνάς αργά το βράδυ? (μην έχω το μυαλό μου στη Ρώμη για την επόμενη βδομάδα, έχω και εγώ ένα ταξίδι να ετοιμάσω:D)
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Sapienza, δεν κατάλαβα ότι ήταν αστείο, καλό είναι να διευκρινίζονται αυτά κάπως γιατί δημιουργούνται παρεξηγήσεις.
Για το Τέρμινι έχουμε πεί χίλιες φορές οτι η περιοχή είναι οκ, προσοχή χρειάζεται όσο χρειάζεται παντού...Έχει καταντήσει ανέκδοτο (για όσους έχουν παρακολουθήσει παλαιότερες συζητήσεις), για το λόγο αυτό το έβαλα σε παρένθεση και με το ανάλογο smile...
 

lilipoupoli

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
βενετια
Ταξίδι-Όνειρο
παρισι
ευχαριστώ όλους σας για τις συμβουλές σας. θα ακούσω τον συνομιλητή μας spiderman και κλεινω για Roma - Bed and Breakfast - RMBB31-32-33-34 - SAN PIETRO. μία τελευταία ερωτηση όμως να σου κάνω, εμενα στο μαιλ μου λέει αυτά¨
check in: 17 May 2011
check out: 19 May 2011
guests: 2
nights: 2
Total amount: EUR 160.00
Sojourn Tax: 8.00*

*Since the 1st of january 2011 the City State of Rome has establish a
new tax "Tassa di soggiorno"
which is of 2? per person (except children up to 10 years old) per night
for bookings up to 10 days, must be paid in Cash at your arrival.
--------------------------------------------------------------------------
AT YOUR ARRIVAL:

CHECK-IN late between the 22:00 - 00:30 additional fee of EUR 25,00
photocopies of guests' identity cards or passports
bed linens, towels and housekeeping services included

τί θέλει να πει ο ποιητής?
τί θα πληρώσω επιπλέον εκτος από τα 160 + 8 ευρώ.
αυτά τα 25 τί είναι? για να έχω πετσέτες και σεντόνια?
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
AT YOUR ARRIVAL:

CHECK-IN late between the 22:00 - 00:30 additional fee of EUR 25,00
photocopies of guests' identity cards or passports
bed linens, towels and housekeeping services included

τί θέλει να πει ο ποιητής?
τί θα πληρώσω επιπλέον εκτος από τα 160 + 8 ευρώ.
αυτά τα 25 τί είναι? για να έχω πετσέτες και σεντόνια?
Δε θα πληρώσεις τίποτα παραπάνω αν κάνεις check in μέχρι τις 22.00
Αν πας μετά, τότε θα πληρώσεις τα 25,00 € επιπλέον.
Τα σεντόνια και οι πετσέτες περιλαμβάνονται στη συμφωνημένη τιμή. Δεν έχει έξτρα κόστος.

Άντε, καλό ταξίδι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.546
Μηνύματα
899.856
Μέλη
39.263
Νεότερο μέλος
Sissy Chachla

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom