Πρόβλημα με ακύρωση κράτησης..

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Επειδή ακριβώς δεν είναι πεντάστερο, για αυτό τον λόγο και έχω τις επιφυλάξεις μου!
Πάντως στο booking μου είπανε οτι ισχύει κανονικά και θα εποικοινωνίσουν αυτοί με το χοτελ.
Απλά μέχρι να πάω και να μου δώσουν τελικά το δωμάτιο, υποθέτω οτι θα ζώ με το σχετικό άγχος του άστεγου...!!:haha:

Και η πλάκα είναι οτι έκλεισα 3 δωμάτια για 2 μέρες!!
Και η κυριούλα απο το χοτέλ ήταν έτοιμη να αυτοκτονήσει στο τηλέφωνο...
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Επειδή ακριβώς δεν είναι πεντάστερο, για αυτό τον λόγο και έχω τις επιφυλάξεις μου!
Πάντως στο booking μου είπανε οτι ισχύει κανονικά και θα εποικοινωνίσουν αυτοί με το χοτελ.
Απλά μέχρι να πάω και να μου δώσουν τελικά το δωμάτιο, υποθέτω οτι θα ζώ με το σχετικό άγχος του άστεγου...!!:haha:

Και η πλάκα είναι οτι έκλεισα 3 δωμάτια για 2 μέρες!!
Και η κυριούλα απο το χοτέλ ήταν έτοιμη να αυτοκτονήσει στο τηλέφωνο...
Και αντί γι'αυτήν πρέπει να καταρρακωθείς εσύ δηλαδή; Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο :cool:
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.289
Likes
911
Μου χει τύχει να συμβεί και σε μένα. Υπάρχουν 3 περιπτώσεις:
1. Το ξενοδοχείο αποδέχεται το λάθος του και ολα εντάξει.
2. Το ξενοδοχείο αναφέρει ότι έγινε λάθος αλλά προσπαθεί να κάνει μία λογική αντιπρόταση για να μείνει ικανοποιημένος ο πελάτης.
3. Το ξενοδοχείο αναφέρει ότι έγινε λάθος και απλά παρέχει τη σωστή τιμή.
Δεν υπάρχει υποχρέωση συνήθως να δεχτεί τη τιμή και αυτό γίνεται για λόγους μάρκετινγκ, προκειμένου να μη φύγει κανείς δυσαρεστημένος. Ωστόσο, γενικά υπάρχουν στους όρους αναφορές που επιτρέπουν στο ξενοδοχείο να αλλάξει την τιμή, ή να μην αποδεχτεί την κράτηση εφόσον οφείλεται σε προφανές λάθος. Οπότε προσπάθησε να τους πεις ότι έχει καταρτιστεί σύμβαση και ότι οφείλουν να τηρήσουν τα συμφωνηθέντα, αν και υπάρχει η περίπτωση να σου ακυρώσουν την κράτηση και να σου επιστρέψουν το πληρωθέν ποσό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.349
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom