Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

giota235

Member
Μηνύματα
214
Likes
476
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Έχουν πιστωθεί σε κανέναν τα 500 μίλια από το coffee island?
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.112
Likes
2.611
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Τι γίνεται με το σάιτ της Aegean? Δε λειτουργεί σωστά εδώ και μέρες η εξαργύρωση μέσω Alpha με πόντους, μου έβγαζε τη πίστη για να δω διαθεσιμότητες. Σήμερα, αυτή τη στιγμή τουλάχιστον, δε λειτουργεί ούτε καν το σάιτ για κανονικές κρατήσεις, ούτε η εξαργύρωση με μίλια... Όλο διάφορα error μου βγάζει... Και δοκίμασα κ από υπολογιστή κ από κινητό

Μόνο η χειροκίνητη μετατροπή μας μάρανε
 

cool_alex

Member
Μηνύματα
36
Likes
73
Πηρε κανεις δωροεπιταγες στον ΑΒ προσφατα για να ξεζουμισει προσφορα εξτρα μιλιων? Υπαρχουν ακομη? Εχω καμια 10ετια να το κανω, αλλα εχει ανεβει τοσο το value των μιλιων λογω πληθωρισμου, που το ξανασκεφτομαι αφου ειναι παγιο εξοδο.
Ναι, υπάρχουν. Πήρα πριν ένα μήνα.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.215
Likes
4.230
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
ΚΡΑΤΗΣΗ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟΥ/ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΟΣ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΤΗΣ AEGEAN

Πριν 2 εβδομάδες είπα και εγώ να δοκιμάσω για πρώτη φορά να κάνω κράτηση μέσω της σελίδας της Aegean για το ίδιο διαμέρισμα που είχα ήδη επιλέξει να κάνω κράτηση μέσω booking. Τι διαπίστωσα:
Καταρχήν μου έβγαζε περισσότερες επιλογές από την booking για τις ίδιες ημερομηνίες που έψαχνα για διαμονή στο Λουξεμβούργο.
Το διαμέρισμα στην booking κόστιζε 290€ και στην πλατφόρμα της aegean μου το έδινε 297 € και 500 μίλια δώρο. Σκέφτηκα ότι με 7 € επιπλέον θα πάρω και 500 μίλια δώρο και προχώρησα στην αγορά.
Τελικά πήρα 297x4= 1.188 μίλια x2 φορές= 2.376 μίλια εξαργύρωσης! Μου πέρασαν δηλαδή 2 φορές τα μίλια. Εάν έγινε λάθος δεν ξέρω, αλλά και επί 4 να ήταν πάλι είναι πολλά μίλια! Επίσης, επειδή πλήρωσα με την aegean visa πήρα και τους 297 bonus πόντους από τη χρέωση στην booking τους οποίους τους μετέτρεψα σε μίλια με το +20% που τρέχει τώρα.
Μια εβδομάδα πριν είχα νοικιάσει διαμέρισμα στην booking διπλάσιας αξίας αλλά δεν είχα κάνει την κράτηση μέσω της σελίδας της aegean και φυσικά τώρα χτυπάω το κεφάλι μου... :bash:

Το ερωτήματα μου είναι:
1. Δίνονται πάντα τόσα πολλά μίλια χ4 ή χ8 στις κρατήσεις διαμονής μέσω της σελίδας της Aegean ή έτρεχε κάποια προσφορά που δεν κατάλαβα;
2. Γενικά οι τιμές έχουν μεγάλη διαφορά σε σχέση με τη σελίδα της booking (για επίπεδο genius 3);
3. Είχατε ποτέ θέμα με τις κρατήσεις μέσω της σελίδας της Aegean;

*Να επισημάνω ότι είχα και πτήσεις με την Aegean στο χρονικό διάστημα που έγινε η διαμονή και συνδέθηκα μέσω της κράτησης μου για να προσθέσω διαμονή πολύ αργότερα από την κράτηση της πτήσης μου.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.249
Likes
5.943
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
ΚΡΑΤΗΣΗ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟΥ/ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΟΣ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΤΗΣ AEGEAN

Πριν 2 εβδομάδες είπα και εγώ να δοκιμάσω για πρώτη φορά να κάνω κράτηση μέσω της σελίδας της Aegean για το ίδιο διαμέρισμα που είχα ήδη επιλέξει να κάνω κράτηση μέσω booking. Τι διαπίστωσα:
Καταρχήν μου έβγαζε περισσότερες επιλογές από την booking για τις ίδιες ημερομηνίες που έψαχνα για διαμονή στο Λουξεμβούργο.
Το διαμέρισμα στην booking κόστιζε 290€ και στην πλατφόρμα της aegean μου το έδινε 297 € και 500 μίλια δώρο. Σκέφτηκα ότι με 7 € επιπλέον θα πάρω και 500 μίλια δώρο και προχώρησα στην αγορά.
Τελικά πήρα 297x4= 1.188 μίλια x2 φορές= 2.376 μίλια εξαργύρωσης! Μου πέρασαν δηλαδή 2 φορές τα μίλια. Εάν έγινε λάθος δεν ξέρω, αλλά και επί 4 να ήταν πάλι είναι πολλά μίλια! Επίσης, επειδή πλήρωσα με την aegean visa πήρα και τους 297 bonus πόντους από τη χρέωση στην booking τους οποίους τους μετέτρεψα σε μίλια με το +20% που τρέχει τώρα.
Μια εβδομάδα πριν είχα νοικιάσει διαμέρισμα στην booking διπλάσιας αξίας αλλά δεν είχα κάνει την κράτηση μέσω της σελίδας της aegean και φυσικά τώρα χτυπάω το κεφάλι μου... :bash:

Το ερωτήματα μου είναι:
1. Δίνονται πάντα τόσα πολλά μίλια χ4 ή χ8 στις κρατήσεις διαμονής μέσω της σελίδας της Aegean ή έτρεχε κάποια προσφορά που δεν κατάλαβα;
2. Γενικά οι τιμές έχουν μεγάλη διαφορά σε σχέση με τη σελίδα της booking (για επίπεδο genius 3);
3. Είχατε ποτέ θέμα με τις κρατήσεις μέσω της σελίδας της Aegean;

*Να επισημάνω ότι είχα και πτήσεις με την Aegean στο χρονικό διάστημα που έγινε η διαμονή και συνδέθηκα μέσω της κράτησης μου για να προσθέσω διαμονή πολύ αργότερα από την κράτηση της πτήσης μου.
1 Εγώ είχα κάνει τον Ιούνιο 2 κρατήσεις, είχε προσφορά 1€=40μιλια, αλλά ακόμα περιμένω... Σε κάτι άλλες κρατήσεις μου έδωσε διπλάσια μίλια έτσι..
Ότι να ναι 😎
2. 15 - 20% plus
3. Οχι
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.731
Likes
44.189
[
Σκέφτηκα ότι με 7 € επιπλέον θα πάρω και 500 μίλια δώρο και προχώρησα στην αγορά.


3. Είχατε ποτέ θέμα με τις κρατήσεις μέσω της σελίδας της Aegean;
Το θεμα ειναι για ποσα ευρω εξαργυρωνεις τα 500 μιλια. Εγω εχω υπολογισει οτι τα 1000 μιλια τα εξαργυρωνω για 18 ως 20 ευρω, αρα πληρωνεις 7 για να παρεις πισω σε εισιτηρια ακομη 3?
Αν το πληρωνες στη hotels.com θα ειχες credit 10% σε διαμονη αρα 30 ευρω.
2. Την τελευταια φορα που εκλεισα με booking πριν 2 χρονια δεν πηρα τα μιλια ποτε και το παρατησα. Βαριομουν να στελνω μειλ να τα περασουν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.561
Μηνύματα
901.385
Μέλη
39.298
Νεότερο μέλος
STAVROS S

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom